Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гипскартон или мазилка?

Публикувано от V10 TDI 
Re: Гипскартон или мазилка?
27-06-2007 - 10:27:19
vij sega ako v ku6tata e jivql nqkoi i po stenite ima ve4e nasloena nqkakva mirizma e hubavo da se napravi edin sloi terakol za obirane na mirizmata i posle bqla var s kamenno mramorno bra6no i malko bql ciment i se pravi tunko ne debelo, no ako e novo ili pone zapazeeno moje edna ruka samo var i varhu varta da se sloji tazi smes.proveri si cenite i 6te ti stane qsno kak izliza zdravo e ne izbiva muhal i nai-vajnoto e 4e moje6 da di6a6 vutre use6ta se moga da te vodq pri priqtel da vidi6 kak si go e napravil stava vupros za blagoevgrad. gipsokartona te zape4atva ne znam kakvo mislqt drugite ama na men mi e kato v sanduk.i za malkoto zver4e ako slu4aino go namaca moje6 leko da za4isti6 s parcal ili malko da go iz6kuri6 i perka6 pak na mqstoto malko smes i si gotov kato durja da otbeleja 4e ako sloji6 krupka na mqstoto sled tova ne se polu4ava razlika do dva dni si durpa krupkata i stenata e cqlostna nqma da li4i intervenciq. izvinqvam se za tova 4 ne pi6a s glavni bukvi no kbd-to mi e zle.
Re: Гипскартон или мазилка?
27-06-2007 - 13:41:00
kakvo malko zver4e imate v predvid - hlebarki,mishki,plahove?????
teo
Re: Гипскартон или мазилка?
27-06-2007 - 13:45:16
Вчера минах да видя как я "омазват" работата по къщата smiling smiley
Като цяло съм доволен от вече измазаната една стая. Ъглите ми се струват прави, както и стените (не съм мерил с инструмент) поне на око. Добавят достатъчно цимент, както се бяхме разбрали. Видях как подготвят за мазането - пускат си майки (или пилета) отвесирани, нивелирани и после смело. Мазилката като гледам се движи в ранките на около 2-3 см, което е добре.
Лошото е, че удре идва и дограмата и ще стане голям купон но здраве да е ...........
Re: Гипскартон или мазилка?
28-06-2007 - 22:48:16
Зверчето мой, е малко детенце, което може да ти направи такива поразии особено по стените! Аз затова се замислих дали да слагам гипскартон, щото като видях какво стана в един приятел само за 6 месеца...... , детето му е на 3год. А моето е на 2 и не ми се прави ремонт 2 пъти в годината. Затова ако това нещо е яко и се поддържа лесно, остава само цената да е добра! И върху каква основа се нанася, направо на тухлите ли се маже или трябва да е на груба мазилка?
Abu
Re: Гипскартон или мазилка?
29-06-2007 - 07:18:41
V10 TDI,
Едно от любимите ми занимания до 10-11 г. възраст беше нещо като скуош в детската с топка за тенис. Секциите и полилеят пострадаха, ама стените и прозорците все оцеляваха. А минавах за кротък и самовглъбен. Правилно си забелязал, че със "зверче" ти трябва нещо яко. Децата са много изобретателни в рушенето, но ако нещо им се опре, бързо се отказват. За да не драскаме по стените, нашите бяха сложили в боята стърготини и стената стана силно грапава - гадно, ама свърши работа. В този смисъл, колкото по-здраво, толкова по-добре, а за красиво и модерно - детето ти само ще си поиска след десетина години и ще го получи, "ако умее да пази"...
Re: Гипскартон или мазилка?
29-06-2007 - 08:58:07
Хубаво и евтино, ама и да е яко, пък и да изкара и 10-ина години... ха-ха.
Мога да ви предложа решение, че дори дзверо и с чук да се опита да счупи стената няма да го огрее, но е към 50 лв/м2
Re: Гипскартон или мазилка?
29-06-2007 - 09:48:12
tova 6te ti svur6i rabota maje se direktno varhu tuhlata ako e gola ili teraakol ako e imalo drugi zamaski varhu stenite i da ti kaja v ludnicata pri moq priqtel dokato si piem rakiqta, v koridora kato se suberat grupa za burzo uni6tojavane s topki i razni drugi predmeti stenat ve4e 4-ta ili 5-ta godina ne e trepnala ina4e stoi leko ama govorq leko grapavo
Re: Гипскартон или мазилка?
29-06-2007 - 10:16:45
Хей Дакони, аз говоря за шпакловка и мазилка Карбон, а ти?
Re: Гипскартон или мазилка?
29-06-2007 - 11:44:23
var kamenno bqlo bra6no i mnooogo malko bql ciment govorim za malko pari i ka4estvo molq ti se
Abu
Re: Гипскартон или мазилка?
30-06-2007 - 13:51:08
Хъ, хъ!
Намират ми се няколко квадрата лят базалт - залепен на течно стъкло може и по-яко от карбона да стане.
Да не го плашим човека с Трабантчето! Стандартна мазилка с малко повече цимент е достатъчно...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход