Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на къща. Моля Оомогнете

Публикувано от Geto 
Строеж на къща. Моля Оомогнете
11-08-2007 - 23:30:30
Здравейте,

Решил съм да се захвана да строя, но проблемът е, че съм в чужбина. Догодина се прибираме у дома, но нещата в България толко бързо се променят (особено в областа на цените), че се чудя дали ще издържа финансово. Искам да си направя добре сметката преди да се захвана, а информацията е оскъдна.
Вероятно има хора тук във форума, които строят в момента и биха могли да споделят опитът си. Интересува ме всичко от подготовка на строителните документи и формалности та до самото строителство. Какви са най-честите проблеми с които се зблъсквате? От какво да се пазим?
Колко Евро/Лева излиза на кв.м. до шпакловка в момента и какви са тенденциите? Как си намирате бригадата? Въпроси, въпроси....

Благодаря ви предварително и от сърце,

С поздрав

Гето
Re: Строеж на къща. Моля Оомогнете
13-08-2007 - 14:07:17
Geto kude 6te stroi6 i sled kolko vreme 6te si doide6 , a puk da ti kaja ima zna4enie kakvo 6te stroi6 i varhu kakvo, parcel ili zemedelska zemq. Mnogo ti e ob6t vuprosa. Tuk ne e kato v belite strani, 6te vie6 kato ku4e 6tom po4ne6 s instituciite, ama 6te si pomagame. Kazvam ti go poneje az sega stroq v Blagoevgrad i mi izliza do momenta karabina beton tuhla i trus i jelqzo na 72 evro ama za men, a zaa drugite ofertite sa okolo 100do 120 evra na kvadrat s materiali i trud, ama v sofiq siruaciqta e mnogo po-seriozna i po-skapo i t.n
Re: Строеж на къща. Моля Помогнете
22-08-2007 - 01:01:02
Здрасти,
Абе аз след няколко седмици ще се прибирам и тепърва ще копувам земята. Мисля около София, най-вероятно Банкя. Някои хора взеха да ме разколебават с дебели цени 300-400 Евро на кв.м. само за грубия строеж. Това е луда работа! Та взех да се оглеждам за готови къщи, на груб строеж или не довършени на замаска и щпакловка. Е, та за къща 250 кв.м. искат от порядака на 120-150 хил Е. Та като направя една груба, доста груба сметка ако земята ми е 50-60 хил. Е. и още 50-60 хил. Е. за строеж до замаска и шпакловка то излиза сякаш е по-добре да се хвърля да строя. Вярно, не смятам ядовете и времето свързани със строителството, ама дали ще е толко качествено онова което ще ми продадат е друг въпрос. И нещо друго за готовите къщи. Не искам да обиждам никого, но голяма част от онова което се предлага сякаш е проектирано от грандомани и болни мозъци. То кич, то простотия, да се неначудиш. Е, кажи ми сега как да купя готова къща? Ще строя, то се е видяло. А иначе мислех да се преселя в Благоевград, страхотно градче и невероятни хора. Жена ми е от там. Но ще ми е далече от София.
Така че Дакони, давай информация, започвам на пролет clap:
Все пак как вървят парцелите в регулация в Благоевград?
Хайде със здраве.
Re: Строеж на къща. Моля Помогнете
22-08-2007 - 02:59:02
avatar
сега да строиш е самоубийство.ще намериш мнения на хора или заинтересовани или неинформирани.120/150 000 евро за груб строеж си е без пари (около София).ако апартаментите са на 800 евра на замазка и шпакловка-за къщите сам се досети.
колкото до банкя-можеш сам да си направиш извода ако много като теб харесват банкя-на какво може да е заприличала сега?Банкя беше Банкя когато беше затворена за масите по татово време . сега банкя е от нивите на Филиповци до Дивотино.))
но,първо грешим,после вземаме правилни решения . за това сме на дереджето
виж пресата , пренасочват се интересите в нови посоки , старите квартали са пренаселени , София отдавна не е София , изобщо , ако вземаш съвети от тук-трудна ти е задачата
Re: Строеж на къща. Моля Оомогнете
22-08-2007 - 04:19:12
няма страшно , не се плаши !тук хора и ПЪРЗАЛКИ всякакви :crazy:

ако не успееш от първия път-втория със сигурност ще ти е по-лесно.
опита,Гето,опита е онова нещо което ни прави разумни . нали го знаеш пътя към успеха-поне това трябва да си научил там където си сега-
безплатен съвет / грешка , каже ти някой:няма проблем / грешка , пак безплатен съвет / пак грешка ! бъди спокоен - опит насила не се дава
и т.н.София винати е била на растояние от България , в т.ч. и цените . Докато пазарът не "успокои" (поне 1 год още) и строители и спекуланти ще свалят САМО по две кожи по липса на трета.стои си там,прави пари и като се налудуват лудите идвай и строй !clap:
Re: Строеж на къща. Моля Оомогнете
22-08-2007 - 09:38:03
незнам що си мислите, че всички строители са спекуланти и мошенници
тва е тежък занаят и не е за всеки - съответно трябва да бъде и по-скъпо платен
никой не признава тва, че си на 37-40 градуса /на сянка/ по 8ч на ден
никой не признава, че си на минусови температури през зимата
никой не признава, че ако е дъждовна годината и работните дни са малко зимата ще стоиш гладен
добрия работодател трябва да си подсигури работниците
така, че имайте малко повече уважение ! благодаря
Re: Строеж на къща. Моля Оомогнете
22-08-2007 - 10:15:13
avatar
гатев,
кой за каквото учил - собственикът/инвеститор не е социален работник,да раздава пари на работници,работещи на 40 градуса - да си пуснат климатик,ще им е хладно!
ако са положили усилия навремето,сега ще им е лесно.
Няма добри работодатели-има принципни работодатели-всекиму според приноса и качествата.
Гето е в чужбина и ако не друго , поне е научил че няма лесни пари и едва ли ще ги подарява някому,който работи с мистрия на 40 градуса - осъзнай се,не сме пред поредния конгрес на БКП , да хвалим шофьорите,комбайнерите , зидари и пр....
има пазар на труда и надници,които са тръгнали НАДОЛУ !!!
Re: Строеж на къща. Моля Оомогнете
22-08-2007 - 10:25:37
всичко ще си дойде на мястото , но трябва още година,две !
сега идва последния актив за продаване - къщите около София в новите локации ,само те към момента са подценени.
ето че са пуснали новина за "притихване" на имотите )))

[www.imoti.net]

такова притихване ще настане,че шараните няма да се сетят за купуване на имот в близките 40 год , и на внуците ще дават акъл :crazy: clap:

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: Строеж на къща. Моля Оомогнете
22-08-2007 - 15:39:11
avram : само дето забравяш, че доста хора на които това не им е професия са принудени да го вършат тва ..дори има и вишисти ..които предпочитат да вземат по 600-800 лв ..отколкото да се забият в офис за 400 ...за провинцията ти говоря
"всекиму според приноса и качествата"
1. тез думи за мен са излишни ..щото мойте хора работят еднакво ..тез които неискат си заминават на 2-рия ден ..така, че при мен липсва тва
2. парите са причината майсторите да останат да работят вече доста време ..през което време са се сработили отлично
3. надниците вървят на горе ..щото добри майстори почти няма - или са заети или са извън бг smiling smiley
4. в чужбина се работи дори по-малко отколкото тука ..макар, че като часове излиза повече

успех ако се надяваш да има ефтина баничка !
Re: Строеж на къща. Моля Оомогнете
22-08-2007 - 19:16:02
Здравеи,
Казвам се Златомир,аз строих 2 къщи миналата година на стопански начала, което значи, че сам си намерих проектант и минах всички инстанции по оформянето на документите, както и си тарсих бригади и осигорявах материялите. Луда работа. Но сега приключвам с доваршителните работи.
На мен ми излезе 250 евро на м.кв. това включва : Ивични основи на 65 м.кв ,подложен бетон вити бетонови стълби, шайбите ми не са бетонови а тухли единички т.е всички стени са 25 см зид с такива тухли, плоча 75 м.кв и покрив от ундолин, мазилка от вътре и 5 см. стиропор за изолация от вън, по 1 баня на всеки етаж от по 6 м.кв и всичко останало което е необходимо за завършжане на къщите.
Трудности, които можеш да срещнеш са- че не си в БГ т.е. трябва да имаш доверен ама мн. доверен човек , който ще се занимава с разпределението на парите ти, а сащевременно и да е свободен за да стои и наблюдава обекта основно по време на грубото строителство. Това ще ти донесе по малко разходи в последствие.
Моя съвет е да се договориш на свършена работа т.е. примерно леят основи плашаш, леят плоча плащаш , правят покрив плашаш и т.н.
Не почвай докато нямаш "строителна линия" което е след "право на строеж" защото се води НЕЗАКОНЕН СТРОЕЖ и ще ти саборят къщата !!!
Като избираш бригада отиди на 2 техни завършено обекта и разпитай собствениците( ако можеш на саме) !!!
Актувай си всеки етап от строителството!!! Ако не ти е ясно ми кажи Ще ти пратя разпоредбите, които трябва мн. ВНИМАТЕЛНО ДА ПРОЧЕТЕШ.
Не икономисвай от матеряли (напр. строителни платна или нещо подобно вместо водоустйчив шпертплат)
Немога да съм изчерпателен защото трябва да пиша още 2 дена, но ако имаш въпроси ще ти отговоря с удоволствие: kanasta_z@abv.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход