Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къртене на носеща стена

Публикувано от int_27h 
Къртене на носеща стена
23-01-2007 - 10:58:49
Здравейте!

Строителите ми са объркали една носеща стена и са я направили с 5см по-дълга.
Преди няколко дена техническия ми обясни, че не може да се кърти от такава стена и затова са преместили цеиля тухлен зид с 5см по новия ръб. Вчера обаче ги гледам че разбиват вече вдигнатата стена и ми заявяват, че щели да изкъртят 5см от носещата за да стане по план..

Предполагам, че 5см от 1.50 носеща Т-образна стена не са особен проблем за структурата, но все пак се притеснявам от самото къртене. Предополагам и арматурата ще "лъсне" и ще се нарушат ъгловите връзки..

Ето как изглежда стената:


Има ли повод за притеснения? confused smiley
Don
Re: Къртене на носеща стена
23-01-2007 - 12:22:18
Ostavi go tehni4esiq, govori s proektanta za problema
Re: Къртене на носеща стена
23-01-2007 - 13:10:36
За жалост от тази снимка няма как да се разбере. Ако имаш и конструктивни чертежи е по лесно.
Re: Къртене на носеща стена
23-01-2007 - 13:31:33
Ако тези 5см са се получили като допълнително бетоново покритие, можеш да ги изкъртиш без угризения. Т.е. ако армировката е поставена както е по проект, а кофража са го направили по-дълъг.
Ако това не стига, евентуално може да къртиш докато се оголят стремената (биглите), и да ги обработиш с някаква антикорозионна защита преди довършителните работи по стената. Не разчитай обаче че инж. конструктора официално ще ти се подпише и одобри такъв вариант.
Къртене с махане на първите вертикални железа е добре да го одобри конструктура; аз не бих го направил на негово място.
Re: Къртене на носеща стена
23-01-2007 - 13:43:14
Преснимах си плана, по който зидат етажа ми.. Очертаното в синьо е бетон.

Като гледам всъщтност е трябвало да има колона в ъгъла, а те са излели малко по-дълга стена вместо нея.
Проблема е че и на съседните етажи е по същия начин. Явно са го объркали генерално.

Благодаря за съветите, поне ще знам какво да попитам. Все пак не искам да се заяждам със строителя за дреболии.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход