Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОЩ! Дървояди

Публикувано от iliyan_germanov 
ПОМОЩ! Дървояди
21-08-2007 - 11:36:34
Здравейте на всички, преди два-три месеца завърших грубия строеж на вила около София. Вилата е масивна, като на покрива сложих използваните кофражни дъски, греди - нови, отгоре от черната хартия и керемиди. Отвътре мисля да го затварям с гипсокартон. ОБАЧЕ! Установих, че в дървенията има дървояди. Мляскат гадовете сериозно и мисля, че скоро ще стане страшно! Казаха ми за някакъв препарат против дървояди на Трохаров от ГАЛВАНОХИМИЯ, взех го и в момента мажа с него, като едновременно махам и корите където има. Някой дали е чувал за този препарат и въобще има ли някакъв начин за предпазване от тази гадове, че няма да е финансово изгодно да сменям покрива след година примерно
Abu
Re: ПОМОЩ! Дървояди
21-08-2007 - 22:02:50
Горкият! Че къде ги намери тези майстори, дето ти сложиха дървенията с корите? Корите трябва да се отстраняват още при биченето, но... Както и да е - с каквото и да мажеш сега, все ще е полезно, но недостатъчно. В този смисъл препаратът е добър.

И да не намажеш дървенията, за по-малко от десет-петнадесет години тя няма да се скапе (ако това може да е някаква утеха!)
Re: ПОМОЩ! Дървояди
22-08-2007 - 12:46:10
НЕ можеш да се отървеш от дървоядите ..единствения ти вариант , който е и абсурден е да стоиш със докторски слушалки , винтоверт и специална пяна и като го чуеш дървояда пробиваш с винтоверта и пълниш с пяната и така едно по едно ... този вариант се практикуван и има ефект , но е ужасно трудоемък!!

ПОЗДРАВИ sad smiley
Re: ПОМОЩ! Дървояди
23-08-2007 - 12:25:38
За майсторите не ми се говори, изгоних ги овреме. Това с винтоверта го правя и сега, докато мажа, щото после като го затворя с гипсокартон и вата и няма оправия. Мисля след това да напръскам с някакъв препарат против насекомите, снасящи яйца и да се надяваме да няма повече гадове. Между другото бая дървояди обезглавих с ножа и секача докато белех корите, малко се поуспокоих след като значително намаля противното им скърцане, но още не съм го намазал целия покрив. Предполагам до другата седмица ще е готов и ще споделя резултата.
Re: ПОМОЩ! Дървояди
14-09-2007 - 18:40:29
Приятел четох в една книга за строителни конструкции от дърво че синият камак бил много ефикасен за защита на дарвесината. Взимаш пръскачка, син камък в малко по силна консистенция и праскаш така че дървота да попива всичко и след това се надяваш гадовете да си отидат!
Re: ПОМОЩ! Дървояди
02-10-2007 - 14:23:39
Имах същия проблем. Ето какво ме посъветваха стари дърводелци: Единственото спасение от тази напаст е О Г Ъ Н Я Т! Дори между дърводелците имало приказка, че ако искаш да навредиш на някого само му подхвърли летва с дървояди в мазето му, след което стои и гледай сеир. Не че и аз не си харчих парите за препарати. Трябва да се опита /ако ще опитвате/ с препарати за заразени вече греди, защото има и препарати за защита на нови, чисти дървесни повърхности. Препаратът, които ползвах е чехски и е с различни цветове според заразата. Взех го от магазин на едро в Горубляне, до гаража на Боби Бец. Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход