Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново въпрос за външна изолация

Публикувано от roshav ohluv 
Re: Отново въпрос за външна изолация
30-05-2007 - 15:23:55
Да, Любо, прав си за конструкцията на подпокривното. Скатът стъпва на външната вертикална стена в участъка между стрехата и таванската плоча, т.е. над мен. Бетонният пръстен, който опасва сградата, наистина представлява сериозен термомост, който ще изстудява тавана ми, но аз смятам да изградя външна изолация, която ще стига до стрехата и ще изолира термомоста към таванската плоча. Така че няма чак толкова голямо значение дали ще сложа вътрешна изолация с вата и гипсокартон:


или ще покрия подпокривното с ХПС:


Просто в първия случай ще ми струва повече, но ще получа като добавка звукоизолация от палавите ми съседи отгоре :-).








Редактиран 10 път(и).Последна редакция на 2007-05-30 17:41 от roshav ohluv.
Re: Отново въпрос за външна изолация
31-05-2007 - 16:10:31
Или и двете?
Re: Отново въпрос за външна изолация
01-06-2007 - 21:10:32
Охлюв,
Щом все пак ще има външна изолация нещата заспиват.
Опасенията ми че няма достъп до ъгъла на таванското май отпадат.
Може би да се прецени (колко ще е студено това таванско) дали при втората картинка да не се "обърне" бет. пояс и отвътре - нещо като "вътрешен" термомост да не се получи.
За звукоизолациите не съм компетентен, но съм чувал дори за обратен ефект при гипскартон и вата - май в затихващия форум на Изовер.
Успех!
Този път за звукоизолацията на тавана
02-06-2007 - 14:19:29
Любо, благодаря за помощта! Зачетох се по форумите за звукоизолация. Тъй като в моя случай става въпрос за акустична звукоизолация (съседите ми често се отрязват сериозно и към 2.00 часа решават, че им се слуша дивашка чалга с дивашки децибели), а не за ударна, изводът, до който стигам е, че най-доброто решение е каменна/стъклена вата (каква дебелина е оптимална?)
+ гипсокартон, но изграден със специални звукопоглъщатели по профилите.

Това, което прочетох в сайта на Кнауф е: "Фирма КНАУФ е единствена притежателка на патент за система за окачени тавани с граница на пожароустойчивост 30 мин. и акустични перфорирани плоскости с отлични звукоабсорбционни свойства". Имате ли идея това ли е най-добрият вариант за мен? Надявам се да чуя компетентите ви мнения!

P.S. Може би е редно да открия отделна тема, админи? smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-02 14:21 от roshav ohluv.
Re: Този път за звукоизолацията на тавана
02-06-2007 - 20:12:45
roshav ohluv Написал:
-------------------------------------------------------
"Фирма
> КНАУФ е единствена притежателка на патент за
> система за окачени тавани с граница на
> пожароустойчивост 30 мин. и акустични перфорирани
> плоскости с отлични звукоабсорбционни свойства".
> Имате ли идея това ли е най-добрият вариант за
> мен? Надявам се да чуя компетентите ви мнения!

Не настоявам за вярност, но на мен червеното ми звучи, че тези панели поглъщат твоите звуци (като ги пропускат през дупките зад себе си) и правят "акустиката" на твоето помещение - да не ти кънти в него.
Освен това, тези плочи най-вероятно са за растерни тавани - теб това вкъщи устройва ли те? Иначе майсторията (и евентуално ремонт и промени) е по-проста.
Чисто интуитивно си мисля, че за шума са по-добри от гипскартона, защото са "по-меки".
Как влияят дупките за шума от съседите - не знам.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход