Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да изберем подходящ парцел?

Публикувано от globustour 
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 00:01:51
И още нещо, да проверите дали реалната квадратура отговаря на квадратурата по нотариален акт, особено когато има масивни граничещи огради или постройки на границите. А това може да го направите и вие самия с една ролетка, стига парцела да е що-годе с правилни форми. Ако имате съмнения, вместо геолог, по добре да дойде геодезист, и точно да Ви определи регулационната линия. Да не попаднете в бъдеще във вихрушката на безкрайните съдебни имотни спорове...
Казвам Ви го от опит, защото и това ме сполетя.. Съседът е направил една незаконна работилница, за която имахме идея да си залепим гаража. Човекът дори ми даде разрешение за калкан. Когато дойде геодезистът, се оказа че не само е влязъл в моя парцел с тая постройка, но е влязъл и на криво - в началото -40, а в края - 80 см. Той се съгласи да я премести, ама ние да му поемем разходите..smiling smiley Затова сега си седи, а ние си дръпнахме къщата навътре с трите метра. А дворът ми е достатъчно голям, за да се занимавам и усложнявам допълнително живота със съдилища. Има и други начини ако реша да се спрявя с тоя проблем, но все пак, тоя човек ми е съсед, и се виждаме почти всеки ден....
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 00:27:16
Благодаря!Точно такива неща ме интересуват.Това за тока и водата, също и достъпа ясно.Питах се и аз като поредният параноик дали няма скрити тайни при избора на парцел.
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 00:42:09
Не е лошо да питате, всички питаме...smiling smiley Ама някой път въпросите са зададени така, че изискват по-особен отговор :] Надявам се да не съм Ви обидила. Успех!
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 04:31:32
Около Панчерево има свлачищни райони, мисля че около Кокаляне. Това обаче всеки геолог трябва да го знае и да ви предупреди ако попадате в такъв район.
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 07:42:05
А защо точно Панчарево? Поради "престижни" или други съображения?smiling smiley Ако пътувате до центъра ежедневно, преполагам че знаете, да се изнесеш по цариградско си е цяло мъчение както сутрин, така и вечер. Погледнете и западните райони около София, има не лоши места, с добър достъп, подобна структура на релефа, по-ниски цени, а и вятъра духа почти винаги от запад на изток...smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-03-29 07:45 от magea.
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 13:27:47
Панчарево ми е легнало на сърцето от дете!Пък и аз имам проблеми с дишането и сенна хрема през пролетно-летния период и за съжаление май се оказва, че голямата ми дъщеря е наследила тази орис.Оказва се в Панчарево преобладава микроклимат, по-добър от този в Банкя, благоприятстващ на хора с пулмологични заболявания.Не случайно навремето започнаха да строят там Кремиковския санаториум.Колкото до пътуването, до 2010г. надявам се околовръстното да го разширят, пък и никак не е лош панорамният път който свързва Бистрица-Симеоново-Драгалевци-Бояна-Княжево.От мястото, което съм харесал до орлов мост са 16км.
Западните райони са ми някак като тепсия, пък и Суходол,Божурище,Банкя и Гурмазово им предстои неприятната изненада от бъдещи складове, хангари и т.н.Там има много голям масив, който ще се реализира точно така.А нали в крайна сметка бягаме точно от това. smiling smiley
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 21:50:30
Е, за Банкя, мисля че няма да я сполетят хангарите..smiling smiley, за Гурмазово съм сигурна, там сега си имат друг проблем - натура, а познавате ли Пролеша, Хераково? По-удобно е от Гурмазово, по-бързо... Не Ви агитирам, давам Ви коз..smiling smiley
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 22:20:05
Защо Банкя да е защитена.Вярно, че отдавна не съм ходил в тази посока, но доколкото си спомням след околовръстното бяха едни поля, едни земи, изобщо перфектно за индустриална зона.Пролеша го знам, на конната база в Божурище на ляво и само на право.Не е ли далечко например от Парламента smiling smiley .А от Панчарево излизаш на самоковско шосе и само на право и си на жълтите павета winking smiley .Вярно цените са по-високи, но повярвайте ми има защо.
Re: Как да изберем подходящ парцел?
29-03-2007 - 23:25:45
Бъркате малко, Пролеша е по магистралата след Метро, посока Калотина, на ханче Атлантик на 1км в ляво и навътре от магистралата, леко се изкачва. След него нагоре е Хераково, въпреки че почти са се сляли. То е с нагънат релеф, но е малко по-изостанало. Въобще не се минава през Божурище, въпреки че съществува тая възможност. От Пролеша точно 10 минути със 120 км по спокойна магистрала до околовръстното, надясно, наляво и си на Парламентаsmiling smiley а до жълтите павета е 20 км.smiling smiley
А за Банкя, мисля че цените няма да Ви харесат, там доста замъчета се застроиха. Тия полета, особено по пътя за Банкя, имат такъв статут, че нищо не дават по тях да се строи. Така съм чула, може и да греша. А халетата са по магистралата за Калотина, само дето не приличат на халетаsmiling smiley, като тия по околовръстното. Често и аз се изненадвам като изникне някой нов мащабен строеж там.. Напоследък никнат като гъби. Вече и бизнес сгради набъкаха и гледам-дават ги под наем. Самото Божурище, лично аз не го харесвам - равно градче от селски тип с малки дворчета и високи еднотипни къщи, но със сравнително добра инфраструктура. Имат си даже тротоариsmiling smiley
В Пролеша обаче се стискат, чакайки още по-високи цениsmiling smiley и трудно излизат добри парцели в регулация на поносими цени. Самото селище е предимно от "виладжии" - така им викат тамsmiling smiley и както споменах е 1-1,5 км отдалечено от самата магистралата, с много добър целогодишен достъп, поносима инфраструктора, има телефони, кабеларка, интернет, селска аптека с неясно работно време , две добре заредени магазинчета с хранителни стоки, а много скоро пускат и малко, кокетно хотелче с рибарник, ресторантче в т.нар.център. Чувам, че скоро започват и комплекс от къщички в една местност със страхотен изглед - викат и "песоко"smiling smiley
Тук искат за парцелите в регулация средно 30 евро, ама се изповядват под тая цена. Има обаче и хубави места извън регулация с по-ниска цена, непосредствено до къщи, които доколкото съм запозната, срещу левче влизат в регулация за около 6 месеца. . Местните шопи имат много земи по магистралата и се замогнаха от тях. Очаква се и газ да влезе тая година, ама аз не съм голяма оптимистка за това, нищо че виждам даже и оферти за имоти с газsad smiley Само дето същата е на магистралата за момента.
Ако все пак проявите интерес, мога да Ви дам координатите на много коректна брокерка, която работи предимно в региона и чак се "сродява"smiling smiley с клиентите в стремежа да им услужи, да не се минат, та често и комисионна не и дават накрая - толкова близка я чувстват: :} Просто жената и живее тук, та и затова е тая отговорност.
А ако знаете как пеят птичките тук, славеят???smiling smileysmiling smiley




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-03-30 11:30 от magea.
Re: Как да изберем подходящ парцел?
30-03-2007 - 03:08:44
Опит за анализ на постовете на globustour:
1. Негативен анализ:
"Скоро ще започна и аз да си търся земя по-точно в района около Панчарево..."
"От мястото, което съм харесал до орлов мост са 16км. ..."
- Кое е вярно? Скоро ще започнеш да търсиш, или вече си си харесал, или отдавна имаш???
"Оказва се в Панчарево преобладава микроклимат, по-добър от този в Банкя, ..." - Стандартна реклама за зарибяване. Същото ще чуете и в Мало Бучино, и в Бистрица, и в Доброславци и Войняговци.
"Сещам се, че може би не е зле да се прави геоложко проучване със сонда. ... Западните райони са ми някак като тепсия, пък и Суходол,Божурище,Банкя и Гурмазово им предстои неприятната изненада от бъдещи складове, хангари и т.н.Там има много голям масив, който ще се реализира точно така." - Това един и същи човек ли го е писал???
"А от Панчарево излизаш на самоковско шосе и само на право и си на жълтите павета .Вярно цените са по-високи, но повярвайте ми има защо." - А това потенциален купувач ли го е писал, или кандидат продавач???

Стига с негативите, сега позитивно:
"та се сещам да ви питам по какви качествени критерии да го търся"
Според мен по степен на важност:
1. местоположение
2. локация
3. "местоположение на френски или немски според желанието ви"
4. инфраструктура
5. достъп, Ел и ВиК
6. перспективи за инфраструктура, достъп, Ел и ВиК
7.да е на южен склон, улицата да е по северната граница на парцела, двора да е аранжиран, добре е да има изграден басейн със собствен водоизточник и т.н. и т.н.
8. най важното: два месеца след като го купете да можете да го продадете на двойна цена!!!!

Успех от все сърце! :] winking smiley smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход