Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква мазилка върху изолация издържа на градушка?

Публикувано от matrici 
каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
06-09-2007 - 14:03:17
След последната много силна градушка в Казанлък,цялата стена на панелката ми стана на решето.Структорината мазилка/драскана/на места изпада и се показа мрежата оттдолу над стиропора и тук там главите на дюбелите.Ако някой може да даде съвет,да каже какво да правя.Така не бива да я оставям за зимата,а няма и месец откак я направих.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
06-09-2007 - 19:50:16
Carbon Edition by Caparol
Това, което видях на панаира в Кьолн тази година - стоманена топка от 1 кг пада от 5 м върху мостра от ЕПС, двойно армирана с някаква специална шпакловка и мазилка. Шпакловката и мазилката са подсилени с карбонови нишки и са уникално здрави. Нямам идея що за пари говорим, но който се интересува да се порови и да ги намери.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
07-09-2007 - 12:54:47
Благодаря ви за отговора,но той поражда нови въпроси:Какво е ЕПС?Къде да се поровя и намеря нещо за тези шпакловки и мазилки?Аз не съм строител,аз съм просто клиент-извиках фирма,направи санирането с материали на "стром21",взеха си хората паричките и си отидоха.След тях дойде градушката.Другото го знаете вече.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
07-09-2007 - 13:19:49
Май трябва да намерите представителите на Caparol за България и те би трябвало да ви обяснят в подробности.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
07-09-2007 - 20:46:46
Още веднъж Ви благодаря!Ще се опитам да открия нещо по въпроса.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
10-09-2007 - 16:34:33
Здравейте!
Една ръка шпакловка + нова мазилка мин. 2.5мм дебелина оправя нещата! 100% няма да мръдне скоро winking smiley
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
10-09-2007 - 19:02:06
Благодаря и на Вас.Нещо бихте ли ми казали за избор на материали за шпакловката и мазилката.Аз използвах върху изолациата бяла шпакловка на "стром21"за полагане на мрежата и след това бяла структорирана мазилка/драскана/ на същата фирма.Знаете ли нещо по добро,което да нанесат майсторите върху тази мазилка?
Abu
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
11-09-2007 - 07:30:19
matrici,
Скромните ми наблюдения върху щетите от градушката, включително върху автомобилите, подсказват един основен проблем: където кънти на кухо, има опасност да се нарани от градушката.
Надявам се съфорумците да споделят наблюдения дали топлоизолация, лепена на гребен е пострадала. При моите случаи дупките бяха все между топките и нито веднъж върху лепена изцяло топлоизолация (може би, защото масово стените са криви и се изправя с топки, такава изолация си е рядкост)?!?
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
11-09-2007 - 08:23:29
Проблема не е в начина на лепене, а в плътноста на изолацията! Значение има и колко фибри е имало в шпакловката! За фасаден EPS(стиропор) плътноста трябва да не е по-малко от 15кг/м3. Аз 3г. ползвам мазилки на "Денел" и "Теразид", с които не съм имал проблеми.
Re: каква мазилка върху изолация издържа на градушка?
11-09-2007 - 20:34:11
Изолацията ми я лепиха на гребен,но не зная на какъв натиск издържа,зная само,че на опаковките пишеше "F",т.е. фасаден.Една стр.фирма идва да огледа обекта и взе да ме агитирва да отлепи стиропора и да направи нова изолация с фибран и шпакловки,мрежи,мазилки -всичко отначало.Явно е,че искат да имат по вече работа и за по дълго време,с по вечко парички.Не ме устройва офертата им,тъй като при мен само най горният слой,т.е.мазилката е нашарена и паднала.Шпакловката,мрежата и стиропора са цели,без наранявания.Мисля,че вашето предложение за шпакловка+мазилка ще е най приемливо.При шпакловката трябва ли да полагаме пак мрежа според вас?Какви са долу горе цените на тези услуги-това е на втори етаж,панелка,33кв.метра площ-за скеле.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход