Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.

Публикувано от nikolaiko 
Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
29-12-2007 - 20:32:59
Имам седем вътрешни от чамов материал и искам да да ги лакирам. Моля тези които са наясно за съвет какъв лак да избера.
Благодаря Ви.
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
29-12-2007 - 21:27:34
Според мен , ако дървесината е чиста / не е лакирана досега / избери си лак на водна основа - dufa , sokrates или българския фариант на оргахим. Зависи какво търсиш като цвят и блясък. Работил съм с първите две фирми. Всичко тово , което го пиша е за лазурен лак .
УСПЕХ!
ej
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
29-12-2007 - 21:54:09
А преди лака не е зле да ги импрегнираш, ако ползваш лак на Оргахим си вземи и техен грунд :-)
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
29-12-2007 - 22:03:47
Естествено , първо се импрегнират , но в зависимост какъв лак избере ще предложат и грунд надявам се.
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
29-12-2007 - 22:04:55
Яхтен лак .
ej
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
30-12-2007 - 17:18:03
Яхтения лак е за яхти :-) не знам защо битува това мислене, че щом е яхтен лак то той е НАЙ-добрия за всичко, включително и за под?!? Какво му е на лазурния лак, имам мебели лакирани с нитроцелулозен лак 1 ръка за основа и след това с лазурен и не са мръднали вече 20 години :-) :ami:
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
08-01-2008 - 15:01:09
Защо трябва да е лазурен??? Аз съм фен на плътните покрития за дърво. Постигаш точен цвят и го връзваш с останалия интериор. Ползвам полиуретани на водна основа и резултата е впечатляващ. Като износо устойчивост и удароустойчивост нещата са несравними. Е, имам и два "звяра" в къщи.. та затова тези показатели са важни за мен.
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
09-01-2008 - 11:27:11
asdf123

Тези полиуретани на водна основа от които си доволен имат ли си някакво име ? Или линк......
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
31-01-2008 - 20:26:31
има едни- " милеси " пробвай в гугъла те са за профи употреба и са в баки по 20 л но на място в склада разливат и на кг. има и водни и нитроцеулозни и там некви -не им разбирам... гланца се мери в проценти имат и мат, и тонират самия лак -без баицове и там такива . мисля че щи излезе малко по скъпо щот има втвъдрител, инпрегнант и.... аз лично не съм ги пробвал но ги превозвам до мебелни заводи, а там хората ги хвалят
Re: Съвет за избор на лак за вътрешни дървени врати.
31-01-2008 - 20:42:36
Според мен полиуретанови лакове. Лаковете на водна основа се използват за друго. А колкото до полиуретанови на водна основа за първи път чувам. Но разбирасе това не значи нищо. За информация Яхтлак не е за яхти, а търговско наименование. Той е еднокомпонентен полиуретанов лак.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход