Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

De dietrich котлета, чешки, или Sime

Публикувано от magea 
De dietrich котлета, чешки, или Sime
18-01-2007 - 18:23:44
Здравейте, вече мисля за отоплителната инсталация на 300м2 къща от които отопляеми са около 200 м2.
Гледах различни котлета и техните характеристики и "нещо ме тегли"smiling smiley De dietrich - гори всичко, а и антрацитни въглища. Ако някой има такова, нека да сподели как е.
Мисля и за вариант пиролизно котле, но ме смущава това че гори само дърва, които трябва да са с много ниска влажност - под 20%. Така също се връзваш само за един вид гориво.
Благодаря предварително.
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
19-01-2007 - 18:51:09
Мерцедеса на котлите на твърдо гориво е АТМОС . Има комбинирани които са и за въглища , снабдени с вентилатор и др регулиращи компоненти .
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
19-01-2007 - 20:00:25
100% подкрепям. 30 kw АТМОС + компютърчето на Петьо от Поморие правят чудеса в къщи.

Ето и малко статистика:

Отоплявам 200 кв.м и 200 л. бойлер. Горя по 5 тона донбаски въглища и 10 кубика дърва на сезон. Зареждам два пъти на ден - сутрин и вечер. Изхвърлям по 6 кофи сгур на седмица (в кофата за боклука). Горя и битовите отпадъци (с изключение на стъкла и метални предмети).

Като пари - около 1500 лв на сезон. В къщи не се живее от жега, ама като жената иска така...
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
19-01-2007 - 20:14:45
zestate, казваш че гориш донбаски въглища, които са по-калорични от кафявите. В спесификацията на Atmos Комби четох че се допуска освен дърва, и кафяви въглища.
Не се ли задръства (мъчи) котлето от висококалоричните?

А и какво е това "компютърчето на Петьо от Поморие"? Какво автоматизира? Бътрешен термостат ли е?





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-19 20:20 от magea.
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
19-01-2007 - 20:18:28
Никакви ядове, изгарят на 90 да не кажа на 100%. Изпада само фин прах.

бтв, прахта от въглищата също гори.

Най добре е със сум чам (например от строителни отпадъци) и въглища. Аз ги редя на пластове - ред дървета, ред въглища и т .н. Изкарава по 12 часа.
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
19-01-2007 - 20:27:17
В действителност ми се ще нещо, дето да го зареждам 1 път в седмицата като унгарското CARBOROBOT на ерато.(http://www.erato.bg/viadrus/kotli_tvg_carborobot.html) Обаче е много голямо и не става за помещението с което разполагам.
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
20-01-2007 - 18:37:24
Я несе лигавете с тия каргороботи , бункери и тем подобни . Петъо от Интиел в Поморие мие приятел , от него взимам разни контролери , ел. табла и дифиренциални термостати.Ако на Атмоса е монтиран три или четири пътен вентил той се регулира от такова устройство , което следи външната температура и тази в помещението . Също юпс те ги взимам от там . Зестате - Термал инжинеринг имат ли пръст в тая работа у вас?
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
20-01-2007 - 21:53:57
Инсталацията ми я направи един Венци но човека определено не знаеше за какво иде реч, беше тотално ос...ал програмирането на контролера, беше го нагласил като за нафтова горелка. След това направих връзка с Петьо и от там той ме насочи към друг човек - Тони мисля се казваше, име на фирмата не помня, но след неговата намеса резултатите бяха впечатляващи.
bnm
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
21-01-2007 - 14:54:27
Моля,дайте координати на тези хора,за да спасят и други нуждаещи се!Предварително благодаря!
Re: De dietrich котлета, чешки, или Sime
21-01-2007 - 18:48:22
Запазил съм някакъв телефон: 0887713055 - Тони се казваше човека.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход