Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж - помогнете!

Публикувано от innovision 
Re: Строеж - помогнете!
09-08-2007 - 11:30:53
Zestate, ак да не го включвам, като разликата между ивични фундаменти, които се копаят само на траншея (ако позволява терена) и фундаментна плоча е от небето до земята. Дори да се абстрахираме от това, защото вече малко строители правят траншеи, че е мъка стъпките, а минават на масов изкоп - ами за фундаментната плоча първо изсипахме 6 камиона скална маса, после идва валяк да валира, фундалин се разстсла, после подложен бетон, после хидроизолация се лепи, после вече самите основи - рандбалките - легналите колони, после и те се обличаха с битумна изолация, обратен насип и запечатка, още два пласта изолация - хидро и накрая плочата на кота -2.75. Е, как го засипя всичко това и да не го оставя за мазе и как да не го калкулирам като стойност и площ....
Но дори да приемем, че го няма ако умножа 620 по 211 и го разделя на проектната РЗП 430 квадрата излиза 300 евро на квадрат, както казва Тео. Но, уверявам те, ако нямаше това отдолу - близо 40 тона бетон кофражи, дренажи и изолации, цената щеше да е съвсем, ама съвсем друга....
Е, факторът поскъпване не мога да отрека, обективен е. Но лакомията е субективна, но обективно повлияна от поскъпването изобщо на живота първо и второ от търсенето. Лошо няма, не е луд който яде зелника, а който планина повдига, нали така беше.....
inj
Re: Строеж - помогнете!
09-08-2007 - 15:14:53
Искайте от инженера основите да са с рандбалки, ако искате да спестите копане и време. Малко повече желязо отива, но здравината е една и съща (няма ка да не е де, щом се смята). Обикновено се избягват да се правят, защото изисква малко повече сметки, не е кати ивичните фундаменти или фундаментната плоча, където повечето колеги за къщи даже и не смятат, а по памет ги армират. Вярно е, че фундаментната плоча при доста от случаите е препоръчителна и необходима, но за здрави и равни приблизително терени, с рандбалки е по удобно за клиента.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: Строеж - помогнете!
11-08-2007 - 23:07:58
Здравейте,

Аз съм в чужбина, но вече ще се прибираме у дома, та обсъжданията тук във форума ме вълнуват особено много с информацията от първа ръка. Разбира се, самият аз имам вероятно мн. повече въпроси от вас които сте си в България, но виж за така наречените "зглобяеми къщи" имам опит, ние тук има казваме "картонени" и живея в такава. То всъщност тук всичко е "картонени" къщи smiling smiley На Тео и всеки който се интересува бих казал, че копувайки нещо такова по-голяма грешка едва ли би могал да направи. След 10-15 г. вече е стара, а за един сеизмологичен район какъвто е България мисля е опасно. "Специалистите" ги оставете, или имат интерес или просто са яхнали сляпо "американската мечта".
Това е от мен.
Желая ви успех, а на себе си кураж и повече късмет в строителната джунгла на "съвремена" България winking smiley

Вашият задграничен сътрудник,
баи Гето
Re: Строеж - помогнете!
12-08-2007 - 13:30:19
Благодаря на всички които до момента откликнаха на темата. Не съм писал нищо ново понеже изчаквам до около седмица да са ми готови "констрикциите" по проекта за да мога да го дам вече да се смята от няколко фирми и каквото сабя покаже. Много хора биха ме посъветвали да си намеря бригади и надзорник... Уви работата ми е такава че не разполагам със свободно време. Единствената ми алтернатива поне за грубия строеж е фирма пък после ще му мисля как ще продължавам. Притесняват ме документите в общината меко казано - очевидно системата е уникално тромава въпреки че имам контакти и минавам що годе бързо засега но... Надеждата ми е да успея да се включа с грубия строеж през есента преди да ни е налегнал сняг, но знам ли.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-12 13:32 от innovision.
Re: Строеж - помогнете!
12-08-2007 - 18:17:26





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:25 от US Builder.
Re: Строеж - помогнете!
12-08-2007 - 18:24:08
zestate, каква е тази къща 60-70 кв.м. защо не 30 например на 5 ет. тоа е трафопост а не къща, по принцип всичко което пишете е вярно, но аз се съгласявам че ще плащам повече, но предпочитам 2 ет по 130 м - 260 м
Re: Строеж - помогнете!
13-08-2007 - 09:58:27
Ивел, той просто казва какъв би бил оптимума от икономическа гледна точка - предвид изкопни работи и работи по основата, ясно е, че не го правят много хора, освен ако не строиш с старобългарския възрожденски стил - основа и първи етаж като крепост, каменно и без прозорци или с малки и после на чардаци същинската, обитаема част, до 80 % по-голяма площ.
За покрива важи същото - по принцип основи и покрив са основното перо. Там имаш
кубици дърво, керемиди, улами, подпокривно фолио, парозащита, изолации и т.н. Труда е около 35-50 лв/квадрат само...
Чисто икономически колкото е по-малко основата, толкова по-евтино, да има как да висиш във въздуха.... и да имаш чадър отгоре...
2*130 е супер, просто ще излезе по-скъпо от 3*80 или 4*55, това е факт.
Re: Строеж - помогнете!
17-08-2007 - 22:59:53
US Builder, много се впрягаш. Да те питам, при сходна цена на изпълнение какво би избрал - сглобяема конструкция, или монолитна постройка с еквивалентни топло и хидроизолации (звукоизолациите не ги споменаваме, да не издребняваме ;-) )? Защото такъв горе-долу е избора за момента в България? За Щатите е ясно че такъв избор не съществува предвид астрономическата цена на монолитната конструкция, ако се намерят изобщо читави зидари, арматуристи и кофражисти... Номера с бандата мексиканци, надзиравани от един по-грамотен технически няма да сработи, знаеш... Не се и съмнявам, че може и да има добре изпълнени сглобяеми къщи, щом на много богаташи са пак такива, но масовия тип стои изключително евтино - най-евтините материали, най-евтиния мескикански труд у т.н. Еднофамилните къщи в БГ засега нямат АБСОЛЮТНО НИЩО общо - това са къщи, строени често от аматьори, но мераклийски, с колкото се може по-добри материали и майсторлък. Много от тях са провал, но единственото което може да се сравни с американските къщи за мен са панелките - точно същия тип масово строителство, със стандартизирани и максимално евтини материали и технологии. Индивидуалността няма място тук.
Re: Строеж - помогнете!
17-08-2007 - 23:15:34
Боби, хидро- и топло- изолацията на къщи с дървена и стоманобетонна конструкция е много трудно съпоставима. Дървената конструкция много лесно се изолира - и хидро-, и топло-, докато стоманобетонната - е доста трудно и скъпо. Една дървена къща спокойно можеш да й сложиш под "кота 0" 30 см изолация от типа вата, стиропор, фибран... , как си представяш да сложиш под основите на стомано-бетооно-тухлена къща 10-20 см фибран...? скъпо удоволствие.
Re: Строеж - помогнете!
19-08-2007 - 02:55:40





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 19:05 от US Builder.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход