Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Gealan или Thyssen?

Публикувано от stilo 
Re: Gealan или Thyssen?
16-10-2007 - 18:11:11
Абе Вие добре ли сте, как си представяте, че някой ще ви прави прозорците в Германия... Внасят се само профилите, при това може би само на Тисен профилите са правени в Германия, поне аз не съм чел да имат завод другаде. Киомерлинг, Рехау и т.н. имат заводи в цяла Европа, ако (пак казвам) това има някакво значение особено. Важното е машините , сглобката, размера , проектирането на дограмата и обкова - неща, които се правят тук - дали в завода в Берковица или в гаража на бай Пешо... може той до скоро да е работил в една фирма, да се е отделил и сега да си работи сам, като си плаща за час работа някъде на машините на големите фирми, колкото да ти направи поръчаните 3 прозореца - и такива срещах....
Ако някой иска нещо правено не в БГ - Финстрал е марката, поне допреди година всичко се внасяше от италия с тирове, по размер се правеше там прозореца. Но и цифрата е друга.
Може и други да има, не зная. Но скоро почва стройкото - там е момента да вземе човек някой процент отстъпка...
Re: Gealan или Thyssen?
17-10-2007 - 12:26:36
Много съм чел по тази тема, а и приятели имам които работят при вносителите на Тисен....Общо взето глупости се говорят тук....В Берковица има много фирми за дограма, ама профили там не се правят. Просто там е един от вносителите на Тисен, логистичният му център се намира в Берковица, а другият вносител е в София. Тисен има завод само в Германия, в провинцията Бавария, гр. Боген, минавал съм оттам, като ходя на командировка в Германия. Така че, я стига с тази глупост за берковски профили на Тисен....ставате смешни....Едно време при Тато се правеше българска дограма в Берковица та и за това толкова много фирми за дограма по тоя край....Аз лично имам дограма Тисен вкъщи , а сега и на един блок ще слагам, който е в строеж...Профилите на Тисен нямат нищо общо с българска изработка...
А освен това .....на стройко е едно и също....сериозните фирми дават отстъпки и без Стройко, така че няма причина да си губите времето там....освен ако няма какво да правите....!
Re: Gealan или Thyssen?
17-10-2007 - 12:39:09
Към Stefan.....
Виждал ли си дограма на Finstral....?
Миналата седмица сложиха дограма на една къща в Драгалевци....След всичките хвалби....бях много разочарован....нищо особено....моята на Тисен изглеждаще по -добре...монтажниците са били пак наши момчета така че е напълна безсмислена инвестиция......и нашенските фирми постигат същия ефект....а цените им са много по-нормални...
Re: Gealan или Thyssen?
15-06-2011 - 20:13:43
От Видин съм и берковска фирма от няколко години е стъпила в града. В момента не помня името на фирмата. В апартамента съм сменял дограма по етапно, когато има пари разбира се. Първата дограма /прозорец и врата - пистолет/ ми монтираха преди 3 години и мога да кажа, че до момента не съм виждал по добра дограма от Thyssen 6 камерен профил. Нямам каквито и да е забележки. Доволен съм от профила, изпълнението и монтажа. От начало също бях с предубеждения към "берковската" фирма, но след като вече имам монтирана на три от стаите в апартамента такава дограма от въпросната фирма и всичко е ОК, горещо я препоръчвам на близки и приятели.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход