Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Заграждане на преходен хол

Публикувано от gamerka 
Заграждане на преходен хол
14-11-2007 - 11:52:43
Здравейте.
Ситуацията е следната: хола ни е преходен и искаме да го заградим. Вратите за влизане и излизане са една с-у друга. Тоест трябва само една напречна стена. Във офиса където работех правиха някакви стени- едно метално "тяло" и от двете му страни гипскартон.
Но това дали е подходящо за жилище? То няма никаква шумоизолация например.
Препоръчайте ми някоя фирма, или не знам и аз какво, надявам се вие да ме ориентирате, към кого трябва да се обърна?
Става въпрос за София.
Благодаря ви smiling smiley
Re: Заграждане на преходен хол
14-11-2007 - 19:33:39
Така както го описваш най лесно ще е с итонг.
Чак фирма... всеки средностатистически майстор ще се справи с тая задача.
Re: Заграждане на преходен хол
14-11-2007 - 19:48:49
Зидане с газебетон 10см ще свърши работа.
Re: Заграждане на преходен хол
14-11-2007 - 20:18:48
Ами да, аз всъщност нищо не разбирам smiling smiley и се надявам вие да ми обясните smiling smiley
А какво е итонг?
И бързо ли става тази работа? Колко време отнема? И скъпи ли са материалите и работата?
Re: Заграждане на преходен хол
14-11-2007 - 21:31:58
Итонг са бели газебетонни блокчета май едното е към 2 лв.Те са високи 25см и дълги 60 см.Можете да си ги сметнете и сами колко блокчета ви са нужни.Също така 1 - 2 чувала теракол после шпакловка с гипс или гипсова шпакловка.Но за работа може да излезе 100 - 150лв. Влезте в сайта на направи си сам там има рублика газебетон и ще ви стане по-ясно



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-11-14 21:36 от Rumen Iankov.
Re: Заграждане на преходен хол
14-11-2007 - 22:21:14
Итонг е зидария т.е. мръсна работа = трябва да се бъркат разтвори да се маже мазилка. Също трябва да се махне подовата настилка и да се зида върху бетона. Ако ще правите основен ремонт на цялото помещение това не би трябвало да ви притеснява. Другият вариант на зидарията са обикновените червени керамични тухли. Зидарията е най-стабилното и дълготрайно решение.

Това, което сте видели е сухо строителство с гипсокартон. Металните му носачи могат да се монтират само с винтове върху подовата настилка (паркет, дюшеме...) без много да я поврежда. Кухината, която ви притеснява може да се запълни, например със стиропор и полиуретанова пяна.

В стената ще трябва ли да има врата, прозорец? Те трябва да се комбинират подходящо с изпълнението на стената.

На мен най-привлекателен ми се вижда дърводелският вариант = дървена конструкция комбинирана с касата на вратата/прозореца + пълнеж от стиропор + покрития от мдф или пвц ламперия или талашит с тапети/боя. Това е най-чистият вариант т.е. най-малко ще се повредят или изцапат стените и пода, но не е най-лесния за изпълнение.
Re: Заграждане на преходен хол
23-11-2007 - 23:02:33
Благодаря ви за отговорите. Не смятаме да правим основен ремонт. Възможно най-бързо да стане и чистичко, направо готово за живеене smiling smiley
Дадохте ми насоки, поне съдя, че не е тежко и трудно и става бързичко smiling smiley
Благодаря ви отново :!:
Re: Заграждане на преходен хол
24-11-2007 - 08:38:50
Никой не е казал, че ще стане бързо, лесно, евтино и успешно... :g:
Re: Заграждане на преходен хол
25-11-2007 - 20:16:29
Но пък точно така ще стане winking smiley
Re: Заграждане на преходен хол
25-11-2007 - 20:19:07
Очаквай да стане бавно, трудно и скъпо за да си доволна после, ако не е така spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход