Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пиролизни котли

Публикувано от Ivel 
Пиролизни котли
21-05-2007 - 15:21:02
Здравейте, знам че по темата е писано достатъчно но за съжаление скоро нищо не съм чел, всичко което намерих е старо. Молбата ми да актуализираме към този момент какво си струва да се купи за отопление на къща от 300 кв.м, имам впредвид именно пиролизен котел. Ако някой е ползувал подобно нещо дайте моля някакви впечатления. А също къде е изгодно да се купи. smiling smiley
Re: Пиролизни котли
23-05-2007 - 19:53:14
Е нима никой не е ползвал подобни котли. Предполага се използуането само на дърва, никакви въглища, мразя ги още от казармата. smiling smiley
ven
Re: Пиролизни котли
23-05-2007 - 21:09:28
Здравей,

Ами аз съм ползвал smiling smiley - ако може да се каже 2 месеца този сезон.

Къща около 200кв.м - 25КВ котел - Viessman Vitolig 150. Топли и бойлер 200 литра.

За тези два месеца горях мокри дърва(просто взех котела февруари и нямах сухи дърва от миналата година) - около 4 кубика на месец отиват, че и малко повече.

Зареждане през 8-12 часа.

За момента къщата няма изолация - но това общо взето не ти намалява разхода особено - защото дървата така или иначе си заминават за 12 часа.

Котела попушва доста smiling smiley особено при палене - иначе веднъж разгорял се е ОК.

Самия котел ми излезе към 4.000 лв. - но то с него не приключват нещата - имаш помпи, разширителни съдове, термостати, трипътни вентили, етц.
Re: Пиролизни котли
23-05-2007 - 22:00:54
Благодаря нещо подобно искам да чуя и от други юзери, интересно в Германия и Швеция хората исползуват такиа котли и не се оплакват.Доколкото знам дървата трябва да са сухи, това е важно за процеса.
ven
Re: Пиролизни котли
23-05-2007 - 23:07:11
Е аз не се оплаквам smiling smiley Просто споделям опит.

Да дървата трябва да са сухи за да протича пиролизата като хората.

В момента са зареждам с дърва за следващата зима smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход