Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Програмка за из4исляване на топлоизолация

Публикувано от Petar 
Програмка за из4исляване на топлоизолация
01-09-2007 - 00:25:31
Привет

Който е в 4ас с английския линка долу ще му допадне.

Намирам го за доста полезен, макар сайта да е турски.


[www.kudret.com]
Re: Програмка за из4исляване на топлоизолация
01-09-2007 - 19:48:01
Re: Програмка за из4исляване на топлоизолация
02-09-2007 - 10:12:12
Не съм особенно впечатлен - трябва да поработят малко повече. В сравнение с моята дава грешка от приблизително 10%. Не знам откъде се получава, но я има. Важно при подобни изчисления е програмата да дава стойностите на температурите между отделните слоеве.
Re: Програмка за из4исляване на топлоизолация
02-09-2007 - 16:05:58
А твойта коя е - дай да я видим.
Доколкото набързо погледнах в Ексела (аз не можах Он-лайн да пробвам, трябваше да я сваля), формулата е известната с алфите за стена.
С тази на Изовер доста по-трудно се оправям при "измислена" конструкция.
Любителски въпрос? - Какво имаш предвид с температурите между слоевете? :cry:
Re: Програмка за из4исляване на топлоизолация
05-09-2007 - 09:18:22
Програмата трябва да ти дава температурата във всяка точка на стената, т.е. имаме температура на въздуха в стаята, температура на повърхността на стената, след това външната повърхност или между стената и ЕПС-а и т.н. Като имаме тези температури лесно се изчислява и влажностния режим на многослойна стена и евентуален кондензационен пад. Това по принцип се прави от професионалните програми като дори изчисляват количеството конденз на м2 при условия за такъв /имаше една тема за парциалното налягане/.
ej
Re: Програмка за из4исляване на топлоизолация
05-09-2007 - 10:37:13
А коя е твоята програма?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход