Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся бригада...

Публикувано от barista 
Търся бригада...
26-10-2007 - 22:09:42
Търся бригада за изпълнение на топлоизолация по фасада, плоча покрив и плоча сутерен.

Изолацията трябва да отговаря на следните изисквания:

Фасада:
EPS с коеф. на топлопроводност 0,029 W/mK с деб.5см и силикатна мазилка, драскана структура с едрина на зърното 1,5 мм.

Сутеренна плоча:
Минерална вата на два пласта с обща дебелина 8 см. коеф. на топлопроводност 0,029W/mK

Таванска плоча при студен покрив:
Минерална вата на два пласта с обща дебелина 8 см. с коеф. на топлопроводност 0,029 W/mK

За информация:
barista.bg@gmail.com
Re: Търся бригада...
27-10-2007 - 13:23:53
При така зададените параметри, вероятно трябва да търсите производител на изолационни материали, а не бригада за монтаж.winking smiley
Дасега (поне на мен) не са ми известни изолац. мат. с Ламбда под 0,029.
Единствените известни ми изключения са Неопор (ако се вярва на рекламите 0,025) и полиуретановите - 0,026.
Ще трябва да видите какво се продава и ако е необходимо да увеличите дебелините.
Успех.
Re: Търся бригада...
27-10-2007 - 21:33:50
Днес си купих един гръцки фибран ( жълт на цвят) който по етикет на производителя беше с ламбда 0.029. Цената му за 5 см бе 11.70 лв/м2
Re: Търся бригада...
28-10-2007 - 08:37:17
Наистина материала се намира трудно, но аз го имам.
Така че в момента търся бригада.

Квадратурите са както следва:

Фасада:
EPS с коеф. на топлопроводност 0,029 W/mK с деб.5см и силикатна мазилка, драскана структура с едрина на зърното 1,5 мм. - приблизително 990м2

Сутеренна плоча:
Минерална вата на два пласта с обща дебелина 8 см. коеф. на топлопроводност 0,029W/mK - приблизително 180.00 м2

Таванска плоча при студен покрив:
Минерална вата на два пласта с обща дебелина 8 см. с коеф. на топлопроводност 0,029 W/mK - приблизително 250.00 м2
SHL
Re: Търся бригада...
28-10-2007 - 11:24:58
Тази работа ми се вижда сериозна. Въпроса е, че не ми се вижда сериозно намирането на работна ръка по форумите. Явно офертите получени от някой фирми са скъпи и сега си решил да намериш нещо по евтинко, така ли е? Както и да е, пиша, защото много ми заприлича на част от оферта изпратена до мен. Не може сериозен бизнесмен или предприемач да си търси работна ръка по форумите ! Поне се легитимирай, като фирма, иначе съвсем несериозно изглежда.

SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Re: Търся бригада...
28-10-2007 - 12:33:59
Работата наистина е сериозна. И според мен няма нищо лошо в това да се търси изпълнител със всички възможни средства. Освен това по форумите определено има доста повече знаещи и умеещи хора отколкото по улиците.
Колкото до цената. Цената е тази, на коята и двете страни са съгласни.
SHL
Re: Търся бригада...
28-10-2007 - 13:57:53
barista Написал:
-------------------------------------------------------
> Работата наистина е сериозна. И според мен няма
> нищо лошо в това да се търси изпълнител със всички
> възможни средства. Освен това по форумите
> определено има доста повече знаещи и умеещи хора
> отколкото по улиците.
> Колкото до цената. Цената е тази, на коята и двете
> страни са съгласни.


Добре, съгласен съм с теб. Но все пак кажи за коя фирма става въпрос. Така всеки може да реши да тръгне да си събира оферти. Най-елементарния пример е: фирма наема някой предприемач да свърши указаната работа. Той иска да вземе парите, ама до сега не се е занимавал с топлоизолации и почва да пита и разпитва по форумите кой, какво ще му вземе. Познавам такива предприемачи и с тях винаги има само ядове. Ядове и за майсторите, дето е наел и за инвеститора на обекта. В повечето случай, тези предприемачи, малко разбират от строителство и не могат да контролират работата на обекта, което е най-важното перо, всъшност. Това имах предвид. Аз много рядко, почти никога не давам оферта по мейл. До сега съм го правил само два пъти.



SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Re: Търся бригада...
28-10-2007 - 16:10:07
Бариста,
Я дай подробности за EPS-a и ватата с 0,029, че и ние да знаем, моля.
Да не излезе SHL прав?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход