Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

сглобяеми къщи

Публикувано от Vasilev 
сглобяеми къщи
25-10-2007 - 10:39:13
Predi mesec prikliuchih sas stroeja na darvena sglobiaema kashta. Mnogo trudno mi beshe da se navia tai kato beshe nova tehnologia za men i ne biah siguren che e nai-dobria variant za celogodishno obitavane. Firma Ekozid beshe izpalnitelia i kato cialo ostanah dovolen ot rabotata im, no da ne zabraviame, che jiveia v neia ot po-malko ot mesec , taka che mnenieto mi moje i da se promeni sled vreme. no ako triabva da govorim procesa na rabota, to opredeleno me vpechatliha pri vdiganetop na kostrukciata, no pri dovarshitelnite raboti imat malko problemi, koito sa po-skoro organizacionni. vse pak vliazoha v srok i sega ostava samo da mine vreme , za da vidim kakvo im e kachestvoto. inache v nikakav sluchai ne sajaliavam, che se zahvanah s tozi vid stroitelstvo.
Re: сглобяеми къщи
25-10-2007 - 13:18:55
Ако ми беше видял постингите от преди, щеше да видиш за моите проблеми с Екозид, явно за изминалите 3 години не са се променили с нищо (най-вече единия от управителите). Очаквай сериозни проблеми с довършителните работи - напукани стени, фуги и ъгли, провери си водопроводите дали са изолирани както трябва да не замръзнат зимата както при мен, особено по северните стени и тавана, колко вата имаш на тавана и в стените, как ти е изпълнен покрива, дали са сложили уплътнения в улуците. Питаха ме преди какво бих направил ако сега пак се захвана с такова, бях казал, че в Екозид ще поръчам само конструкцията, нищо друго. Много от възможните проблеми с тях ги избягнах, защото си ангажирах други фирми за много от довършителните работи - покрив, дограма, паркет, бани, врати и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-26 08:56 от R.Velchev.
Re: сглобяеми къщи
25-10-2007 - 22:32:21
Предварително се извинявам за неудобния въпрос... Тъй като и аз строя сглобяема къща с метални конструкции и опция "до ключ" (вкл. проекти, фундамент, конструкция и т.н. вкл. обикновена трикамерна пвц дограма, интериорни врати МДФ, плочки в санитарните помещения) МЕ ИНТЕРЕСУВА ТОВА НЕЩО НА ВАС КАКВА ЦЕНА НА КВ.М. ВИ ИЗЛЕЗЕ? И КАКВО Е ВКЛЮЧЕНО В НЕЯ?
Чудя се, защото по оферта моята цена е 350?/кв.м без ДДС, съответно 420? с ДДС. Но при довършителните работи със сигурност ще доплащам, тъй като искам най-малкото свястна дограма и стъкла и здрав гранитогрес например... искам да сравня доколко офертата ми е "нормална" към днешна дата...
Re: сглобяеми къщи
26-10-2007 - 08:36:53
Метална конструкция на къща?
Не знам колко метал ще има, но знам, че метала променя естественото земно магнитно поле - т.е. няма добро име за здравословност.



.[www.beinsadouno.org]
Re: сглобяеми къщи
26-10-2007 - 16:01:52

Здравейте,
Някой чувал ли е за къщи creo ?
Изпълняват се от конструкция тип лего и вътре се налива бетон.
Изработват се за 1-2 седмици и цената на груб строеж е около 170 евро
Re: сглобяеми къщи
26-10-2007 - 16:18:20
За къщи creo не съм чувал, но дано тази статия е полезна "Норвежци вдигат къщи “Лего” у нас", а също и тука това за технологията Insulating Concrete Forms /изолиращи бетона форми или нещо такова/ Welcome to www.icfhomes.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход