Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ограда

Публикувано от Korely 
Re: ограда
31-10-2007 - 15:32:17
SHL

Нищо ли4но към тебе. Разбира се 4е и ти и Стефан и angel123 сте прави.
Като има кой да ти даде тия пари и само с 1 оградка да отидеш барабар с цялата 4еляд до Париж и обратно, що пък не....пазар в края на краищата.
Пък и в България е пълно с 4ервиви от пари милионери , дето не са ги изкарали по легалния на4ин. И не му и мислят много като хар4ат. Желая ти успех с такива.

Да ама Korely написа : Моля за съвет колко пари да си приготвя за метър?Благодаря предварително!
Не ми се вярва, той да е от тях (и не ми се вярва да намериш такива в тоя форум) затова се постарах максимално обективно да го ориентирам.

Аз също не свързвам едва 2 края, ама благодарение на това 4е работя в 4ужбина.
Оба4е моя критерий е друг - когато някой майстор ми направи оферта винаги сравнявам със заплатата си когато бях лекар в Бърза помощ, а не със сегашните си доходи.

Не искам да спонсорирам хора с основно образование за пове4е екскурзии до Париж.
SHL
Re: ограда
01-11-2007 - 10:39:04
angel123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Към SHL
> Сериозна фирма сте, браво!
> Едва ли ще мога да си ви позволя, но е
> впечатляващо как сте се оборудвали с машини и
> инструменти!Естествено , че това струва пари, но
> все пак, някои цени звучат доста....как да
> кажа....високи. Но няма лошо, има хора с пари,
> така че успех!

Благодаря angel123 за пожеланията.
В момента от няколко месеца събирам пари и сега около 20 декември си купувам и камера за диагностика на канали. До сега взимам все под наем. Така например, когато отпушваме, диагностиката на канала ще си влиза в цената за отпушване, а не както е сега - 120 лв. се плащат отгоре и така излиза, че клиента го изнудваме.
В това е смисъла да имаш машините: 1. Да ти вършат работа и да спестиш време за изпълнение. 2. Да не взимаш под наем и така да натоварваш още един път клиента. Веднага ще ти дам пример с някой от бригадите за топлоизолации: много често, освен всички разходи в цената им влиза и наем за скеле !

А що се отнася до коментара ти "Но няма лошо, има хора с пари,
> така че успех!"
, аз не държа да работя на цяла България smiling smiley И един клиент ми е достатъчен. Имал съм клиенти, които са ми създавали за цяла година работа.

SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
SHL
Re: ограда
01-11-2007 - 11:10:22
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> SHL
>
> Нищо ли4но към тебе. Разбира се 4е и ти и Стефан и
> angel123 сте прави.
> Като има кой да ти даде тия пари и само с 1
> оградка да отидеш барабар с цялата 4еляд до Париж
> и обратно, що пък не....пазар в края на краищата.

> Пък и в България е пълно с 4ервиви от пари
> милионери , дето не са ги изкарали по легалния
> на4ин. И не му и мислят много като хар4ат. Желая
> ти успех с такива.
>
> Да ама Korely написа : Моля за съвет колко пари
> да си приготвя за метър?Благодаря предварително!
> Не ми се вярва, той да е от тях (и не ми се вярва
> да намериш такива в тоя форум) затова се постарах
> максимално обективно да го ориентирам.

>
> Аз също не свързвам едва 2 края, ама благодарение
> на това 4е работя в 4ужбина.

> Оба4е моя критерий е друг - когато някой майстор
> ми направи оферта винаги сравнявам със заплатата
> си когато бях лекар в Бърза помощ, а не със
> сегашните си доходи.
>
> Не искам да спонсорирам хора с основно образование
> за пове4е екскурзии до Париж.



"....затова се постарах
> максимално обективно да го ориентирам."
Петре ти ориентира Корели, като ме посъветва да си завирам еди къде си 100-те евро. А имаш претенциите да пишеш за хора със основно образование !!!
Я да те питам: Петре защо работиш в чужбина ? Явно тук не си бил оценен добре и никой не ти плаща заслуженото ? Я сега кажи, какво работиш в чужбина и колко пари вземаш там за това ? Я кажи за същото нещо, колко пари ще вземеш в България ? Да не стане така, като си кажеш цената и някой, като теб да излезе и да те посъветва нещо....?!
Сега и аз да ти кажа: имах много предложения за работа в чужбина. Да, ама не. Аз останах тук в България и с много работа успях да се наложа по някъкав начин на този пазар. И аз сам си определям цените за моя труд ! Вече съм си изградил една добре съществуваща мрежа от клиенти и партньори в този бизнес. И това е защото не съм ревал, че в България няма пари, а защото съм работил. Никога не бих отишъл, като черноработник в Италия или Испания да ме подритват за 1500 евро - заплата, която и тук можеш да изкараш, ако си по работлив и пробивен. Иначе лесното го знам и аз: бусчета за Италия тръгват от мойто село Крайници и правят няколко курса в седмицата. Отиват там момчетата и първия път се връщат с кола, после с нещо спестено и т.н. Въпроса е,че никой не си е идвал с повече от 1000 евро спестени за работа от три месеца. Е мислиш ли, че това си заслужава?

Въпросите ми по-горе не са проформа. Ще следя за отговора ти, ако не ти представлява трудност.


SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-01 11:12 от SHL.
Re: ограда
01-11-2007 - 13:31:41
До SHL

Защо се впрягаш толкова затова какво казал този или онзи...
Този , който не се занимава с частен бизнес у нас, няма представа за какво става въпрос....Напълно си прав за това, което казваш.....машините и оборудване струват пари и само така можеш да работиш бързо и качествено ., а и работниците.....за тях не ми си говори...може да се каже, че изкарват почти колко в Европата....Лошото е, че въпреки че има хора с много пари в България, все пак някои строително -монтажни работи струват много .....за нашия стандарт....
Например, оня ден ходих до един проектант ....искам да строя хале, около 1200 кв. м....а тоя се надул и ми казва , че хора с такива малки обекти сред неговите клиенти нямало....бре ....много им порасна работата....и хоп ми изръси една сума за някакво си проекче, дето ми се замая главата, а работа било само за една седмица....Та така и с много майстори и строители....голяма работа станаха...Не се сърди , ама хората се напатиха...
SHL
Re: ограда
01-11-2007 - 14:57:52
angel123 Написал:
-------------------------------------------------------
> До SHL
>
> Защо се впрягаш толкова затова какво казал този
> или онзи...
> Този , който не се занимава с частен бизнес у нас,
> няма представа за какво става въпрос....Напълно си
> прав за това, което казваш.....машините и
> оборудване струват пари и само така можеш да
> работиш бързо и качествено ., а и
> работниците.....за тях не ми си говори...може да
> се каже, че изкарват почти колко в
> Европата....Лошото е, че въпреки че има хора с
> много пари в България, все пак някои строително
> -монтажни работи струват много .....за нашия
> стандарт....
> Например, оня ден ходих до един проектант
> ....искам да строя хале, около 1200 кв. м....а тоя
> се надул и ми казва , че хора с такива малки
> обекти сред неговите клиенти нямало....бре
> ....много им порасна работата....и хоп ми изръси
> една сума за някакво си проекче, дето ми се замая
> главата, а работа било само за една седмица....Та
> така и с много майстори и строители....голяма
> работа станаха...Не се сърди , ама хората се
> напатиха...


Да бе, прав си. Не се кося, а се опитвам да обясня на хората и мойта гледна точка. Всеки трябва да се опитва да се поставя на мястото на другия за да вървят нещата. Предполагам, че гледните точки майстор и клиент се разминават, някъде. Аз се опитвам да ги доближа - единия да бъде доволен от свършената му работа, а другия от полученото възнаграждение и за това обяснявам по-подробно, някой път.
А на такива колеги, които са се надули до такава степен, че ти казват в очите, че си малък и не ги интересуваш съм се нагледал достатъчно. То си е за тяхна сметка ! След време те могат да имат нужда от теб, знае ли човек. Познавам издигнали се и бързо паднали долу колеги. Парите са сладки, хората - алчни, а падането е шеметно и бързо. Аз също отказвам по-малка работа, но това не означава, че трябва да се държа надменно с човека пред мен. Просто обяснявам, че съм зает и това е. Част от политиката ми е винаги да бъдеш учтив с клиента и да обясняваш, ако се налижи всичко. Това е smiling smiley



SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-01 15:02 от SHL.
Re: ограда
01-11-2007 - 15:54:52
SHL

Korely отвори тема и 4овека питаше колко ще му излезе м2, а не колко ще му вземе SHL и колко бил труден новопрохождащия бизнес у нас.
Нека най-добре той каже кой е бил по-адекватния в отговорите си от двама ни да му даде нужната информация. Нищо 4е съм дале4 от строителството....

Относно "завирането" - извинявам се. Просто бях по-емоционален.
Но къде са 18 Евро, къде са 120. Не мога да се съглася на 1000% норма на пе4алба за каквато и да било услуга. Такова нещо няма по "белите" страни.

Казах ти - в тоя форум милионери няма да намериш. Нали самия ти призна 4е бизнеса ти е само за елитарни клиенти. Или викаш ако мога да хвана някои балък да ми даде 20-30 бона за една ограда, що пък не.
От това исках да предпазя Korely.

А защо трябва да си посипвам главата с пепел 4е работя в 4ужбина?
И кой ти дава право да класифицираш така наре4ените гастарбайтери 4е били недостатъ4но работливи и непробивни у нас ?
Според мен е то4но обратното. Нали ако бяха некадърни още след 1 месец щяха да ги изритат обратно за дома.
А нали знаеш 4е благодарение на милиардите идващи ежегодно от тези хора процъфтява строителния сектор в които си (и твоите пе4алби). И се укрепва финансовия баланс на страната.

На запад просто вси4ко (и всеки) си е на мястото.
Тука нямаш шанс да видиш общ работник въртящ лопата да взема двойно 4е и тройно пове4е от лекар. Просто е немислимо.
А у нас това на никого не прави впе4атление.

Колко съм вземал ? Защо искаш да знаеш и какво ще докажеш с това?
ОК. Вземам по4ти двойно пове4е от средния западноевропеец и 10 пъти пове4е от България за същата длъжност.
Но не е въпрос на оценка както казваш, а въпрос на стандарт.
И в България бях добре оценен като способности, но разликата в парите е огромна.
Нали и аз като тебе искам семейството ми да е добре, а не само да си плащам сметките.
Разликата помежду ни е в ал4ността - защото аз никога не бих сложил за пациенти в България цени,като за ограда в Майами.
Аз много добре знам моята цена.

И нима трябва да подарявам спестеното на такива като тебе?
Или на тия наглеци ( утвърдена фирма), дето преди 2 дена ми поискаха само за монтажа на 2 соларни панела и бойлер 1130 лева !!! Работа за 2 4овека за 1 ден.
При това не се вклу4вал труда за тръбната разводка.

Е sorry, ама няма да стане. Ще правя, ще струвам ама ще намеря други с поне двойно по-нормална оферта.
Имай впредвид 4е не съм стиснат, 4есто ме упрекват 4е лесно хар4а пари.
Просто мразя да ме правят на глупак.
За това става дума.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход