Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

надстройка на таван

Публикувано от pikobelo 
Re: надстройка на таван
04-01-2008 - 23:07:40
Колеги , за кои общини говорите , че имат солено-горчиви глоби? Разходете се из Несебър и района ....... confused smiley Там май е друга България .......

Re: надстройка на таван
04-01-2008 - 23:40:52
avatar
Хехехе. Наскоро ми предложиха да построя там в района едно малко селище с 23 къщички по бързата технология. Отказах .
Re: надстройка на таван
05-01-2008 - 09:57:03
Разбира се! Добре го предупреждаваме за глобите, но щом пита все пак да знае какви са вариантите за да може да си решава. Освен това все пак става въпрос за надстройка на вече съществуваща надстройка на таван, а не за ново строителство. А не може ли да се мине с някакво разрешение за ремонт/реконструкция?
Re: надстройка на таван
05-01-2008 - 10:28:18
Може би наистина това е добрия вариант, да мине като реконструкция.
Ако разкрия тавана до покривната конструкция, сложа добра хидро и топлоизолация и разделя помещението на 2 нива, поне в най-високата част. Там е около 4м. Може и да стане.
Или да повдигна цялата покривна конструкция с 50-60см, едва ли ще се усети.
Иначе разрешение за нова надстройка не вярвам да ми дадът. Огледах сградите наоколо и кота било на моя таван е на максимума, т.е няма по-високо от моето.
Re: надстройка на таван
05-01-2008 - 11:39:17
То с гледане касапин не се става. И само с четене на форуми. Аз пък знам цял квартал с еднаква кота било на всички блокове, но в ПУП-а на този квартал върху всеки блок пише 4+1.

Това за реконструкцията беше само идея. Ако някой знае точно какви документи се изискват и най-вече колко огледа на място се правят от съответните органи, да пише. Все пак съм убеден, че във всяка община/район е различно.
Re: надстройка на таван
06-01-2008 - 12:23:45
Наистина едно такова надстрояване ако успееш да го минеш като реконструкция ще е най добре за теб.
Провери Кота Корниз и Кота Било за твоята сграда и виж дали ще се вместиш. Най добре с техническите служби в съответната община.
Иначе за Несебър - то наистина там е друга работа. Но както и да е. Нещата не са прости както беше преди 5-6 год. Трудно се узаконява вече.
Re: надстройка на таван
06-01-2008 - 13:57:20
stilian avramov ,

Интересно ми е какво ще стане с вече построените незаконни неща в Несебър , които са около 100 . Ще се узаконяват ли , ще се събарят ли ? moody smiley: :!:
Re: надстройка на таван
07-01-2008 - 08:49:53
Бихте ли ми казали координатите на някоя частна фирма която се занимава с проучване на градоустройствените параметри и нужната документация. За София става въпрос.
Re: надстройка на таван
07-01-2008 - 10:26:39
Re: надстройка на таван
09-01-2008 - 21:12:01
Много трудно ми е да кажа какво ще стане с незаконните постройки в Несебър.
Аз изобщо не знам дали са такива, колко са и т.н. Изобщо толкова са въпросителните, че не се наемам да давам мнение.
Следвайки закона, трябва да ги съборят. Сега дали ще го направят, въпрос на воля и пари. Или много пари. Знае ли човек, не сме Швейцария, че да ти кажа това и това ще стане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход