Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда

Публикувано от Joker 
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
27-04-2007 - 13:03:21
По принцип би следвало да се дава ламбата не на тухлата , а на зида. Т.е. да е оцено влиянието на запълнениете фуги. Обаче идея си нямам какво точно дават щото не казватsmiling smiley
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
27-04-2007 - 20:51:30
Цанков,
Не че чехския ми любим, но доколкото се справям там даже надминават твърденията на нашите търговци (вярно в приложение) - упоменават К 0,3 - 0,4 (за някакъв друг вид - POROTHERM 40 P+D).
Нашите са по-скромни
Винербергер - БГ
Ако може да ми помогнете да намеря подобни стойности в австрийския сайт, а ако не, да коментирате защо.
Стефан,
Нямам под ръка данни, но все ми се струва, че хоросана е по-добър топлоизолатор от керамиката. Освен това %-та му площ е даста малка в един зид - да не задълбаваме, ама има/няма едно крило на прозорец. За другите ефекти (напр. конструктивни) на знам.
Започваме да спамим темата на Жокер - извинения.
Весели празници.
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
01-05-2007 - 14:04:13
Любо, за да приключим с подтемата Винербергер вижте това.
Към всеки модел има кратки данни, както и файл за сваляне с по-подробна информация.

За да се върнем към темата, бих попитал какъв е живота на изолациите с XPS и EPS? Друга информация за изолациите - бол, а по този въпрос малко се казва.
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
01-05-2007 - 22:22:06
Благодаря на Цанков за линка.
За да съм коректен, ще кажа, че ГИ ИМА при австрийците фантастичните за мен цифри (ламбда ~0,1 - 0,2). :cry:

Съжалявам, ако по-горе съм подвел някого.

Оставам обаче на мнението, че трябва внимателно да се види какво точно ни се предлага, защото за приблизително еднакви на външен вид тухли на фирмата се откриват разлики в Ламбда до 2-3х. Този параметър би трябвало да характеризира самата керамика и съотношението керамика/въздух, при разчетното (препоръчително) подреждане на тухлите в стената.
Допускам и евентуално различни методики (стандарти) за измерване на този параметър, което поне за Европа вече не би трябвало да е така, но не съм компетентен.

И за да има някаква практическа полза от дискусията:
По данните на фирмата може да приемем, че добрите модели на тези Тухли могат да се сравняват с Итонга в топлоизолационно отношение. Допълнителен довод в тази насока е сравнимото обемно тегло.
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
12-12-2008 - 17:06:48
Здрасти на всички! Какво ще кажете за мухлясването на апартаменти и къщи от комбинацията - топлоизолация + алуминиева / pvc дограма???? Не мислите ли че вентилацията е супер необходима за да не се случва това???? А това са допълнителни няколко хиляди + ремонтни работи + отделяне на допълнителни пространства, от изобщо малките апартаменти в БГ... В Белгия и Франция... и не само се коментират нещата свързани с темата...като краино негативни за здравето на хората /освен ако не се прадвиди и вентилация/.... Освен това се поставя под съмнение и ефективността на топлозадържането...като за тухлени сгради открито не се препоръчва! ... Вие какво мислите за това? ... От друга страна не намирам никаква подобна информация до сега в БГ саитове....и естествено си задавам въпроса Защо?.... Между другото и в двете споменати държави не съм виждала топлоизолирани сгради, а за истерично прегръщане и сляпа реализация на тази идея и дума не може да става... Между другото ако всичко беше ОК ... случая с Белгия е напълно не обясним...по-кофти климат/ по-студено от БГ ... малки къщички идеални и лесни за топлоизолация...хора на които да спестят не им е безразлично... Но не! .... Как си го обяснявате?... *sos*
LKK
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
12-12-2008 - 18:02:07
Joker Написал:
-------------------------------------------------------
> Домоуправител съм на тухлена сграда на бул.
> Витоша, ще правим ремонт на външната фасада на
> сградата ( стената е тухлена и доста широка).
> Въпроса ми е да слагаме ли излолация или не? Какви
> са плюсовете и минусите? Благодаря ви!

Това лято си правих топлоизолация на апартамента където живея. Тъй като имам неостъклени балкони тип лоджия дръпнахме един разговор с топлоизолаторите колко би излезло да се шпаклова и нанесе драсканата мазилка на челният панел на балкона без да му се слага топлоизолация /исках цялата фасада да изглежда еднакво/ Това до което стигнахме след пазарлъци беше минус 9 лв/м2. :g:

Та това ще икономисате, ако не правите топлоизолация.
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
12-12-2008 - 19:50:45
Serenity Написал:
-------------------------------------------------------
Какво ще кажете за мухлясването
> на апартаменти и къщи от комбинацията -
> топлоизолация + алуминиева / pvc дограма????


Моето скромно виждане е, че ТИ сама по себе си не може да навреди.
Дограмата - може. Според вида й, различно. Според мен, от нея е основния проблем, което не означава, че е вредна - просто "ентусиазирано" не разбираме докрай какво правим.

Не мислите ли че вентилацията е супер необходима за
> да не се случва това????

Аз НЕ мисля. Не знам как е в посочените страни, но тук, съществуващото положение просто "плаче" за саниране. Вече "супер необходима вентилация" или други мерки за влага/мухъл СА необходими, но не и като отрицание на санирането. Естестено себестойност/ефективност трябва да са във фокуса на тези начинания.
В посочените страни може да не излиза сметката - например текущите разходи да се плащат от наематели!?, а инвестициите от хазяи.



Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
12-12-2008 - 22:34:01
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз НЕ мисля. Не знам как е в посочените страни, но
> тук, съществуващото положение просто "плаче" за
> саниране. Вече "супер необходима вентилация" или
> други мерки за влага/мухъл СА необходими, но не и
> като отрицание на санирането. Естестено
> себестойност/ефективност трябва да са във фокуса
> на тези начинания.
> В посочените страни може да не излиза сметката -
> например текущите разходи да се плащат от
> наематели!?, а инвестициите от хазяи.

Мисля си, че не отчитаме едно основно нещо- в " посочените" страни, се отопляват денонощно. Просто не си спират и пускат радиаторите в зависимост от това, дали са в стаята. Така осигуряват равномерна температура. И пак са констатирали, че избива конденз ако херметически се затвори помещението. Което е нормално- влага отделяме и ние самите...........и се кондензира.........

LKK
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
12-12-2008 - 22:45:33
Ако до топлоизолирането не е имало конденз в помещенията, то след топлоизолация няма откъде да се появи. /Не важи при топлоизолация с ХПС/

Проблема с конденза най-често се появява при едновременна смяна на дограмата и топлоизолация. Решението е проветряване, като последното може да бъде:
1. Интензивно, по 4-5 мин 3-4 пъти дневно.
2. Със специално предвидени устроиства в дограмата.
3. Като пробием по 3 дупки ф50 мм близо до тавана на всяка стая и според сезона запушваме по някоя от тях. Не се паникьосвайте, че ще Ви избяга топлото през тях, виж част от влагата ще дръпне навън.
Re: За или Против изолация ( саниране) на тухлена сграда
13-12-2008 - 01:52:39
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако до топлоизолирането не е имало конденз в
> помещенията, то след топлоизолация няма откъде да
> се появи. /Не важи при топлоизолация с ХПС/
>
> Проблема с конденза най-често се появява при
> едновременна смяна на дограмата и топлоизолация.
> Решението е проветряване, като последното може да
> бъде:
> 1. Интензивно, по 4-5 мин 3-4 пъти дневно.
> 2. Със специално предвидени устроиства в
> дограмата.
> 3. Като пробием по 3 дупки ф50 мм близо до тавана
> на всяка стая и според сезона запушваме по някоя
> от тях. Не се паникьосвайте, че ще Ви избяга
> топлото през тях, виж част от влагата ще дръпне
> навън.

Не е така. Докато не си херметизирал едно помещение, всичко е наред. Когато го направиш, издишаният СО2 няма къде да отиде. Кондензът също.
Много по- добре е една нормална дограма- двукатна, която ще пропуска малко въздух за регулация, отколкото принудителни проветрявания и дупки до тавана.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход