Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вградена прахосмукачка

Публикувано от ToniA 
Re: Вградена прахосмукачка
12-08-2010 - 15:05:47
Цената е 600 долара без ПВЦ тръбите.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Вградена прахосмукачка
12-08-2010 - 18:42:24
мой приятел като си строи къщата си направи такава, и е мноооооооооооого доволен. мисля да си слагам и аз такова нещо.
Re: Вградена прахосмукачка
12-08-2010 - 19:13:10
По хотелите има инсталирани такива системи и работят отлично.
Това кой го предлага в БГ за къщи?Турбините,които са в хотелите,са на трифазен ток и са бая масивни.То ясно,че за къщи ще е значително по-малко...ама въпросът е колко точно.
Re: Вградена прахосмукачка
12-08-2010 - 19:57:29
Тези прахусмокачки които са предназначени за домашна употреба са с не голям размер, да речем 1 м. височина и 30-40 см. диаметър. Обикновенно се предлагат с различна мощност на двигателя. Маркуча и др. инструменти са стандартни. но може да се поръча и с различна дължина. Аз до сега в блок/ апартамент такава прахусмокачка не съм срещал и не мисля, че е възможно или поне не би било практично. Предполагам предназначението и е преди всичко за еднофамилна къща където прахосмукачката е монтирана в гаража, а на всеки етаж има по една или повече розетки за включване на маркуча. Ако я монтираш в килера шумът и прахоляка ще са невъобразими и това би обезсмислио нуждата от такава ама то знае ли човек у нас всичко може*tired*
Има и едно неудобство - маркуча. Много е обемен и често за една малка работа някак си не си струва мъкнене, разиване, навиване на маркуча. За това често хората си имат и нормална прахосмукачка, която комай по-често използват*beer*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Вградена прахосмукачка
14-10-2010 - 21:26:50
Относно инсталирането на вградена прахосмукачка в блок или апартамент бих казал, че е практично и смислено колкото същия вариант в къща. Дори може и да е още по практично и ще ви обясня защо.

Да речем има 6 етажа по 3 апартамента, централизирането т.е. тръбоотвеждането на цялата смет е директно в мазето или подобно техническо помещение където се намира агрегата (вакуум генератора), това когато говорим за целия вход на блока - икономията от електроенергия и шум е неимоверна, а и излиза много по-евтино. Когато обаче (типично по български) няма разбирателство между комшиите, всеки реши да инсталира в собствения си апартамент единственото подходящо място е на балкона.

Има и модели които могат да се монтират по подобие на климатиците, за всяка стая или доколкото позволява дължината на маркуча, които са единствено единствено италианско производство, можете да погледнете www.sistemair.it и предствителя им за България www.3di.bg .

Мога да допълня само , че по дизайн и качество продуктите им бият всички съществуващи до момента на българския пазар.
Re: Вградена прахосмукачка
14-10-2010 - 22:27:01
Малс, Ако сте търговец на тез прахосмукачки кажете на фирмата че е тъпо да крият цени. Когато някой търговец/ мухльо вземе да се прави на интересен с разни "запитване за цена" и подобни простотии хич не си правя труда и да питам. Всеки продукт си има цена, дайте я или не ми губете времето, не сте единственни.
Ааа холанconfused smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Вградена прахосмукачка
14-10-2010 - 23:04:38
Здравей Geto, отдавна не сме си писали, доколкото разбирам търсите да си закупите ли? Направете като мен потърсете необходимата ви информация в интернет и като отворите сайтовете с получената информация, четете хубаво ама много хубаво, защото всеки един търговец си е показал цените, явно няма желаещи да ги видят. Как е времето в Канада ?
Re: Вградена прахосмукачка
15-10-2010 - 04:52:43
Малс, времето е кофти, канадско!
Извинявам се ако в предишното си мнение съм бил груб, но то не е към вас, а сайта към който ни препратихте. Както казах преди, прахосмукачката я купих, но исках да видя тези синковци какво предлагат. Мислиш ли че някой има време да губи с такива работи като запитване за цена, проекти и глупости за една проста прахосмукачка? Е това ме дразни у нашенския търговец, няма смелост и умения да застане със самочувствие и да представи продукта си и да защити цената му.
Хайде, каква е средната цена на този търговец? Останах с впечатлението, че сте клиент или греша??? И защо 700 лв. цената на прахосмукачката която платих да не Ви харесва? Аз не мисля че е еФтина, такава е средната им цена тук. И наистина ли мислите, че цената е правопропорционална на качеството на продукта, особенно в България?
Хайде със здраве*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Вградена прахосмукачка
15-10-2010 - 10:19:10
Geto, колко ти излиза заедно с останалите чарколяци, розетки и маркучи тази прахосмукачка и транспорта от Канада? Може и аз да си поръчам от мои приятели че като гледам какви цени обявяват на тия сайтове - примерно за 300 квадрата 2650 евра... Айде нема нужда.
Re: Вградена прахосмукачка
15-10-2010 - 14:56:38
Боби,
Машината е комплектована с маркуч и всички останали джаджи. Тръбата е бяло ПВЦ, която е съвсем малко с по-различен диаметър от нашите, но едва ли е проблем това. Розетките за етажите излизат по около 12 долара на етаж, трябва ти едно телефонно кабелче и почваш да чистиш. Такава цена на този продукт в С. Америка не съществува. Това е пладнешки грабеж ама е така защото има балъци. За тези пари чистачка ще ти идва, че и прахосмукачката ще си мъкне. Айде сиктир.

А, поръчах двигателя на 220 волта, гаранцията е 10 г. В Канада нищо не се произвежда, моторите идват от Унгария, кожуха от Китай, марката е Финландска, тук само се зглобява. Гаранцията е към завода в Маджарско*angel*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-15 15:01 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход