Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Максимален надлъжен наклон

Публикувано от simbata 
Максимален надлъжен наклон
07-04-2007 - 23:04:58
Търся съвет за максимален надлъжен наклон в градуси или проценти, при излизане от гараж към улица. Имам дворно място, чието ниво е около метър и половина по-ниско от това на уличното платно.
Re: Максимален надлъжен наклон
08-04-2007 - 07:48:29
Всичко зависи от това, каква кола караш, други правила няма. confused smiley
Abu
Re: Максимален надлъжен наклон
08-04-2007 - 10:08:03
Дворното място предполага личен автомобил (или два) - съобразявай се с тях. В общи линии ти трябват:
1. Хоризонтална площадка, на която да застава автомобилът преди включването към улицата - около 3 м
2. Рампа до 30% наклон, т.е. 5-6 м минимум (може и повече, ама при отлично сцепление и винаги изправен автомобил)
3. Хоризонтална част преди входа в гаража - да нямаш проблеми с височината на гаражната врата. Около метър стига.

Тънък момент е изчисляването на прехода от рампата към площадката към улицата - измери си клирънса (най-ниската част на купето зад предно колело) и разстоянието между предна и задна ос. Да не застане колата по корем, че е много гадно.
Гадно е и при спускане към помещението да си потрошиш преден спойлер или нещо подобно - мериш същото, но в най-предната част на автомобила.
Re: Максимален надлъжен наклон
14-04-2007 - 20:02:52
Също така трябва да предвидиш и шахта за отвеждане на дъждовната вода. smiling smiley
Re: Максимален надлъжен наклон
21-04-2007 - 15:47:42
Доколкото ми е известно 30% наклон към гараж не се допуска, защото няма да може да си изкараш колата през зимата (при открита рампа).
:crazy: мисля, че максималният наклон за открити рампи е 15-16 % ,а за затворени помещения ~ 19 %.
Тоест трябва да се знае в задачата, колко ще бъде отдалечена къщата с гаража от улицата. Защо не ти направят проект за вертикално планиране???
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход