Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как най-добре да поставя лека вата на пода?

Публикувано от Petyr 
Petyr
Как най-добре да поставя лека вата на пода?
12-12-2005 - 13:36:15
Искам да изолирам пода на едно бунгало (60кв.м.) на морето. Досега се използваше само лятото, но вече ще се използва целогодишно. Стените и покривът са фазер, дъски, 6см. EPS и дъски, като на покрива върху дъските има ламарина. Отоплява се с печка на дърва.
Бунгалото стои върху бетонни блокчета на около 30-40 см. от земята, като трябва да има въздушен поток, за да не изгние.
Върху гредите на пода е закован талашит и върху него има балатум.
Въпросът ми е как да закрепя лека вата между гредите на пода (какво да сложа под нея)? Колко см. ще е най-добре да сложа, като се има предвид, че на покрива са 6см EPS? И дали да сложа найлон над ватата на пода? Също така дали трябва да слагам пароизолация на стените или фазера върши работа?
Имам 80 м2 бунгало.С изолация на покрива само няма да се мине.Стените смучат зверски.Лично аз сложих вата над тавана,изолирах външно стените с 5 см ескстр. пенопол.,върху него заковах сачак,и набих 10 см вата под дюшемето.Сега го отоплявам с маслен радиатор и няма проблемите от преди.
Petyr
Re: Как най-добре да поставя лека вата на пода?
12-12-2005 - 16:03:02
При мен стените и тавана са изолирани със 6 см. EPS. Интересува ме единствено как да си изолирам пода.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход