Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мога ли да приобщя"банята" към стая?

Публикувано от Palio 
Мога ли да приобщя"банята" към стая?
21-11-2007 - 21:04:50
Така мисля да разширя стаята.
Има ли проблем с това според вас?
Re: Мога ли да приобщя"банята" към стая?
22-11-2007 - 08:51:54
А къде ще ви остане сегашната баня smiling smiley
Re: Мога ли да приобщя"банята" към стая?
22-11-2007 - 10:53:09
В апартамента има 3 бани. Прецених, че 2 са ми напълно достатъчни.Затова обмислях да префасонирам едната баня на дрешник, ан впоследствие ми хрумна ,че е бих могла прасто с нея да си разширя стаята.
Re: Мога ли да приобщя"банята" към стая?
22-11-2007 - 14:07:50
По принцип такива преустройства май не могат да се узаконят. Когато се канех да си купувам апартамент на зелено и да му прекроим разпределението преди да е иззидан, строителите категорично отказваха да слагат бани и тоалетни под/над други помещения, тъй като имало такова изискване и нямало да мине акт 16...
Иначе помислете и от тази гледна точка - над вашата баня вероятно се намира банята на комшията отгоре. Ако там нещо протече влагата неминуемо ще избие в разширената ви спалня... по същия начин вероятно стоят нещата и с конденза от парата от баня отдолу...
Re: Мога ли да приобщя"банята" към стая?
22-11-2007 - 17:17:04
И това ме притеснява, но си мислих, че вероятно има някакви изолации, които биха могли да предотвратят това нещо.
Иначе, че чудя един вид дали е "законно" такова преустройство.
Re: Мога ли да приобщя"банята" към стая?
22-11-2007 - 19:35:32
Аз не бих разчитал на изолация срещу вода. Защо не го направиш на мокро помещение - тъкмо да изкараш пералнята от кухнята а и за гладачно и сушилня можеш да си го ползваш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход