Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да изберем подходящ парцел?

Публикувано от globustour 
Re: Как да изберем подходящ парцел?
30-03-2007 - 12:13:14
Ако продължавате да стоите без работа мисля, че при нас добре ще се реализирате като шут. :} Имам пред вид в обедната почивка да разкажеш някой и друг виц на хора, които от работа имат нужда от разтоварване.
Обяснявам:
Панчарево има местности като Беликата,Ловджииска чешма,Градище,Косанин дол и т.н
1.Като казвам мястото имам пред вид една от тези местности, г-н АНАЛИЗАТОР ЦАНКОВ.
2.За микроклимата може да се поинтересувате от internet ако можете да боравите с него г-н АНАЛИЗАТОР ЦАНКОВ.
3.Цените в Панчарево са по-високи от западните райони.И в това ли намерихте пропаганда, защото аз тук виждам една констатация на всемдостъпни данни, г-н АНАЛИЗАТОР ЦАНКОВ.
И ако бях продавач дали щях да правя агитации в СТРОИТЕЛСТВО и РЕМОНТИ confused smiley
Браво за анлиза г-н АНАЛИЗАТОР ЦАНКОВ.
Все пак като влизате във форума с негативна нагласа по добре използвайте само мишката без клавиатурата, защото аз лично го посещавам за да получа информация и в редки случаи да дам.А сега се получи така, че си загубих 10 минути от времето за да ви падна на нивото.А мойто време е ценно, аз не съм безделник г-н АНАЛИЗАТОР ЦАНКОВ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-31 00:41 от globustour.
Re: Как да изберем подходящ парцел?
30-03-2007 - 12:24:14
magea Написал:
-------------------------------------------------------
> Бъркате малко, Пролеша е по магистралата след
> Метро, посока Калотина, на ханче Атлантик на 1км в
> ляво и навътре от магистралата, леко се изкачва.
> След него нагоре е Хераково, въпреки че почти са
> се сляли. То е с нагънат релеф, но е малко
> по-изостанало. Въобще не се минава през Божурище,
> въпреки че съществува тая възможност. От Пролеша
> точно 10 минути със 120 км по спокойна магистрала
> до околовръстното, надясно, наляво и си на
> Парламента а до жълтите павета е 20 км.
> А за Банкя, мисля че цените няма да Ви харесат,
> там доста замъчета се застроиха. Тия полета,
> особено по пътя за Банкя, имат такъв статут, че
> нищо не дават по тях да се строи. Така съм чула,
> може и да греша. А халетата са по магистралата за
> Калотина, само дето не приличат на халета, като
> тия по околовръстното. Често и аз се изненадвам
> като изникне някой нов мащабен строеж там..
> Напоследък никнат като гъби. Вече и бизнес сгради
> набъкаха и гледам-дават ги под наем. Самото
> Божурище, лично аз не го харесвам - равно градче
> от селски тип с малки дворчета и високи еднотипни
> къщи, но със сравнително добра инфраструктура.
> Имат си даже тротоари
> В Пролеша обаче се стискат, чакайки още по-високи
> цени и трудно излизат добри парцели в регулация на
> поносими цени. Самото селище е предимно от
> "виладжии" - така им викат там и както споменах е
> 1-1,5 км отдалечено от самата магистралата, с
> много добър целогодишен достъп, поносима
> инфраструктора, има телефони, кабеларка, интернет,
> селска аптека с неясно работно време , две добре
> заредени магазинчета с хранителни стоки, а много
> скоро пускат и малко, кокетно хотелче с рибарник,
> ресторантче в т.нар.център. Чувам, че скоро
> започват и комплекс от къщички в една местност със
> страхотен изглед - викат и "песоко"
> Тук искат за парцелите в регулация средно 30 евро,
> ама се изповядват под тая цена. Има обаче и хубави
> места извън регулация с по-ниска цена,
> непосредствено до къщи, които доколкото съм
> запозната, срещу левче влизат в регулация за около
> 6 месеца. . Местните шопи имат много земи по
> магистралата и се замогнаха от тях. Очаква се и
> газ да влезе тая година, ама аз не съм голяма
> оптимистка за това, нищо че виждам даже и оферти
> за имоти с газ Само дето същата е на магистралата
> за момента.
> Ако все пак проявите интерес, мога да Ви дам
> координатите на много коректна брокерка, която
> работи предимно в региона и чак се "сродява" с
> клиентите в стремежа да им услужи, да не се минат,
> та често и комисионна не и дават накрая - толкова
> близка я чувстват: Просто жената и живее тук, та
> и затова е тая отговорност.
> А ако знаете как пеят птичките тук, славеят???
>
>
>
>
> Редактирано 3 пъти, последният път 03/30/07
> 11:30AM от magea.

magea точно тази думичка "виладжии" ми харесва най-много.Това са най-прекрасните кътчета окло София по които все още има девствени парцели.Точно такава е местността, която съм харесал-вилна зона.Но както казах Панчарево ми е легнало на сърцето smiling smiley и не мисля да си променям мнението за сега.Пък и честно казано отне ми две години да обедя жена ми за това начинание.Тя беше привърженик за Драгалевци, но липсата на слънце след 15.00ч. я разубеди.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-31 00:42 от globustour.
Re: Как да изберем подходящ парцел?
30-03-2007 - 12:35:47
О,Драгалевци... Жена Ви определено търси "общоприета" престижност... Но не само слънцето там е проблема... Напоследък такова масово строителство има, че въздухът намаля. Да не говорим за смрадта лятото от липсата на канализация, открити каналчета, по които свободно си вървят "отпадните" води на стародомци и новодомци... А цените, тях не коментирам въобще, но за тия пари мога да докарам още една къщичка, в не така "известен със своята престижност"квартал, която ще ми покрие всичките разходи по моята.
Re: Как да изберем подходящ парцел?
30-03-2007 - 15:03:04
Аз се радвам, че сме в квартал с много лоша слава - "Филиповци". Повечето хора дори не знаят, че след циганската махала има село... Затова и тук няма нахлуване на мутренски субекти, близо е до София, въздухът е много чист (точно заради вятъра, които в София е от запад) има канализация, ток, вода, интернет, кабелни, софииския транспорт стига до тук.. всичко, в същото време си е село - още се срещат крави и кози по дворовете. Е, хората са малко .. ама и пришълците ще ставаме все повече. Единственото ми притеснение е да не изградят складове и подобни по пътя за Банкя, които е сравнително близо до нас.
Когато търсихме парцел в Банкя ни предлагаха само на баир лозе, без път, да не говорим за канализация... явно е доста на мода квартала...
Re: Как да изберем подходящ парцел?
31-03-2007 - 00:26:31
Абсолютно съм съгласен с вас.И ние това търсим.Между другото това са двете неща, които ме плашат най-много - новоизлюпили се богаташи комплексари и голям строеж било то жилищна кооперация или друга с търговска цел.Заради това нашият приоритетен критерий е парцела да е далеч от други парцели позволяващи мащабно строителство.
И magea грешиш, жена ми не търси престижност, просто като по-улегналата в семейството тя гледаше напред в бъдещето и не можеше да си представи как децата ще ходят на училище от Панчарево.Все пак в Драгалевци комуникациите макар и не на ниво поне ги има докато в Панчарево от вилната зона е малко по-сложно.Както и да е навил съм я, дано да не ми прочете поста, че пак ще се присети. :}
Re: Как да изберем подходящ парцел?
31-03-2007 - 00:32:26
Желая Ви на вас и цялото семейство да намерите най-хубавия за Вас парцел, на най-ниската цена, с най-добрите съседи! А после да построите с малко пари и добри майстори най-хубавата къща, в която да имате много щастливи мигове.
Успех и не чакайте много, годинките бързо вървят...smiling smiley
Re: Как да изберем подходящ парцел?
31-03-2007 - 00:35:08
Ако например си загубите ключовете, просто така, да Ви изпаднат от джоба на някое местенце, това е знак че е за Вас..smiling smiley Не се майтапя.. Някой път трудно се взема най-доброто решение само с разум...
Re: Как да изберем подходящ парцел?
31-03-2007 - 01:05:37
Благодаря за пожеланието!
Re: Как да изберем подходящ парцел?
31-03-2007 - 09:47:02
Във връзка с питане как да избирате парцел и има ли някакви подводни камъни:
нас много жестоко ни излъгаха при покупката на парцел,показаха ни го в дъждовно време,като наоколо беше поляна и ни ориентираха погледа в съвсем друга посока,и ние толкова се захласнахме!!!
Преди изповядване на сделка обикновенно се проверява имота в кадастъра,от където се получи информация,че парцела е напълно редовен и отговаря на регулацията си.След няма и 12 месеца след изповядване на сделката от "добронамерени"съседи ,знаели за проблема и криели от нас,разбираме,че през парцела ни минава инженерна инфраструктура,неотразена в подземния кадастър,което го прави неизползваем,а от общината дори имаме издадена виза за проектиране!
Преди да предприемете каквото и да е било си наемете геодезисти да ви заснемат като цяло имота с точните граници и прилежащи около и до него комуникации!
:g:
ej
Re: Как да изберем подходящ парцел?
01-04-2007 - 16:56:54
Геодезиста като дойде няма откъде да знае какви инженерни инфраструктури минават отдолу защото май няма откъде да го разбере. Аз например скоро разбрах, че в единия край на парцела ми има трасе за високо напрежение за захранване на съседа. Научих го от него, след като работниците ми му скъсаха една канализационна траба, която също минава през парцела. Та така, геодезиста идва, мери парцела взима едни пари и си заминава...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход