Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Plocha ili gredored?

Публикувано от Rose 
Plocha ili gredored?
06-05-2007 - 17:24:38
Zdraveite,

Imam slednia vupros: po vida na kalkana na tazi sgrada moje li da se kaje dali stroitelstvoto e plocha ili gredored? Ako e plocha, togava zashto se reduvat tunki s debeli ivici tam kudeto moje da se predpoloji che sa plochite?

Blagodaria predvaritelno za mnenia.

Pozdravi

Re: Plocha ili gredored?
06-05-2007 - 17:31:15
Дори и да има плочи, очевидно няма колони... Хич не ми изглежда читава тая сграда sad smiley
Re: Plocha ili gredored?
06-05-2007 - 21:23:48
zdraveite
mislia 4e e stroena kam kraia na 70 te tazi zgrada
s plo4a bez koloni stenite sa s edini4ni tuhli-nose6ti
tia ve4e ne samo moralna no i materialno ostariava ne 4ee v kraia na jivota si no e nadminala ot davna polovinata si jivot
..............
Abu
Re: Plocha ili gredored?
07-05-2007 - 07:10:59
Rose,
Морално може и да е остаряла сградата, но пък материално бива. Не се заблуждавай от падащата мазилка - нали не пада с тухлите? Имам апартамент в сграда, строена 1970-а; да се твърди, че и остават само още толкова е малко пресилено, но все пак има много работа по поддръжката и някои ремонти (както и на всяка друга сграда). Зависи и кой е бил в кооперацията и кой е бил строител...
Имам и друг апартамент 1996-а, ж-бетонов скелет, напълнен счетворки - не бих се хванал на бас, че "новият" ще надживее стария.
Обърни внимание, че сградата е преживяла някое и друго земетресение (не знам за кой град става дума) и очевидно няма проблем да е с единички на пояси - туй са по-широките "плочи" през етаж.
ПП Не че е някакъв показател, ама погледни колко прави са външните ръбове на зидарията - когато го видя това и от бетон, ми става много умилно...
Re: Plocha ili gredored?
07-05-2007 - 11:09:10
Blagodaria za otgovorite dotuk. Sgradata e ot kraia na 30-te, namira se v centura na Sofia, i vhodut i e dosta zapazen. Dopulnitelni mnenia i komentari sa dobre doshli.
Re: Plocha ili gredored?
15-05-2007 - 13:20:59
Това най-вероятно е гредоредец. Мисля, че дупките под бетона са от онез железни релси. А за "хич не ми се вижда читава" няма смисъл да се коментира... издържала е достатъчно земетресения, което не е нито гаранция, нито е за подценяване. Проверете тавана, мазето за течове. Вижте дали няма магазини на партера... подобни интервенции при такива сгради може да са пагубни.
Re: Plocha ili gredored?
15-05-2007 - 16:28:42
С непрофесионалното ми око, за мен това е плоча. При гредоред такива неща не се виждат. Не всичко строено в началото на миналия век е гредоред или пруски свод.

Много ми е познато, извинявам се за любопитството, но къде се намира?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-15 16:30 от viko.
Re: Plocha ili gredored?
15-05-2007 - 17:22:31
не подценявайте старото строителство , града където живея в момента има обект от турско време , не е мръднал , въпреки ,че се експлоатира наравно с новите , които постоянно се ремонтират изводите са за вас
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход