Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на къща

Публикувано от Nova 
Re: Строеж на къща
11-10-2007 - 13:01:30
Надзорната фирма по време на строителството няма общо с комплексния доклад за съответсвие, за който ти говорих по горе. Това което ти описах касае процеса по вземане на разрешение за строеж, а това за което питаш сега касае самия процес на строителство. И сега конкретно: Надзора на сторежи от 5-та категория (каквито са нашите къщи) слава на бога вече не е задължителен! Всичките документи по време на строежа ги прави техническия, но не ти пречи и сам да си ги направиш и техническия само да ги подписва! Но ако нямаш доверено техническо лице което да контролира строежа тогава вече може да си наемеш надзорник, особено ако не си в час с процесите по време на строителството!
Re: Строеж на къща
11-10-2007 - 17:37:46
Благодаря.Аз май бъркам понятията...Ясно защо :ami:
Re: Строеж на къща
24-11-2007 - 07:18:12
Здравейте, аз също в момента се боря с глупостите на общината за да започна строеж пролеттаблятото на 2008. Та това, което ми стана ясно е:
Чакахме 7 седмици за виза и скица (от вчера ги имам ) , защото архитектката в общината много държеше да и занесем подписани и нотариално заверени декларации от собствениците на съседните парцели, че са съгласни да строим на калкан или, че ни дават правото да строим с 3 метра отстояние :g: . След ровене в закона и едночасова схватка с един главен експерт се оказа, че такова нещо не ми е необходимо. тоест има градоустройствен план и спорен него аз имам право на къща на калкан. Ако представя декларация, че съседа ми дава право да строя с 3 м отстояние това означава, че искам да променя градоустройствения план - тоест към 3 месеца отгоре. Тоест нас умишлено се опитваха да ни убедят колко е добре да сме на калкан с другия съсед или да имаме къща по средата на мястото, че да им отпаднем от контингента да поне 3 м докато се борим с бюрокрацията.
Второ - обясниха ми в прав текст, че за разрешително на строеж ми трябва проект с надзорен докрад, защото никой нямало да се занимава да ми гледа сметките без него - тоест той по закон не е задължителен, но на практика е. smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход