Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

външна изолация цени труд?

Публикувано от roki 
външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 10:04:30
Някой може ли да даде информация колко струва само труда за външната изолация ?
Благодаря!
Re: външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 10:15:03
Не зная колко е само труда, но на мен скоро ми оферираха около 40 лв/квадрат за 5 см ЕПС с материалите по изолацията, включително измазването с декоративната мазилка, финишното покритие, но БЕЗ стойността на мазилката - нея трябва да я избера и ще я платя отделно.
Така че, сметни материалите на квадрат - стеропор 5-ца. лепило, мрежа, дюбели и ще получиш идея.
Re: външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 11:50:12
Според мен за къща това е прекалено много. За няколко апартамент с алпинисти правихме лятото пак 5 см стиропор и някаква влачена полимерна мазилка (изглежда малко фалшиво, но все пак е включено) - излезе ни около 35 лв на м2 всичко.
Re: външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 11:52:14
При майка ми на апартамента преди около година и половина, осигурихме скеле и материали (на втория етаж), а труда спазарихме за 10 лв на м2 - включително боядисване с фасаген като финишно покритие.
Re: външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 12:48:02
Цени на труд за поставяне на топлоизолация:
Ако се работи със скеле - скеле 3.50лв/м2
Залепване и дюбелиране на т0полизолационните плоскости - 5.00лв/м2;
Полагане на шпакловка и армировъчна мрежа - 5.00лв/м2;
Грундиране - 1.50лв/м2;
Полагане на мазилка - 3.00лв/м2 /обикновена циментова или цименто-пясъчна мазилка/
5.00лв-полагане на релефна силикатна мзилка;
5.00лв - фасаген

По алпийски способ 20лв/м2
Re: външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 13:34:28
Искам да благодаря на всички ,които отговориха и ще отговорят , а също и да разширя въпроса ,ако искам да наредя някакъв облицовъчен камък , под него слага ли се изолация ?
Благодаря! confused smiley
Re: външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 14:08:52
Blackdiamond ще ти отговори предполагам професионално, ааз зададох същия въпрос и ми казаха, да, ако искам да съм изолиран в тази част, като мрежата е подсилена, която слагат, хващала се за фасадата, под изолацията, а после камъка се хваща освен с мазилка и за мрежата с кукички от мед, завиело от камика - може с мазилка или теракол, може и с циментово мляко - според това, което слагаш...
Re: външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 14:28:47
Roki, когато се прави топлизилация под облицовъчен камък /предполагам се касае за цокъл/се процедира по следните начини:
1-ви вариант - топлоизолацията се поставя върху предварително заготвени "шишове" от армировъчна стомана, в последствие върху тях се очаква и каменната облицовка. Това се отнася за по-тежки облицовки от естествени камъни. Това образно казано "нанизване" не прамахва залепването, то служи като допълнително подсигуряване срещу натоварването от облицовката;
2-рия вариант е както ти го е описал StefanB, се отнася за по-леки облицовки
Re: външна изолация цени труд?
26-02-2007 - 17:51:50
Благодаря ! Отговорите ще са ми от полза. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход