Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

СКРИТИ ПОДОВИ ВОДНИ РАДИАТОРИ С ВЕНТИЛАТОРИ

Публикувано от Xman 
СКРИТИ ПОДОВИ ВОДНИ РАДИАТОРИ С ВЕНТИЛАТОРИ
10-10-2007 - 13:48:12
Интересува ме ако някой знае нещо по темата, или има и ползва такива да сподели доволен ли е (+) и (-) и да препоръча фирми.

Това което чувам като (+):

# рязко повишават ефективността на използване на топлината

# премахват изпотяването на стъклата (особенно това е необходимо при витринни прозорци)

# възможност да съчетават в едно отоплителната и охладителната система

# и др. естетичния външен вид (напрактика те са скрити в пода с решетка)


Това което си мисля като (-):

- поддръжка: смяна на въздушни филтри

- шум от вентилаторите (уж са безшумни, но като се напълнят с прах и мръсотия от пода може да почнат да вият)

- вдига се праха от пода над решетката с тези вентилатори и си дишаш прах по малко
Re: СКРИТИ ПОДОВИ ВОДНИ РАДИАТОРИ С ВЕНТИЛАТОРИ
11-10-2007 - 22:26:19
Zдрасти Хмане значи обясненото от теб се казва ПОДОВ КОНВЕКТОР и наистина е нещо много добро, ОБАЧЕ .......са адски скъпи от 1500лв почват освен това искат монтаж в сух под /монтажно около 11-14см/ а сухия под е около 90лв квадрата ...така че в общи линиии си е скъпо удоволствие!!
Също така е от голямо значение и с какво се "захранват" студено и топло ....това трябва да бъде термопомпа или някакъв вид климатизация!!!! така че и от тази страна си е кофти .....

В момента си строя еднофамилна къща....почти цялата къща е в стъкла , почти няма стени /няма място за радиатори или стенни конвектори, а и не ги харесвам/.....купил съм си термопомпа...специално съм искал от конструктора да ми удебели малко плочата за да изрежем канал в нея за подовите конвектори /за да не правя скъпия сух под/ които ще си ПРОИЗВЕДА .... в тях няма нищо друго освен топлообменник и вентилатор , няма филтри няма нищо ...също така има ваничка/в някои / за конденза!!

по недостатъците -от вентилаторите е 65децибела на 3та скорост , което си е сериозно нещо , но ще се преборим и с това обезшумявайки самата кутия около него , филтри няма ,а прах си има и ще си има и без конвекторите!


Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход