Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

имам скица на имот със сграда, но такава няма

Публикувано от dobrev 
имам скица на имот със сграда, но такава няма
08-01-2007 - 22:13:09
На парцела, където искам да строя еднофамилна къща няма никаква сграда, имота е в регулация на скицта му обаче има отбелязана сграда. Според собственика така се води и в регистъра, че има сграда. Има водомер, не и електромер. Има ли начин да се възползвам от ситуацията. Да не се замотвам с визи за строеж а направо да започна все едно, че ремонтирам сградата, която е на скицата на имота??
Re: имам скица на имот със сграда, но такава няма
08-01-2007 - 22:51:20
Човеко, ти от Марс ли падаш? Че тва си е най-готиният вариант. Такъв нот. акт струва екстра пари. Сградата като "жилищна постройка" ли е обозначена или има и мерки?
Re: имам скица на имот със сграда, но такава няма
09-01-2007 - 07:15:43
Като жилищна сграда собственика казва, че имало и снимка на къщата. Проблема е че имота е на центъра на селото и са се водили много дела за него възстановен е след реститиуция. Какви са законните ми права недоброгелатели колкото искаш
Re: имам скица на имот със сграда, но такава няма
09-01-2007 - 15:53:41
Един съвет - по - скоро юридически и най - вече с мисъл за наследниците ти - започни наново и на чисто - отрази липсата на сграда в плана чрез техника, който отговаря за селото и си извади скица с празното дворно място. Една жалба до РДНСК може да ти вгорчи много живота впоследствие! clap: clap:
Re: имам скица на имот със сграда, но такава няма
11-01-2007 - 13:16:14
Да не бъркаш скицата с виза за строеж...
Визата е по същество скицата, само има нарисувано квадратче в парцела и има отбелязани отстоянията от границите с мин. Горе има печат с нанесени кота корниз плътност и кинт. Визата важи 6 м. или 1 год, не съм сигурен, ако е изтекло в общината слагат печат "Визата важи и днес".
Re: имам скица на имот със сграда, но такава няма
11-01-2007 - 13:47:21
Това е виза за проектиране по скоро.
Re: имам скица на имот със сграда, но такава няма
11-01-2007 - 14:30:05
Да естествено, моя е грешката, виза за проектиране...
Re: имам скица на имот със сграда, но такава няма
18-01-2007 - 16:50:32
Ако обаче си купил имот и в нот. акт пише че има постройка - тогава си ударил джакпота. Буташ и строиш отгоре като пропускаш проекти архитекти и прочие...

Другия вариант е да вземеш удостоверение за търпимост ( за строеж от преди 1986 г) тогава също минаваш по тънката лайсна.
imot po davnos
23-03-2007 - 17:24:03
mogeli da se pridobie imot po davnos.
Re: имам скица на имот със сграда, но такава няма
26-03-2007 - 07:54:47
zestate Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако обаче си купил имот и в нот. акт пише че има
> постройка - тогава си ударил джакпота. Буташ и
> строиш отгоре като пропускаш проекти архитекти и
> прочие...
>
> Другия вариант е да вземеш удостоверение за
> търпимост ( за строеж от преди 1986 г) тогава също
> минаваш по тънката лайсна.

Трябва все пак да се вместиш в параметрите на старата постройка, никой няма да те пусне да вдигнеш 5 етажна кооперация на мястото на едноетажна барака.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход