Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

kamina

Публикувано от darkhorse 
kamina
22-01-2007 - 17:58:49
zdraveite,imam nugda ot njakakva informazia kolko moghe priblizitelno da mi struva izgraghdaneto na kamina,ne mnogo teghkarska i skaparska i ne s obkov ot mnogo skap material,uglova i dosta pribrana i dori da me nasochi kam podhodjast maistor.ne s vodni risi i vazduhovodi,nai obiknovena kamina.
ili moghe bi e po-dobre da si vzema edna frenska chugunena pechka za da vighdam giv ogan?
blagodarja vi mnogo smiling smiley
Re: kamina
23-01-2007 - 09:37:00
аз познавам човек,който прави камини.Лично съм видяла изградена от него и вградена от него от готовита-работят безупречно.НО най-важното:той поправи нашата камина-барбекю ,която пушеше-вече работи чудесно.Но не е в София,та може да остане за краен случай.ако решиш търси ме на :vila_serafimovo@abv.bg
късмет,това не го може всеки
Re: kamina
27-01-2007 - 14:36:16
Имам етаж от80кв.м. които съм решила до отоплявам с камина но незнам каква да бъде с водни ризи или въздушен ръкав, всмисъл кое е по подходящо и ще има по-голяма ефективност.Ако може някои да ме насочи към някоя фирма или майстор които се занимава с това.Ивсе пак горе долу някаква орентировъчна цена..Благодаря предварително..Който иска може и да ми пише лично smiling smiley
Re: kamina
27-01-2007 - 17:58:24
По добре е камина с водна риза защото освен помешенията ще ви топли и водата в бойлера , оттам и започва намаляне на някой сметки за ток . Иначе за системата вземете камина с водна риза , а вместо радиатори си сложете ВЕНТИЛКОНВЕКТОРИ за всяка стая и съответните киловати мощност .
Re: kamina
28-01-2007 - 19:15:12
Аз имам камина от тези които се произвеждат в завод "Шамот" в Елин Пелин. От там ми дадоха и координатите на човека който дойде и я изгради. Самата камина е от огнеупорни тухли, които след 3 часа горене се нагряват като за световно и после още 24 часа отдават топлина.

От вън може да си я облицоваш с каквото пожелаеш, като може да си я оставиш и на тухлички както е при мене, стои си съвсем добре.
Re: kamina
28-01-2007 - 21:08:39
mnogo blagodarja ,no moghesh li da mi pratish koordinati na tosi chovek?i njakava sredna zena?

blagodarja mnogo i na vsichki ostanali za savetite :]
Re: kamina
28-01-2007 - 21:30:18
Когато я купувах (2004) Цената беше 796 лв с доставката.
Координатите на завода изрових в нета, дано са актуални:


Град: Елин Пелин 2109
Адрес: Гара Елин Пелин, Софийска област
тел.: 02/988 38 07, 0725/27 03 факс 0725/20 44
Мобилен: 088/797 26 12
E-mail: office@shamot.com

Майстора който я монтира ми го дадоха от самия завод. Дано съм бил полезен!
Re: kamina
29-01-2007 - 05:48:11
tova beshe mnogo vaghna informazia smiling smiley

mnogo i sardechno blagodarja!
Re: kamina
29-01-2007 - 09:00:11
Здравейте,нашата камина я поправяхме.майстора си водеше помощник,та ние нищо не барнахме,нашето барбекю е външно по-голямо,развалиха го до средата,след,което го градиха на ново,вътре правиха някакви допълнителни стъпки,не знам как се казват точно,с огнеупорни тухли,градиха комин,горе го завършиха с къщичка облицована с тикли,камината я измазаха с обикновенна мазилка.Преди да довършат я пробваха 2 пъти.Поискаха по 50 лв на човек-надница. Направиха я за 3 дни.Дано да съм полезна.Късмет.
Re: kamina
17-01-2008 - 11:28:27
дайте ми повече инфо за това,което искате !
занимавам се с дизаин и изработка на камини от 12 години и мисля,че бих могълда Ви бъда от полза(а ако искате мога да изпратя и малко снимки).Интересужа ме и каква квадратура бихте искали да отоплявате
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход