Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Oтново за К стъклото....

Публикувано от Petar 
Oтново за К стъклото....
14-09-2007 - 15:08:16

Здравейте

Сори 4е по4вам да бъркам в стара рана (тема) ама няма как.
Сега ми наближава слагането на дограма и затова трябва да си избистря неща, които според мен останаха малко неясни.

(1) Детектора за К стъкло

yavorand написа Декември 2006 следното : " Ако някой не може да спи нощем като мен заради дилемата, нека се обади на телефон в София 9861581 (фирма БУЛКОРП). Срещу 174 български левчета без ДДС ще му продадат детектор за к-стъкло (в стъклопакет) мейд ин Люксембург. Малка цена за спокоен сън. "

Еми аз искам такъв уред. Оба4е дори името му не знам. И откъде да го взема?
Да ама на дадения теелефон не отговаря никой. Потърсих фирмата в нета и устаножих 4е е от Разград и има емейл bulcorp@glassbg.com

Ама и от там никакъв отговор на запитването ми. Абе.....България....

Та някои има по-конкретна информация - предварителни благодарности
Re: Oтново за К стъклото....
14-09-2007 - 15:27:53
(2) Второто неясно нещо e :

Кое К стъкло всъщност е по-добро - твърдото или с мекото покритие ???

То всъщност само с твърдото покритие е К стъкло, другото е Е стъкло.

Про4етох противоре4ащи си мнения.
Ето по долу 2 такива. Едното е от статия във форума на "направи си сам", а другото е отговор на търговец от фирма за PVC (там хвали и обкова Roto, защотото аз исках Sigenia,aма това е друга тема)
Сравнете сами - къде според вас е ИСТИНАТА ???
И какво да поръ4ваме - К или Е стъкло ?

=== К-стъклата, или още известни като нискоемисионни стъкла, задържат топлината в постройката и предпазват от IR лъчи. Този ефект се получава, когато върху обикновено стъкло се нанесе покритие от метални оксиди (сребърни, титанови, цинкови). Съществуват две групи нискоемисионно покритие - твърдо (К-стъкло) и меко (Е-стъкло). Топлосъбирателната способност на тези материали е няколко пъти по-голяма в сравнение с обикновеното стъкло ( 21 пъти за К-стъклата и 5 пъти при Е-стъклата). Така през най-студените зимни месеци К-стъклото е студено отвън, но топло отвътре. С него се избягва и неприятният конденз при разликата в температурите. ===


=== Zdraveite,
Roto e pioner v mnogo otnosheniq i dvuosovoto otvarqne e tehen patent, te go prodavat na vsqka druga firma, proizvejdashta obkov. Imat 70 godishna istoriq i versiqta s koqto rabotim Roto NT ( silver look ) e sus specialni nasreshtnici( protivovzlomni ). Ostavqm na Vas da precenite i supostavite dvete marki.
Otnosno stuklopaketite, zaduljitelno predostavqme sertifikat za suotvetstvie na vlojenite materiali.Imeno za tova si pozvolqvame da dadem 7 godini garanciq, zashtoto firmata, koqto ni obslujva razpolaga ce neobhodimoto oborudvane i know how.Pravilnoto naimenovanie e niskoemisiino stuklo, zashtoto e s melko pokritie na blagoroden metal Titan i po-dobur koeficient na toplopreminavane, okolo 1.1 W/m2k, a ka stykloto e s tvurdo pokritie i moje da bude proizvedeno vuv vseki garaj.
Re: Oтново за К стъклото....
14-09-2007 - 17:50:11
Проверява се дали е К стъкло, много лесно - със запалка? Доближаваш до стъклото и виждаш 4 плъмъчета - едното трябва да е с различен цвят от другите три - синкав или червеникав
Re: Oтново за К стъклото....
14-09-2007 - 18:42:47
Toва го знам Ангеле.
Ама не е меродавно винаги. Има и изклю4ения доколкото знам. Зависи от естеството на покритието на К стъклото.

Така 4е след като ще давам близо 10 бона за прозорци, защо да не дам и 200 лева отгоре да сам сигурен 4е сам полу4ил то4но това дето сам пора4ал.

За мене стъклопакета е много много по- важен от профила защото е 80 % от площа на прозореца.

Сега събирам оферти от фирми и като се спра на 2-3 от тях ще настоявам за доказване от тях на К стъкло при доставката (преди монтажа).
Ако уважават себе си - би трябвало сами да предлагат тази услуга в пакета си.

Ама все пак нека аз да си имам понятие какъв е тоя уред и как работи.
Re: Oтново за К стъклото....
15-09-2007 - 10:02:40
Здравей, Петър.
Пиша тук не като специалист, а като потърпевш. Незная с какво изложение са ти прозорците но от майстори на стъклопакети и от собствен опит знам, че К стъкло се монтира само на северно изложение. При мен в работата бяха монтирани К стъкла на източните, южните и западни прозорци.Няма да ти обяснявам какъв беше ефекта през лятото, направо ни се е.. мамата :g: , а през зимата когато е слтнчево, прозореца винаги стои леко отворен. След хиляди молби към собствениците на сградата да бъдат сменени стъклата(идеята за К-то беше на проектанта), те решиха да монтират още един климатик :crazy:
Работя с Финландци и много често коментирам с тях как се строй при тях.Един от разговорите ни беше за дограмите.При тях естествено дограмата е дървена с троен стъклопакет,а К-то го слагат понасевер. От случая при нас и от разговора ми с майстора на стъклопакети разбрах, че К-то не е за нашта географска ширина и монтирането му е напразно даване на пари.По добре сипоръчай троен стъклопакет там ще си 100% сигурен, че са ти сложили три стъкла winking smiley ,а ефекта ще е двоен шумо и топло изолация.
Желая ти успех и дано да съм помогнал малко
Re: Oтново за К стъклото....
15-09-2007 - 11:01:27
Напълно съм съгласен с мнението на gogoroska. К-стъклото е измислено в Англия и е ефективно за ширини на север от там. У нас, с това слънце и тези горещини през лятото дори още един климатик няма да те оправи. Това което ще спестиш през зимата от него го даваш 2 пъти през лятото, отделно и дискомфорта.
Re: Oтново за К стъклото....
15-09-2007 - 12:06:37
Сложих през май Киомерлинг (не мога да намеря р-малък) Нямам никакви забележки за прекомерно топло и т.н. за лятото. За зимата ще споделя. К-то си е сложено където трябва и както трябва, фирмата си имаха уред и без дори да искам изрично ми демонстрираха. Стъклопакетите им са правени в Кристиян Нейко, а и те, и Нейко държат на името си и няма да си позволят умишлено да те подведат. Може да стане грешка при монтажа-да обърнат стъклопакета, но имат старши на бригадата който това му е работата - следи и гони шерпите, той не монтира. Страна с К на стъклопакета си е белязана, така че трудно се бърка.
Иначе подробно (но на руски) за дограмите, К и Е то, нискоемисионните стъкла, можеш да прочетеш тук
Re: Oтново за К стъклото....
15-09-2007 - 19:24:45
Хайде пак се започна.
Петър, я първо провери този уред може ли да измери нискоемисионното стъкло ВЪВ стъклопакета. За несглобено съм чувал, че може на база ел.проводимост - вероятно метализираното покритие има по-висока такава, но теб това не те топли. Предполагам искаш да проверяваш готовия стъклопакет. Върни се на темата на Явор за запалката - там много хора пробваха и казаха че работи.

Хайде някой да обясни ЗАЩО и КАК лятото К-стъклото повишава температурата в стаята.
В цитирания от Стефан линк, например се твърди, че не пуска топлинните лъчи нито да излизат, нито да влизат, което звучи логично. Иначе се получава нещо като Бай Тошовите "цели полупроводници"!? smiling smiley
Re: Oтново за К стъклото....
15-09-2007 - 22:01:33
Любо

Повишава Т разбира се и още как.
Мислиш ли 4е gogoroska и asdf123 лъжат ?
От друга страна и Стефан не е от в4ера във форума 4е да си прави майтап.....

Според мене има логи4но обяснение - Стефан има не К , а Е стъкло сложено на неговите прозорци Стефане така ли е? А и изложението (той не го каза) има огромно зна4ение.
Затова не му е било горещо лятото......и той е прав.

Виж какво пише горе :
- --- Топлосъбирателната способност на тези материали е няколко пъти по-голяма в сравнение с обикновеното стъкло ( 21 пъти за К-стъклата и 5 пъти при Е-стъклата).

Между 21 и 5 има голяма разлика, нали.
Моя извод е - зна4и трябва да търсим Е стъкло(с меко покритие), а не К .
5 е по-малко от 21, ама е доста пове4е от 0 на обикновеното стъкло,нали...

Пак и ето 2 цитата (от руската препратка на Стефан) които са в тоя смисъл :

Использование низкоэмиссионных стекол вызывает другую проблему - перегрев внутреннего пространства здания (в особенности ориентированного на юг). Тепло, привнесенное внутрь помещения, оказывается "заперто" теплоотражающим напыленным покрытием. В результате возникает парниковый эффект, при котором температура может вырасти до 70 °С.

Хороший эффект обеспечивают многофункциональные стекла с высокоселективным "мягким" напылением - линия продуктов Stopray (Glaverbel). При высоком уровне теплосбережения они полностью исключают перегрев помещений. Д





Re: Oтново за К стъклото....
16-09-2007 - 15:05:23
Петър,
Не мисля че някой лъже (освен търговците, дистрибуторите и майсторите, разбира се).
Тук споделяме кой какво прочел, понякога какво разбрал и как видял и усетил ОЧАКВАНИТЕ резултати.
Сега:
Топлосъбирателна способност - НЕ СЪМ го чувал този параметър, нито знам в какви единици е, нито дали трябва да е голям или малък.
И няма такива разлики в пъти, че и 21х, ако говорим за топлопроводност - това, което ни интересува. В същата статия, която цитираш има по-долу една табличка и се вижда, че разликите между стъклата е от порядъка на 20%.
По моята проста логика, когато е поставена преграда за нещо (светлина, топлина, лъчи и т.н.), като правило тя действа "днеска и нощеска", зиме, лете и обикновено двупосочно, от по-високото към по-ниското ниво, защото природата се стреми да отстрани неравновесията.
Пример - най обикновената изолация на стена - зимата "топли", лятото "охлажда".
И по-близък до стъклата - "Огледалните" остъклявания на офис сградите - денем ти не виждаш какво става вътре, вечер те не те виждат, а ти ги виждаш. Зависи къде е по-светло!?
Втренчил си се в:
Тепло, привнесенное внутрь помещения, оказывается "заперто" теплоотражающим напыленным покрытием. В результате возникает парниковый эффект, при котором температура может вырасти до 70 °С.

Е, не ми се вярва - откъде е внесена тази топлина?? Върти го, сучи го, прозорците са най-слабото место в топлоизолацията. Подобрихме ги с нискоем. покритие, значи трябва да "привнасят" по-малко. За мен това, както и топлосъбирането са търговски трикове.
А и четете по-внимателно и по- критично. В същата статия малко по-горе се казва.

К-стекло в пакете обычно ставят наружным.
Демек като външно, а ние вече всички знаем, че това НЕ Е така.

Какво обяснява gogoroska с това:
"а през зимата когато е слтнчево, прозореца винаги стои леко отворен. "
не ми е ясно.

И пак моля, който твърди, че нискоем. стъкла са вредни през лятото - да обясни на какво, защо и как се дължи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-16 15:08 от Любо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход