Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Завод за панели

Публикувано от Joan 
Завод за панели
15-03-2007 - 10:36:40
[www.monitor.bg]

Значи ли това, че традиционният начин за строеж на еднофамилни жилища (основи, плочи, колони, тухлена зидария) в България ще отмре?
Re: Завод за панели
15-03-2007 - 10:54:29
Определено тука съм съгласен с Joan

Вече има примери за по-екологично, бързо и евтино строителство, без компромиси в качеството, термо панелите са такъв вариант

Освен това пада рязко и себестойността на самото строителство, особенно откъм заплати на работници

дали ще отмре, за съжаление докато не влязат големи външни строители, нашите са големи традиционалисти и ще продължават по старому /коне с капаци/ smiling smiley

както бях писал в друга тема вдигат крива стена с тухли и посля изправят с гипскартон
Re: Завод за панели
15-03-2007 - 11:02:54
Joan, не значи, според мен. В Европа рядко строят по нашия си ахаичен начин по една проста причина - струва скъпо. У нас нещата също ще се променят, но според мен бавно - тези панели със сигурност ще ударят в земята цените на сглобяемите къщи, безсрамно оферирани по 500-600 евро на квадрат, но не заменят монолитното строителство, ако някой държи на него и може да си го позволи, мисля, че в дългосрочен план то ще остане скъпо удоволствие, а масово ще се правят с панелите, както в Австрия, в Германия, в Холандия. И с основание - по-евтино (поне там, за тук ще видим - ние сме си все специфични....), несравнимо по-бързо и без термомостове, а и не изисква толкова висока квалификация на бригадата (според мен), това стрителите ще кажат със сигурност.
Re: Завод за панели
15-03-2007 - 14:39:37
StefanB,

Ти казваш "не значи", а после разсъжденията ти казват обратното smiling smiley Нищо де, разбрах те - и аз съм на това мнение. Виж, и идея си нямам колко ще отнеме процесът - т.е. какво е "дълогсрочен план". Да речем - 20-30 години?
Re: Завод за панели
15-03-2007 - 14:47:48
А защо не влизат тези страхотни западни строители дето строят по-евтино и по-качествено от насsmiling smiley Дали не е защото всъщност строят доста по-качествено, но много по-скъпо и за тях българския пазар с бедните клиенти не предствлява интерес?
Re: Завод за панели
15-03-2007 - 20:58:14
Ми те нали така влизат - с построяването на завода за панели първо. Или предлагаш на бедния клиент да ги возят от еди си къде, че да им излезе по-евтино? smiling smiley

Всъщност идея си нямам колко ще струват тези сгради по нови технологии. Не бих злаожила да са по-евтини от сегашните тухлени, но вероятно ще са по-евтини от бъдещите тухлени. Ще се конвергираме, това е положението smiling smiley
Re: Завод за панели
16-03-2007 - 07:14:56
Е какви са тези термопанели - дайте линк.
Re: Завод за панели
16-03-2007 - 11:38:35
Говорех за строителни фирми, а не за производство.
Re: Завод за панели
16-03-2007 - 11:44:38
Ама те като се произвеждат тук ,може да се ползват и от български, и от чужди строителни фирми. И от всякакви комбинации.

Исках да кажа, че щом някой сериозен (надявам се smiling smiley) инвеститор е решил да вложи пари в такъв завод в БГ, значи е преценил, че в обозримо бъдеще (да речме 2-3 години) ще има достатъчно пазар да си реализира продукцията и да си връща капиталовложенията. Т.е, значи залага на промяна на начина на строеж на еднофамилни къщи по подобие на развития свят.
Re: Завод за панели
16-03-2007 - 15:20:24
а може да е преценил, че в Румъния има пазар, а в Свищов е ефективно да се произвежда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход