Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква мазилка върху изолация издържа на градушка?

Публикувано от matrici 
Abu
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
11-09-2007 - 20:42:25
hlaps,
Възможно е да си прав. Просто споделих бегли наблюдения. От друга страна бетоновите керемиди също се чупят, а те не са ли плътни? Аз си го представям като шиварито - за да се счупят с удар десет плочи, те трябва да са на трупчета. Ако са направо на пода няма да се счупи и една, нали?
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
13-09-2007 - 19:09:50
Това, което съм виждал като поражения от градушка са дупки по мазилката и шпакловката най-много до мрежата. ЕПС-а не играе роля, просто леда идва отгоре под ъгъл отнема част от мазилката и готово. Просто мазилката трябва да е достатъчно здрава и да издържа на удар /като тъщата напр./. Шпакловката също е важна в случая, да не се напуква,т.е. много флексабилна и да има отлична адхезия към мазилката. Все пак говорим за удар под много малък ъгъл.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
13-09-2007 - 21:09:01
matrici, няма лошо и мрежа да се сложи! Така ще стане доста по-здравоsmiling smiley А за цени мога да ти кажа за София. Шпакловка 5-7лв/м2, драскана мазилка 7-10лв/м2, като това са груби цени, защото последния месец всичко поскъпна!eye popping smiley

asdf123, е как да не играе роля ЕПС-а? Направи тест да стъпиш на изолация с плътност 12 и после пробвай с плътност 20-25 и виж дали мазилката ще мръдне. Естествено, че шпакловката и мазилката не трябва да са тънки като лист хартия, но това зависи от съвестта на майсторите. smiling smiley

Abu, те и обикновените бисквити са твърди, ама.... :} качество....
Abu
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
14-09-2007 - 07:21:32
КАЧЕСТВО, разбира се! Затова и правя аналогия с колите - тежкарския мерцедес се нагъна, пък мижавото нисанче няма драскотина! С нормалните материали е трудно да се постигне качеството на това, за което говори asdf123 (с карбоновите нишки). Аз предположих, че с по-дебела мазилка и плътна основа ще се постигне ефект.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
15-09-2007 - 09:11:33
hlaps, приятелю, говорим все пак за градудшка и затова твърдя, че ЕПС-а не играе роля. Ледения къс удря фасадата под много малък ъгъл, нещо като когато хвърляме камък във вода да правим жабки. Най-важно в случая е устойчивостта на финиша, а колкото по-гладък толкова плъзгането е по-лесно. Достатъчно еластична, т.е. качествена шпакловка, изпълнена по технология и с необходимата дебелина би трябвало да поеме подобен удар без напукване.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
15-09-2007 - 18:40:19
Има ли вероятност след като се направи още една шпакловка с или без мрежа и нова мазилка с дебелина мин.2.5 мм всичкото това да натежи и се отлепи отЕПС или заедно с него направо от стената?
Един мазач алпинист ми предложи върху градобитната мазилка да положи пръскана мазилка на Теразид,Бонд2001 или на Стром21,/с охлюв/-без шпакловка,именно за да не натежала на ЕПС-а,а и щяло да е по евтино поради отпадането на шпакловката и материала.Има ли резон това или ме будалкат нещо?
А и по този начин мазилката ще стане грапава.Според ,asdf123 ,колкото е по гладка е по добре.Дали пък да не мина само на шпакловка с мрежа?
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
17-09-2007 - 11:48:26
Съмнявам да натежи и да не издържи. Освен ако не са ползвани дюбели за бетон в тухла :}.
Аз лично съм полагал 3-ти пласт шпакловка + мазилка върху 2 ръце шпакловка и една ръка драскана мазилка. Човека се съмняваше в здравината. Излезна му около 60лв.м2 изолацията :crazy: :} Пръсканата мазилка ще натежи повече ако се направи както трябва!



Ето изработено от мен
[www.picvalley.net]
[www.picvalley.net]
[www.picvalley.net]
[www.picvalley.net]
[www.picvalley.net]

Ако има желаещи за изолация, за София тел: 0898690839




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-09-17 12:03 от hlaps.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
21-09-2007 - 18:32:14
hlaps, на твое място бих махнал поне 3 от снимките, освен ако не искаш да си правиш антиреклама.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход