Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

масивна ограда от бетонени блокчета

Публикувано от cazobg 
масивна ограда от бетонени блокчета
17-12-2006 - 16:26:12
Здравейте ,
На пролет ни предстои строеж на ограда.насочили сме се към бетонените блокчета ,които се сглобяват.Нямаме обаче представа от цените и се чудим дали да си я строим сами или да викнем бригада.Смятаме да е висока 2,20 мт. като имаме да ограждаме обща дължина 300 мт.
Бих искала да попитам някой знае ли как вървят цените на материалите и труда и какво влиза в труда :
-изкоп за фундамент
-редене
-измазване
Благодаря ви предварително.
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
17-12-2006 - 23:00:12
5-6 000 лева само труд
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
18-12-2006 - 21:09:46
Даже само с толкова ако минат ще е добре. Друг е въпроса, че такива огради тип затворнически са доста грозни.
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
19-12-2006 - 16:54:48
Ако правилно съм разбрал линейната дължина е 300 метра. Това си е за бригада и то яка бригада. Скоро исках оферта от фирма за нещо подобно като вашето ,но за около 25-26 метра и ми поискаха 100лв +ддс за линеен метър за височина 180 см и основи 50 см в земята.Цената не ме устрои и си я правий сам но вече друг модел. След нея правих една като вашата но само 5 метра ( 3 колонки и между тях запълнено с бет.тухли) и ми излезе около 45-50лв метъра, но доста бетон запълних в колоните и в тухлите, основата облицовах с камък и я измазах с термофлекс ( т.е я оскъпих с глезотии).Но това си е някакви 5 метра , а 300 метра, яка бригада батка и яки пари да знаеш. Ако не ограждаш частен затвор или кучкарник опъвай бетонни колочета и мрежа - това е най ефтинкото, всичко друго влизаш в поговорката "една ограда-половин къща".
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
19-12-2006 - 17:00:44
Ако се интересуваш от дървена декоративна ограда на цена около 45 лв линеен метър ще ти пусна снимки и ще ти поразкажа и дървена и бетонна с блокчета за 120лв. метъра.
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
19-12-2006 - 19:16:37
Ето няколко снимки, дано съм ви бил полезен с моя малък опит по оградите.
[www.snimka.bg]
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
19-12-2006 - 20:17:54
Аз се интересувам от дървената ограда, изглежда много добре. Бетонния цокъл долу също влиза в тези 45 лв на метър предполагам?
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
20-12-2006 - 16:27:07
Значи тази цена е само за материали (труда е мой и не се калкулира в цената).Общата дължина е около 25-26 метра и прецених че ще успея сам да се сборя със задачката. Основата е с габарити вкопана дълбочина около 35см, още толкова над почвата височина и широчина около 28-30 см. Не съм използвал арматура , бутобетон е , но все пак доста беше, металните колове са с 2 метра височина 40х40х2 размер и са бетонирани в основата. Напречните профили са 40х20х1.5 и са заварка. Дъсчената част е от кофражни дъски 2000х100х20 мм (един приятел ми ги достави директно от някакъв производител от родопите) и бяха с много добро качество, само се минаха под виброшлайфа за гладкост.Закрепването е с вюрт самонарезни винтове никелирани (размер 28мм). Най голям проблем излязоха шиповете на всеки кол ( прави ги стругар и 90% беше ръчна изработка, 6 лв броя ги калкулира човека като ми подчерта че ми ги прави подарък за тези пари :-). Лака също не е за подценяване, две ръце лазурен и още две ръце яхтен, грубо 5-6 лв себестойност на линеен метър. Но си я правих с кеф и без да бързам, догодина съм намислил една ограда ( последна част от към улицата) с входна градинска врата с дървена част и четири колони от фасадни червени тухли (купени са вече), малко в стар английски стил изпълнено, и ще пусна поетапно снимки.
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
21-12-2006 - 04:27:59
Хубави огради!
Това да не е в Търново?
Re: масивна ограда от бетонени блокчета
21-12-2006 - 09:05:42
Скоро правих плътна ограда - около 20 л.м. на 2,40 височина от терена. За труд ми искаха 60 лв/л.м. за височина 2 м. (кофраж, залагане на арматура и зидария), без да копаят на ръка за основите (40 см) и без измазване. Основата я копахне машинно за наша сметка с малка кофа. Изляхме до нивото на терена бетона без кофраж. Това бе голяма грешка, тъй като изкопа се разшири и глътна много бетон. Сега ако правя подобна ограда задължително ще държа на изкопаване на ръка или кофраж в основите до нивото на терена.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход