Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обща собственост.Проблем!

Публикувано от venciev 
Обща собственост.Проблем!
27-06-2007 - 19:32:06
Здравейте!Преди няколко дни запалиха входната врата на комшията ми по етаж-явно не е от читавите хора.Поизгоря му апартамента,моя също,освен това изгоря и половината покривна конструкция на кооперацията.Тоя мангал се изнесе и остави всичко това така.Неговият и моя апартамент са на последния етаж.Всички надолу се "ослушват":ми,сега кой сте прави покрива?Дайте ми съвет,какво да правя???
Благодаря на всички отзовали сеsmiling smiley
Re: Обща собственост.Проблем!
28-06-2007 - 10:05:20
Predi 4 godinii gorq pokriva na jenata na kooperaciqta i znae6 li kakvo stana vseki se spasi sam po sebe si kato o6te sa na lamarineni pokrivi kalpavi kom6ii tova е.
Re: Обща собственост.Проблем!
28-06-2007 - 10:21:13
Лоша работа!И на мен ми се струва,4е вси4ко ще падне върху моя гръб,а ремонта ще е не по-малко от 5-6 хил.лв.Мисля,4е излезна закон за кооперативната собственост,но не съм запознат с него....
Re: Обща собственост.Проблем!
28-06-2007 - 12:18:25
Лоша работа. Покрива е обща част, и като такава се поддържа от всички съсобственици.
Търси 2-3 оферти от фирми за изпълнение на покрива. После свикай общо събрание и запознай съседите с цените. Немогат да откажат. Лошото е, че на този етап като най-заинтересован ще трябва да платиш сам целия ремонт, а след това ще ти се наложи да ги съдиш някои да си платят. Посъветвай се и с юрист как да постъпиш.
Re: Обща собственост.Проблем!
28-06-2007 - 14:01:49
Боя се че много подценяваш стойността на ремонта ако наистина и конструкцията е изгоряла. Квадратурата сигурно е доста повече от 150-200 м2 щом е половината покрив и поне по 100 лв на квадрат...
Гони си съседите, че много сериозни разходи и разправии ви чакат.
Re: Обща собственост.Проблем!
28-06-2007 - 17:06:38
Blagodaria Vi za mneniata.Naistina se o4ertava az da platia remonta i posle da sadia tezi sakooperatori,koito ne iskat da platiat.80% ot tiah sa pensioneri i kato znam kak cepiat stotinkata na dve,ne znam kak ste se opraviam?!Ina4e jiveiat sami v centara na grada...smiling smiley
Re: Обща собственост.Проблем!
29-06-2007 - 09:55:01
bratle stiskam ti palci hi4 nqma da ti e lesno
Abu
Re: Обща собственост.Проблем!
30-06-2007 - 14:03:55
То, че живеещите на последния етаж ще поемат ремонта е ясно. Събирането на парите е сложно... Съседите да имат пари - да ги съдиш! Ама като са пенсионери... Нямате ли някаква обща част от кооперацията, която да ти представлява интерес (я общата маза, я таван някакъв), с която да те обезщетят за направените разходи - с решение на общото събрание да ти я предоставят за ползване или с доброволна делба да стане твоя? Доброволният вариант е по-добрият.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход