Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

steni na mazeta

Публикувано от dakoni 
steni na mazeta
03-07-2007 - 16:02:21
zdraveite gotovi sa mi stenite na mazetata i po4vam kofraja na kota nula i se 4udq dali da slagam toploizolaciq i ako da kakva da e i otgore voalit za hidroizolaciq imam mnogo malko kapilqrna vlaga no e nisko vuv fusovete ta sega se 4udq kakvo da e ako moje malko pomo6t
Re: steni na mazeta
03-07-2007 - 16:19:53
Dakoni ти не казваше ли че нямаш мазета... Явно съм се объркал.
Щом са ти готови стените, значи и под на -2.70 имаш. Е, там аз слагах хидроизолацията, преди да налея основите. Сега като наливаш 0-та къде лислиш да хидроизолираш.
Впрочем ако имаш предвид стените на мазетата от външната срана, да лепиш воалита два пласта или един по-дебел, но с грунд задължително, или мажеш, както сте го решили като хидроизолация , после слагаш ХПС върху воалита и отгоре дренажното пластмасово фолио, на пъпките, все му забравям името. Може и без топлоизолация (ако смяташ мазето да е склад), но без фолио недей да рискуваш. ХПС-а обаче е полезен че пази воалита от механично нараняване при обратния насип.
В брой 3 на Още за къщата мисля има много статии за основите. Има и в IVD.RU
Re: steni na mazeta
03-07-2007 - 16:27:22
Слагай XPS както казва Стефан, че и на тавана на мазето. Сега го правиш, а после е невъзможно след като направиш обратния насип. Не спестявай от този етап.
Re: steni na mazeta
03-07-2007 - 17:15:49
zna4i az o6te ne sum slagal podlojniq beton na mazetata zaradi kanalizaciqta imam malko mislene tam poneje trqbva da sum naqsno otkude 6te e dali otzad prez dvornoto ili otred otkum putq ako p[itate kak e dadeno ot ob6tinata na septi4na qma sum samo da mina napred kum razre6itelnoto no tova e druga tema.iskam da popitam
1. s kakvo se lepi xps-a varhu voalita
2.xps-a koito sum nameril e n qkakuv jult i ne mogat da mi kajat prodava4ite kakuv e po narodnost v koeto ne se i u4dvam ne 4e nqma drugi razcvetki no cenata e dobra
3.2-ka dali 6te mu svur6i rabota
4.i ot koi e po-dobre dali gladuk na malki plo4i ili ot onzi orebreniq no golemi plo4i
ina4e az ve4e sum re6il za izlocaiqta na tavana na mazetata 6te slagam xps 5-ca pak ot tozi jultiq poneje sum go nameril na cena 9.80 sus dds o6te v kofraja pod armaturata i nalivane.
Re: steni na mazeta
03-07-2007 - 17:18:45
stefane dai be brat4e da vidim ako si v sofiq kakvi izpulneniq imat edna firma za polagane na pqna 6te ti dam telefon izliza gore dolu dobre kato cena
Abu
Re: steni na mazeta
03-07-2007 - 23:23:26
Stefan,
Май говориш за фундалин - за мен си е боклук отвсякъде.
Първо - не воалит, а полиестерна мембрана
Второ, ако е без посипка, няма залепване върху нея. Ще трябва да я нагрявате и опесъчавате, за да хване ХПС-а. И естествено, без дюбели, че и това съм виждал...
Трето - не съм убеден, че на -2,70 трябва топлоизолация. Хидроизолация и защита при насипа - да! В този смисъл май и двойка стига, ама не съм правил и не знам как стои.

dakoni,
ако пяната ти идва тънко, не се замисляй - добър вариант е! Че като се сетя как се полага хидроизолация в изкоп с вертикали по над два метра, ме обзема тих ужас. Лошото е, че алтернативите също не са добри.
Re: steni na mazeta
04-07-2007 - 10:09:43
Абу абсолютно си прав, казвам воалит като събирателно на всички битумизирани мембрани(неправилно) , така както някои казват фибран на ХПС-а, независимо какъв е. Ще кажеш, че ХПС-ите са едно а воалита не е същото като мембраната, ще си прав пак, просто не знам защо така ми е по-лесно, благодаря за уточнението.
Фундалинът е френската марка(име), на тази ПВЦ мембрана с пъпки, в два цвята, да не объркаш страните, има и други търговски наименования, според производителя. Не съм съгласен, че е боклук, не може да чакаш от него чудеса - гледах на един строеж, че го слагат направо на бетона....пълна идиотщина, но върши това, за което е направен - да отвежда водата към дренажа отдолу. Естествено, ако има дренаж изобщо и ако не го обърнат обратно говедата, че и това гледах, абе трагедия....
Колкото до ХПС-а - аз сложих 4-ка, понеже в склада в момента нямаха тройка, но все пак Изолация или склагаш или не, няма особен икономически смисъл да пестиш 1-2 см, разликата е минимална. Не го сложих толкова за изолация (макар при мен половината сутерен да е на терена заради денивелацията) колкото заради защитата на скъпата битумна мембрана от дренажа и обратния насип после. Пак я нараниха, но почвата ми е много камениста и като пусне багера кофата с пръст камъните се забиват в бетона, помилайки всичко. Иначе трябваше да насипвам на ръка. Иначе за изолация - под 80 см дълбичина температурата на почвата си е постоянна зиме и лете - около 8 градуса ако не бъркам, така че, топлоизолацията, ако не правиш обитаемо мазето, няма особен смисъл. Е, ХПС-а пази от влага, но ако не си защитил основите и фусовете, ако нямаш добър дренаж около и под основата (фунд. плоча) и водата се задържа в основите няма спасение от влагата - пълзи нагоре и няма да я спре нищо, дори налепена яка изолация по стените. Не, мембраната, ХПС-а и фундалина работят при инцидентни порои, снеготопене, абе някакви разливи, които не са правило, иначе си потънал, то е ясно.
Re: steni na mazeta
04-07-2007 - 10:29:50
Като цяло това пластмасово чудо на пъпки върши перфектна работа да защити от нараняване хидроизолацията при запълване на изкопа около къщата.
Re: steni na mazeta
04-07-2007 - 11:18:35
По предложение на моите майстори ние сложихме 2 см стиропор 25кг плътност вместо него за защита. И обратния насип е изцяло запълнен с баластра, не с чернозема от изкопа. Чернозема който съм си оставил ще използвам за подравняване и малко повдигане на нивото.
Re: steni na mazeta
04-07-2007 - 11:27:06
Може и така.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход