Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща с плосък покрив?

Публикувано от todors 
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 17:36:46
folmatoplo е прав, но не е толкова страшно....! За една къща (200 кв.м.) просто при снеговалеж трябва да играе широката дървена лопата, а при поройни дъждове да се помогне на водата да се отточи от там където трябва.......!
Абе трябва си дежурен по покрив....!
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 18:02:35
по морето вече и хидроизолация на плосък покрив ли няма кой да направи?
Да ти кажа честно вече се чудя дали да не зарежа строителсвото и да стана инвеститолски контрол някоя и друга година да се забавлявам как некадърници фалират, защото не могат да си вземат парите.
Abu
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 18:25:15
partzalev, Топло,
За проектиране не сте ли чували? Покривната плоча се изчислява да носи определен товар, примерно киша, сняг. Може да се предвиди водоотвеждане с преливане при екстремни валежи. Могат да се монтират и системи против навявания на сняг (паравани). Обръщате внимание на незначителни подробности, а не забелязвате главното - естетиката и функционалността. Парите са си същите.
Крайморските хотели хич няма да ги коментирам - ако целта е една нова жилищна кооперация да издържи 5-6 години без ремонт, то при хотелите всичко се прави мах. за два сезона напред. Т.е. поне два пъти по-калпаво от най-некачественото жилищно строителство! А дали покривът е скатен или плосък в този случай няма значение.

ПП Парцалев, ти нямаше ли едно сладко проектче на малка сграда с плосък покрив и тераси?
Между другото, не те виждам как ще изринеш 15 тона сняг с лопата.
Abu
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 18:38:28
Що да няма? Мангали бол! Ама хотелиерът иска един пласт воалит или друг евтин боклук върху замазка без армировка, без цимент и без наклони (за капак е и още влажна), водоотвеждането е със сифони за баня. Върху всичкото това после пльоква климатиците и циркът е пълен! Ти как мислиш, нормален човек ще вземе ли такъв обект?
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 18:49:17
АЗ друго се чудя - щом се плащат пари за покрив дето тече, колко трябва да искам за покрив, който не тече. В случай , че се яви клиент, който да постави такова условие, деsmiling smiley
Че нещо условията дето се поставят в последно време са "искам за толкова пари и за такъв срок" и за друго не се говори.
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 19:18:51
Абу, приемам, че тези 15 тона си ги изчислил върху 200-те кв.м. за които говоря, това прави 75 кг./кв.м. , в момета не знам колко е относителното тегло на снега, но примам 1м. снежна покривка (т.е. 1 куб.м. сняг). През зимата изобщо няма да я махам, защото ще ме пази от ветрове и охлаждане (както го правят братята ескимоси). Ако затоплянето върви нормално, смятам , че водоотичането ще се справи. Проблем ще се появи, ако има рязко повишаване на температурите (става въпрос за зимата) и тогава трябва да играе лопатата. А при порои трябва да се наблюдава - както навсякъде.....! Все пак говорим за оттичаща се вода, която е изложена на слънце и вятър и не би трябвало да прави бели, ако й се помага при екстрени ситуации.....!
А проектчето върви.....при първия порой, след завършване на покрива, ще те инфромирам колко гьолчета са останали..хи!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-25 19:28 от partzalev.
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 19:39:55
todors,
ако не искаш над главата ти да има стари скринове, канапета, бюра и т.н. направи си плосък покрив.......въпеки всичко!
Abu
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 19:57:17
Абе не знам какви сметки правиш, ама само филцът, който са слагали едно време върху изолцията (например по панелките), е към 10 тона на 200 м2. Това е някъде към 50л/м2 превърнато във вода. Сега ако можеш да сметнеш за колко време се оттичат 10 кубика през три тръби Ф100 ще ти стане ясно колко напразни са опасенията ти.
А за гьолчетата също не се притеснявай - ако не ти е обитаем покривът много важно, че тук-там оставало вода. Виж, в улуците не трябва да остава повече от сантим, щото с времето увисват съвсем (ама ти не си с улуци).
Abu
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 20:05:14
Уж се разбираме с теб, ама май нещо се разминаваме. Или искаш да не тече и аз ти казвам как ще стане, или казваш как искаш да стане, пък аз ако приема идеята, ще говорим и за пари. Обаче какво значи "ще го направиш да не тече, ама по моя начин и аз ще си избера материалите"? Че като ми вкараш едни боклуци, как да работя с тях? И ако ти е абсурден детайлът, какво може да помогне "майсторлъкът" ми? А накрая и гаранция да давам!!!
Re: Къща с плосък покрив?
25-09-2007 - 20:25:35
К'ви пари бре Abu......? В кой форум се раздават пари....? Ние тук си дудняме, а ти се ядосваш.....недей така бре братчед.....!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход