Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да си направя бунгало?

Публикувано от mapako 
как да си направя бунгало?
31-05-2007 - 15:21:56
Здравейте, купихме си парцел, на който има старо дървено бунгало с размери 3 на 3 м, което е отбелязано на скицата.
Самото бунгало е от дървени летви, скрепени с метални шини. Проблемът е , че е доста прогнило - и стените и покрива. Т.нар. основа е от цимент, положен върху някакви плочи, но и цимента и плочите са се разронили и разместили.
Мислехме да си го стегнем и да го ползваме за лятна къща, но ми се струва, че е по-добре да го махнем и да си направим ново.
Въпросът ми е как с минимални средства да си сковем бунгалце с размери 4 на 5 метра, на два етажа, т.е долу една всекидневна с бокс и отгоре една спалня.
Доста се поразгледах из мрежата, но нещата, които се предлагат са мн. скъпи. фирма
[www.eurohouse.us]
имат точно това, което ми трябва, проблемът е, че искат 300е на метър
eye popping smiley ...
мислех си да сковем дървено скеле, да го затворим с 2 плоскости osb и вата между тях, а отвън изолация. или др вариант е да поръчаме да ни направят метална конструкция, която да ни докарат на мястото и пак по същия начин - с осб-то - нещо като това
[www.eurohouse.us]
разгледах темата за сглобяемите къщи, но искам пак да кажа, че ми трябва бунгало, т.е нещо по-скромно
дайте идеи, благодаря предварително
Re: как да си направя бунгало?
31-05-2007 - 15:42:37
Ако е за такова на околовръстното се продават готови бунгала като контейнери, ще ти излезе по-евтино отколкото сам да го правиш, ама така като гледам ти искаш не бунгало, а къща, и малко незаконно да увеличаваш размерите.
Re: как да си направя бунгало?
31-05-2007 - 15:48:26
да, за контейнер и аз си мислех, но за такъв контейнер
[www.eurohouse.us]
ми искат около 10 000 лв. иначе и аз предпочитам да ми го донесат и сложат направо на площадка. спестяваш си доста усилия, но цената ми се струва доста висоока
Re: как да си направя бунгало?
31-05-2007 - 16:13:52
намя да ти излезе по-евтино твоя вариант
Abu
Re: как да си направя бунгало?
31-05-2007 - 17:05:06
Идеалният вариант е каравана на старо. Разнообразието е голямо, цените - повече от прилични, а си имат всичко - печка, хладилник, мивка, тоалет/баня, спалня - според модела. На тези контейнери единственото им достойнство е, че са нови.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход