Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гипскартонени стени и Електроинсталация

Публикувано от parvanova 
Гипскартонени стени и Електроинсталация
17-12-2007 - 11:59:38
Здравейте,

моля някой от по-опитните и ерудирани да ми обясни има ли някакви специални изисквания при прекарване на ЕЛЕКТРОоинсталацията в къща, в която
всички вътрешни стени ще са от гискартон с каменна минерална вата по средата.
Най-вече за защита от пожар питам, но и всякакви други съвети са добре дошли.

Благодаря предварително на всички, които ще отделят време, за да помогнат.
Re: Гипскартонени стени и Електроинсталация
17-12-2007 - 13:41:47
Кабел СВТ или мостов в пожароустойчива гофрета - задължително!
Re: Гипскартонени стени и Електроинсталация
17-12-2007 - 15:00:21
Айде да се разберем веднъж за винаги какво ще се спасява при пожар след като изгори цялата къща , или ако се спаси елинсталацията и всичко ще бъде ок . Лумне ли пожара ще стоиш от страни и ще гледаш как пукат пламаците . Нали като се опърли всичко , на места се достига температура 1000 градуса дори метал се стапя , и може би гипс картона може да мине с пребоядисване . Точно така мислете да не се допусне пожар .
Re: Гипскартонени стени и Електроинсталация
17-12-2007 - 15:55:06
Точно това ми е идеята. Как да се направи инсталацията, така че да не стане тя причина за пожар
Re: Гипскартонени стени и Електроинсталация
18-12-2007 - 20:32:54
Като се спазват нормите за безопасност и се ползва кабел СВТ или ако не е СВТ задължително в гофриран маркуч!
Re: Гипскартонени стени и Електроинсталация
20-12-2007 - 19:34:51
Първо няма пожароустойчиви гофрирани маркучи, те са трудно горими. Най-важното е всички връзки в кутията да стегнати много добре, ако имаш възможност да наблюдаваш този който ще ти прави инсталацията го забележи как ги прави (трябва да използва два чифта клещи), клемите в контактите също трябва да стегнати изключително добре за да не греят. Добре е връзките да се изолират с качествен изолирбанд, а не някакъв смотан пластмасов. Иначе има много изградени такива инсталации и си работят без грижа.
Само недей да досаждаш постоянно на майсторите защото пожярвай ми много е изнервящо, те ще работят еднакво добре или съответно зле независимо дали ще им пилиш постоянно на главата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-20 19:37 от casper84.
Re: Гипскартонени стени и Електроинсталация
29-12-2007 - 22:03:35
twa за досаждането ще ме прощаваш колега ама е пълна дивотия , моя съвет е не да им досаждаш а да седи някой нон стоп и да ги гледа в ръцете!!!!!!!инак си напълно прав за останалата част от поста ти!

Колеги моля ви се технология на полагане на ПВВМ Б1 -мостов проводник в гофре НЕ СЪЩЕСТВУВА такова животно!

Технологията за полагане на инсталация зад гипскартон , който няма сертификат за негоримост/неразпространяващ горенето/, е СВТ проводник в гофре-както са отбелязали по горе!

Аз лично до сега не съм видял пожар причинен от такъв проводник, така че спокойно поискайте да ви се прави с този проводник , още повече , че е една идея по скъп от мостовия проводник , а и се работи по лесно със СВТ-то!

По скоро се притеснявайте кнауфаджииите да не наранят или прекъснат някой от кабелите!

Поздрави
Re: Гипскартонени стени и Електроинсталация
30-12-2007 - 00:45:07
parvanova Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно това ми е идеята. Как да се направи
> инсталацията, така че да не стане тя причина за
> пожар


Като се свържете с фирма която може да Ви направи инсталацията с тесни специалсти елeктричари. И със съответна гаранция по изпълниение.
Но не говорете за пожар.
Пък ако сте такава песимистка , най-много ще Ви помогнат в АРМЕЕЦ-затраховка имот.

Все пак ако търсите фирма, моля, на вашите услуги сме.
ЕТ" Георги Сечков"
www.sechkov.com ; 02/9277049;0887224717 smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход