Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Невъзможно решение - да бутаме или да спасяваме

Публикувано от Fantastina 
Невъзможно решение - да бутаме или да спасяваме
14-12-2015 - 23:18:19
Здравейте приятели,

Обръщам се към вас за съвет по отношение на новонаследена къща в груб строеж...огромна и от 70те години. За моя блондински мозък е непосилно да реша какво да предприема. Къщата изглежда стабилна, с каменни основи, но всичко останало, от разпределение до инсталации ми се струва подозрително. Дилемата е какъв би бил най-практичният подход - да съборя 3 етажа и да изнеса 250 квадрата тухли и яки основи, или да се хвърля в довършителни работи, които не проумявам? Каква би била процедурата на взимане на решение според вас? Какви са първите стъпки към събиране на информация? Инженерна оценка? Оглед от опитен строител? Сравняване на бюджети - нов строеж срещу довършване?
И нека не забравяме, че съм пълен лаик в областта без особена надежда за помощ от приятел.

С една дума - дайте акъл преди да съм грабнала кирката *black eye*
Re: Невъзможно решение - да бутаме или да спасяваме
15-12-2015 - 07:42:55
Значи това, че е строена през 70-те, не значи, че няма проект. Най-добре е да вземете проектите, и оттам нататък инженер-конструктор да огледа строежа дали е изпълнен както трябва, дали е ОК след 45 год., и т.н.
И тогава да се прецени.
С инсталациите не е кой знае какъв проблем, защото те могат да се направят наново. Разпределението, ако стените не са ползвани за носещи, не е проблем да се бутнат и да се иззидат по ваш проект.
Но пак казвам-всичко това след щателен преглед.

Бутането на къща също е труедоемко. Особено ако искате да пазите тухлите.
Най-простата сметка е такава: Груб строеж до покрив, изпълнен качествено и с качествени материали, ще ви излезе 200-250 лв./м2.
Re: Невъзможно решение - да бутаме или да спасяваме
16-12-2015 - 19:12:40
avatar
*ok*

Чест и почитание
Re: Невъзможно решение - да бутаме или да спасяваме
19-12-2015 - 02:58:41
avatar
Оглед от опитен строител. Или викате 10 фирми и правите каквото Ви кажат повечето. ;-)

А сега лично мое мнение. АКО всичко е калпаво, а основите са здрави, се опитайте да запазите основите и да градите на тях, защото те са основната част от парите за къщата. Пратете ми снимки на майла, или адрес в Гугъл мапс да я видя къщата. Ако е в София или около нея може да я видя и на място, за да дам съвет какво да се прави. Къщите от 70-те са с хубави и здрави основи / зависи и от мястото, дали е и високо, без води и т.н. /, за инсталацията няма спор, че ще трябва нова. Има ли мазе къщата? Ако има мазе то има ли вода в мазето? Има ли кладенец в парцела?

sechkov@sechkov.com
www.sechkov.com
088880176
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход