Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Светеща реклама

Публикувано от stoil3 
Светеща реклама
19-12-2007 - 11:19:59
Живея на първи етаж над магазини. От магазинчето отдолу искат да си сложат светеща реклама която ще бъде разположена под прозореца на спалнята ми на външната стена на спалнята. Мислите ли че това би ми създало някакви проблеми ? (все пак ще се захранва с електричество).
Re: Светеща реклама
19-12-2007 - 12:16:09
Ще ти свети под прозореца, повече трафик към магазина ще има, повече шум ....

(По тази причина градовете трябва да бъдат разделени на жилищни райони и райони за бизнес.
Така ще се вдигне класата на градовете.
Тези, които са живели в жилищен район (добре обмислен) знаят за какво говоря.)

.[www.beinsadouno.org]
Re: Светеща реклама
19-12-2007 - 15:58:00
Е, то е фризьорски салон - не вдига кой знае какъв шум. Но и аз се опасявам за светенето.
Re: Светеща реклама
19-12-2007 - 16:12:15
Издребнявате си мисля аз!
Re: Светеща реклама
19-12-2007 - 18:52:53
И на нас ни сложиха светеща.

Преди това оставях една дежурна лампа да свети, а сега ми свети рекламата.
На далавера съм. winking smiley

Растителна защита - съвети

Склад под наем - 400 кв.м.
Warehouse for rent in Bulgaria
Re: Светеща реклама
20-12-2007 - 23:17:30
Светенето едва ли ще е проблем, ако не и предимство - обикновено рекламите светят напред и осветяват частично улицата. Близка улична лампа може да е по дразнеща.
Уверете се (и се договорете с фр. салон) да не "бръмчи" - понякога се получава от кофти елементи, да бъде "занулена" (заземена) - има значение, ако Вие или деца могат да я достигнат пряко или с някаква метална "пръчка" - всъщност това и е нормално изискване, само споменавам защо Ви касае.
Друго, което се сещам - да не задържа много влага (дъжда, сняг) зад тялото. Ако има такава опасност, самата реклама може да се дистанцира 1-2см от стената, или да има подходящ наклон отгоре, или да се предвиди някаква водобранна лайсна (както при саниране).
Горното касае обикновени реклами - до 17-20 см. пред стената. Ако се предвиждат по-сериозни излизания напред, има и др. особености.
Работя такива неща и ако ми поискат горното "ставам нервен", защото е "за всеки случай". Приемате го като Коледен подарък. Може само да го споменете на собствениците и ако има проблем да си го оправят.
Ваше право е да не се съгласявате изобщо или, при проблем да премахнете съоръжението. Етажната собственост също би трябвало да е съгласна (в 90% обикновено не се прави за прости съоръжения), може да "прави сечено" и би могла да поиска и някаква компенсация.
Договорете всичко предварително и МНОГО ВИ моля, да не изненадвайте колегите с "тези претенции" в деня на монтажа - в правото сте си, но е много гадно.
Добре обмислен предварително, разумен подход би бил полезен за всички участници.
Весели празници!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход