Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Gealan или Thyssen?

Публикувано от stilo 
Gealan или Thyssen?
29-08-2007 - 17:40:54
Здравейте!
Знам, че много се пише за дограма тук, ама нали е част от строителството поставянето и, та пак за това ще ви питам. Предстои ми поставянето на дограма на цяла къща, та затова не знам какво да поръчам.Засега се ориентирам само по цените, но това не е достатъчно. Спрял съм се на Gealan от Братя Градеви и на Thyssen от Фенстер. Първите са голяма фирма май, помпозен офис и т.н, ама нещо много варианти, пък стъклопакети, пък най-доброто било.....цената ме устройва, ама нещо се чудя за профила....А Thyssen са известна марка, а и фирмата ми вдъхва доверие, те май само това работят, цената също е добра.....ама все пак се чудя.....Някой знае ли нещо за тези профили?
Re: Gealan или Thyssen?
29-08-2007 - 17:46:33
bratle az su6to stroq i sum sprql ve4e na firma i dograma TYSSEN. Vij v internet koi sa na 1-vo mqsto po ka4estvo na pvc dogrami TYSSEN-POLIMER i stuklopaketa ne e ganiovsko izpulnenie a e 4e6ki i polzvat obkov SIGENIA abe TYSSEN tova e
Re: Gealan или Thyssen?
29-08-2007 - 17:50:18
Не познавам Геалан, така че не мога да направя сравнение. Имам Тисен от 5 години, слага ми я фирма Булко, 4 или 5 камерна, не помня вече, снемския обков - Сигения, забравил съм вече, не е мръднала, нито на цвят, нито на реглаж. Сега за къщата взех Къомерлинг с ГУ обков, защото именно Фенстер като си говорихме по телефона нещо ме издразниха, но сега съжалявам, че не купих пак Тисен.
И друго - важна е дограмата, но най-важна е фирмата и монтажника.
Има огромна и не само една тема за дограми тук, можеш много да прочетеш, успех
Re: Gealan или Thyssen?
29-08-2007 - 18:12:27
Абе да ти кажа честно и аз клоня към Тисен, още повече, че гледах на тази фирма при един комшия тези отваряния тип Volkswagen, доста добре изглеждат и така добре направени ми се струват, а и вратите са около 2.40 м високи и не са мръднали....но понеже става въпрос за много пари, е хубаво да чуя някое и друго мнение, то толкова фирми има и всичките са добри.....най-добри :crazy:
Re: Gealan или Thyssen?
30-08-2007 - 12:14:20
Точно Фоксвагени имам аз, два броя, 2.35 на 1.90 крила, като нови са след толкова години яко блъскане. Сигенията е един път. Сега с БЮ-то, което ми сложиха на Кчомерлинг за фолксвагена правя сравнение - разликата е от небето до земята....
Иначе самата дограма каквато и да взвмеш, кажи-речи една работа, важно е кой я прави, цеха, стъклопакета, обкова и монтажниците, едно да не е наред от тези неща и става провал. Фенстер са отдавна на пазара, а доколокото четох Тисен е единственият профил, който се прави в Германия още, ако това има особено значение.... За мен няма, имам три прозореца с турска дограма в къщи, от 97, само тях не съм сменял, защото е много разбиване, не са мръднали от 99 год, профила е сглобяван кой знае в кой гараж, но явно успешно, стъклопакета още им държи, при това е бая тънък. Но при случай ще ги сменя, естествено, просто казвам, че немско и вид профил не е автоматична гаранция за това, че прозореца ти ще е добър, има и други важни фактори
Re: Gealan или Thyssen?
30-08-2007 - 12:46:58
И аз съм съгласен със StefanB, не зависи само от продукта профил и обков, а и коя ръчичка го пипа....то при всичко е така. Значи, Gealan по принцип е немска дограма, но имат голям завод в Румъния и то от началото на 90-те години. Там произвеждат 3-камерните и 5-камерните каси и крило, а 6-камерния се внася от Германия.....може би и затова са по -евтини дограмите, изпълнени Gealan. Thyssen ми изглеждат по- технически издържани, мое мнение е, не искам да го натрапвам.
И за да не говоря глупости, ето линка за производството на Gealan в Румъния
[www.gealan.ro]

В крайна сметка има толкова много фирми и профили, поне избор имаме , това е голям късмет, не мислите ли?
Re: Gealan или Thyssen?
30-08-2007 - 14:35:53
А някой да знае кои фирми вьв Варна работят с Тисен ?

Fenster са само в София и региона.
Re: Gealan или Thyssen?
31-08-2007 - 16:43:17
Pe6o idi si v Sofiq i si svur6i rabota , az bqh tuk v Blagoevgrad i te predlagat Tyssen ama sruklopaketa te si go pravqt, a puk kato vzeha da mi govorqt,4e tazi dograma q pravqt i v Berkovica napravo mi se stujni. Obadih se v Sofiq i tam edna macka mi vika abe stiga gkuposti nie si ba4kame samo s Germaniq a i 6efa e nemec raka 4e .... Dano da e taka za6toto 6te im sipna baq kinti za dograma
Re: Gealan или Thyssen?
15-10-2007 - 16:05:16
dakoni Написал:
-------------------------------------------------------
> Pe6o idi si v Sofiq i si svur6i rabota , az bqh
> tuk v Blagoevgrad i te predlagat Tyssen ama
> sruklopaketa te si go pravqt, a puk kato vzeha da
> mi govorqt,4e tazi dograma q pravqt i v Berkovica
> napravo mi se stujni. Obadih se v Sofiq i tam edna
> macka mi vika abe stiga gkuposti nie si ba4kame
> samo s Germaniq a i 6efa e nemec raka 4e .... Dano
> da e taka za6toto 6te im sipna baq kinti za
> dograma


няма такова нещо правят се в берковица!
Относно PVC дограма Thyssen
16-10-2007 - 13:34:53
Искам да ви попитам дали имате добри впечатление от Thyssesn PVC 5 камерна правена в берковица?По-принцип на всички тхицен които предлагат в Пловдив казват че е с немки материали директно от германия обаче завода им е в берковица

P.S. насочил сьм се кьм нея затова питам
_________________
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход