Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley

Публикувано от камелия 
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
11-12-2007 - 19:54:42
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------

> Истинското укрепване на такива полумасивни сгради
> е, когато гредореда изцяло се замени с плоча,
> която стъпва върху колони с фундаменти. В противен
> случай рискуваме тя само да тежи върху гредите и
> да има само изолационна функция, която пък може да
> се постигне и с други по-леки материали.


Давай идеи,много съм на зор! Само трябва да знаеш,че къщата е на село. Гадинките, които са "у дома си" там,не са за пренебрегване! smiling smiley
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
11-12-2007 - 20:54:50
Здравейте камелия,

До колкото разбирам , искате в първия етаж да се виждат гредите , а на втория етаж да се постави дюшеме.
Ето моята идея: накови дъски във височината на гредите , както казва venciev и до горния ръб на гредите може да се напълни с минерална вата. После върху гредите може да се наковат кофражни дъски . Хубаво е наистина да се запечата и да се отдели първия от втория етаж , както наистина навремето тази роля е изпълнявала пръстта между гредите. Една идея за запечатка е замазка върху дъските , наковани върху гредите. Тогава ако искаш върху замазката можеш да поставиш дюшеме.
Това , с което не съм съгласен с предходните , е че според мен бетона и армировката могат да се избегнат и те не заздравяват конструкцията.
Всичко това , при условие , че гредореда е здрав , и къщата няма пукнатини .
Всички нови дървени елементи предварително ги третирай с грунд.
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
11-12-2007 - 22:12:53
Явно трябва да се третира всичко с някакъв препарат за дезинсекция. Нямам представа с какво и как точно.

За ремонт на гредоред тук сме писали много.
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
11-12-2007 - 22:15:58
avatar
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте камелия,
>
> До колкото разбирам , искате в първия етаж
> да се виждат гредите , а на втория етаж да
> се постави дюшеме.
> Ето моята идея: накови дъски във височината
> на гредите , както казва venciev и до горния
> ръб на гредите може да се напълни с
> минерална вата. После върху гредите може да
> се наковат кофражни дъски . Хубаво е наистина
> да се запечата и да се отдели първия от
> втория етаж , както наистина навремето тази
> роля е изпълнявала пръстта между гредите. Една
> идея за запечатка е замазка върху дъските ,
> наковани върху гредите. Тогава ако искаш върху
> замазката можеш да поставиш дюшеме.
> Това , с което не съм съгласен с
> предходните , е че според мен бетона и
> армировката могат да се избегнат и те не
> заздравяват конструкцията.
> Всичко това , при условие , че гредореда е
> здрав , и къщата няма пукнатини .
> Всички нови дървени елементи предварително
> ги третирай с грунд.

Благодаря ти! Притеснява ме,че мишките ще си свият гнезда във ватата,затова приемам още идеи за изолация.
Не съм наясно със замазката върху дъските.Каква да бъде? confused smiley
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
12-12-2007 - 11:56:41
Камелия,
Може да не съм ти много полезен, но толкова разбирам.
Ако категорично ме опровергаят ще се радвам заедно с теб.
В общи линии мислите ми съвпадат с тези на Пешо.
Предимствата на бетона (миризми, шум и подобни) могат за се постигнат и с олекотени армирани замазки. Не си представям КОНСТРУКТИВ от бетон по-тънък от 10см. и то добра марка, а това ТЕЖИ.
Ако се разчита на съществуващия конструктив - защо е бетона? - За миризмите и найлон, и пяна и още 100 неща ще свършат работа.
Евентуалната връзка със зидовете и колоните си е работа за КОНСТРУКТОРСКА МИСЪЛ, особено при увеличаване на масата с бетон, в което интуитивно съм убеден.
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
12-12-2007 - 14:40:31
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> Може да не съм ти много полезен, но толкова
> разбирам.
> Ако категорично ме опровергаят ще се радвам заедно
> с теб.
> В общи линии мислите ми съвпадат с тези на Пешо.
> Предимствата на бетона (миризми, шум и подобни)
> могат за се постигнат и с олекотени армирани
> замазки. Не си представям КОНСТРУКТИВ от бетон
> по-тънък от 10см. и то добра марка, а това ТЕЖИ.
> Ако се разчита на съществуващия конструктив - защо
> е бетона? - За миризмите и найлон, и пяна и още
> 100 неща ще свършат работа.
> Евентуалната връзка със зидовете и колоните си е
> работа за КОНСТРУКТОРСКА МИСЪЛ, особено при
> увеличаване на масата с бетон, в което интуитивно
> съм убеден.

Така приемам и аз нещата,затова се дърпам.Сега ми предлагат само да наковем един ред дюшеме,дебело 5см. и то да служи за отделяне на двата етажа.Струва ми се пълно безумие.Мислех първо да наковем кофражни дъски като каратаван и върху тях-дюшеме.Или ламинат /пак предложение на "противниковия отбор/.Много искам нещо да изолира,но хората от селото ме предупредиха,че мишките ядат и свиват гнезда из новите изолационни материали.Ако се сложи отрова под дюшемето,се вмирисват там и........
Не знам,каквото се сетите,пишете!
sad smiley
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
12-12-2007 - 18:11:22
Камелия,
Нещо се пообъркаха нещата - дървояд (проблем), изолация (какво ще се изолира), конструкция (трябва ли да се усилва), автентичен вид (кой и какво иска), "другия отбор" - кои са (да не отидем да те съветваме за развод smiling smiley ?

Систематизирай малко нещата - форумната мисъл вярвам, ще помогне.
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
12-12-2007 - 18:26:01
Тва да бъде само дюшеме пак некой от село го е предложил, нали? Едно време само тека беше оно и пак оживехме... Хората от село, като са толкова загрижени за мишките да си гледат животните по съвременните санитарно-хигиенни изисквания и да си съхраняват селскостопанската продукция правилно и нема да има мишки в цялото село. Ама не = ние оно така си знаеме и затва да има мишки е нормално. Важно е да има котка вкъщи. Прави са обаче, че ядат новите изолации. Старите още повече ги ядат. Въобще завъдят ли се става лошо. И бетона ще преядат. Да не забравяме, че плъховете са по-висш разум от човешкия и са физически по-издръжливи.
:g:
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
12-12-2007 - 18:44:35
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> Нещо се пообъркаха нещата - дървояд (проблем),
> изолация (какво ще се изолира), конструкция
> (трябва ли да се усилва), автентичен вид (кой и
> какво иска), "другия отбор" - кои са (да не отидем
> да те съветваме за развод ?
>
> Систематизирай малко нещата - форумната мисъл
> вярвам, ще помогне.


Добре!
-Къща-гредоред.На първият етаж тавана,гледан отдолу,представляваше успоредни греди,от двете им страни,надлъжно,наковани тънки летви/шипки/,върху които са наредени напречно дъсчици.Това било каратаван.
-на вторият етаж се вижда,че върху тези дъсчици е замазана кал,която условно изравнява нивото им с това на гредите.
-гредите са нападнати от дървояд,поради което изринахме калта,махнахме дъсчиците,отковахме и шипките.Намазахме гредите със специален разтвор,който утрепа гадовете.Сега между двата етажа останаха само гредите.
-противниковият отбор са мъжът ми и един "майстор".
-Целта на мероприятието е да се възобнови автентичния вид на "каратавана" на първия етаж и после върху него да се накове дюшемето на втория /или да се сложи вместо дюшеме-ламинат/.
-не мисля,че конструкцията има нужда от усилване-все пак има две стени от камък,вкопани на 150см.,но си мисля,че трябва да има изолация между двата етажа.....
едно време калта е вършила тази работа,сега не мога да реша с какво да я заменя.
-противниковият отбор ми направи предложение да наковат върху гредите дюшеме 5см. и .......пей сърце-имаме две в едно......... :g:
Re: Отново за гредореда-дайте съвети! confused smiley
12-12-2007 - 18:50:22
Аз не се изразих правилно в на4алото.Sorrysmiling smileyБетонът,който слагам е армиран с армировъ4на мрежа.Дебелината му е в зависимост от кострукцията на къщата,досега рядко съм виждал стара 100-200 годишна къща,която да 100% нивелирана,така че дебелината на бетона,може и да е замазка варира от 4 до 7-8 см.Не мисля,4е това ще натежи на кострукцията пове4е от глинената кал,която е била там преди това.Но,дори да е така,няма да е фатално.Колкото до земетресенията и 20 см бетон да сложиш на такава къща,ще е по-здрава от много новопостроени.
Ватата,фибраните и други изолации,ще бадат рай за мишоците,такива гнезденца ще си спретнат,4е няма да можете да ги изселите...smiling smiley
Наистина запазването на автенти4ния стил на една такава къща при реконструкцията й изисква много пове4е труд и акъл.Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход