Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща от камък.Възможно ли е това?

Публикувано от Jim Cramer 
Къща от камък.Възможно ли е това?
31-07-2007 - 20:27:50
Някой може ли да ми даде съвет за къщи построени изцяло от камък.Възможно ли е?
Има ли фирми в България,които се занимават със такова строителство?Добър строителен материал ли е камъка?Моля за вашите съвети и мнения?
Re: Къща от камък.Възможно ли е това?
31-07-2007 - 22:12:23
Разходи се до Ковачевица. Виж, разгледай. Има трима братя там, държат кръчмата. Те са с опит.
Re: Къща от камък.Възможно ли е това?
31-07-2007 - 22:33:37
Виж това:
Топлотехн. хактер. на осн. стр. материали
В последната колона е дебелината за постигане на мин. съвременни изисквания при целогодишно обитаване. За камъка зависи от плътността - колкото по-тежък - толкова по-дебел зид.
Re: Къща от камък.Възможно ли е това?
01-08-2007 - 06:47:48
Доколкото разбирам от таблицата,камъка не е добър строителен материал.Дори е сас най-лошите показатели.
Как успяват да ги топлоизолират тези каменни къщи?
Re: Къща от камък.Възможно ли е това?
01-08-2007 - 19:57:05
Тази табличка е някъде от Интернет.
В Прил. №4 на Наредба №7 за топлоефективност... (нещо такова звучи, но линка, който имам не работи - вж.Гугъл) има по-подробна таблица за ламбдите на зидарии. Там някой камъни (по-леките) се приближават до тухлите, но идея си нямам дали стават за конструктивни елементи.
Иначе сигурно не е проблем да се построи такава къща - има ги по селата, но заради изолацията от едната страна ще трябва да се направи компромис с "визуалния" ефект или да се мисли за някакъв сандвич - излацията да е някъде вътре в стената - тогава пък защо конструктива да не е бетон, а само опаковката камък.
Ако са дебели зидове от къмък ще има голяма топлинна инерция - бавно затопляне, бавно изстиване, поради което за вила сигурно не е добър вариант, а за постоянно може и да е гот. В къщата на дядо ми има такива (60-70см.) зидове в приземния етаж и имам много приятни спомени, когато старците живееха там постоянно - лятото прохладно, зимата приятно топло дори като загасне печката.
Проучвай, преценявай - аз съм дотук.
Re: Къща от камък.Възможно ли е това?
02-08-2007 - 10:39:32
Имал съм възможноста да сравня в двете дядови къщи насело . Едната от камък - каменни зидове и къща зидана от керпич - тухли от глина и слама не печени . Мога да ви кажа че в каменната зимата е по студено от керпичената .
Re: Къща от камък.Възможно ли е това?
26-08-2007 - 00:08:59
Mezdy Sozopol i kamping Kavazi po lokalnia pat ima edna.V edno spisanie ot minalata godina ima6e inf za neia.Ako te interesyva moga da proveria.
Re: Къща от камък.Възможно ли е това?
01-09-2007 - 18:35:46
avatar
не съм сигурен че къщата е от камък - по скоро е зидана и после е облизована с кокали - видях я преди 3 седмици и още имаше камъни на купчина отвън
Re: Къща от камък.Възможно ли е това?
03-09-2007 - 21:46:49
Ако говорим за тази която аз имам предвид то стените са камък-изолация-камък,плочата между етажите от бетон.Познавам строителя така че 99%.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход