Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблем с камина

Публикувано от lyub 
проблем с камина
05-12-2006 - 13:40:02
имам камина с водна риза дипломат 10 киловата.консуматорите ми са 3 радиатора бойлер със серпентина и лира .системата има помпа и захранването става чрез колектори.проблема е че водата не може да се нагрее повече от 40 градуса и радиаторите не могат да се стоплят.какъв е проблема
Re: проблем с камина
05-12-2006 - 15:10:49
Този който ти е продал камината с риза и ти е направил инсталацията би следвало да ти сметне какво отопляваш, колко са ти мощни радиаторите, бойлера, каква мощност е нужна и дали тия 10 киловата (които са евентуално 10 само в определен момент - това е камина а не котел) стигат.
С две думи - топлотехническа сметка
Та, причината може да е различна, викни ги да видят дали им работи системата, защото не е ясно дали са ти студени радиаторите (не върти вода оттам) или са недостатъчно топли - камината не успява да ги подгрее на повече от 40 градуса. Ако е второто, което е според мен по-вероятно - ами слагай повече дърва и поддържай огъня, това е положението с камина.
Аз имам Девил на Секаста в къщи, 12 киловата без риза - по тая причина се отказах - става за хола и спалнята отгоре-на втория етаж, с въздуховоди съм, но другите стаи на етажа са си змиярник, няма стопляне, иначе щом я запаля в хола и горе става 26 градуса.
Но се обърни към продавача, това е мнението ми. Или отвори интернет и се образовай сам.
Успех!
Re: проблем с камина
06-12-2006 - 04:04:59
Явно има несъответствия между мощностите цитирани от производителите и реално постижимите. А може да има грешки в интерпретацията.
Истината е че 10 киловата не стига за описаните консуматори.
Баджанака има същите консуматори като теб (без бойлер) и ползва 16 киловата.
Баща ми има два средно големи и един малък радиатор и ползва 13 киловата.
Сигурно ако стоиш до камината постоянно и слагаш дърво след дърво (сухи) ще развиеш 10 киловата но не е това целта нали?
Re: проблем с камина
06-12-2006 - 12:04:35
Според мен камината може да няма 10 кв . мощност . Случва се продавача да нее компетентен и ви подведе , примерно печката е обозначена с число 10 но то дасе разделя на 5 кв. за водната риза и 5 кв. за отдаване на самата печка в помещението .Аз имам такава Прити със същите консуматори и е ок.
Re: проблем с камина
06-12-2006 - 12:26:45
Ако можеш я подмени , това щети реши проблема . Сложи си 12 или 14 киловата , но реални . Сложи контактен термостат , който да включва помпата когато водата загрее до 55 градуса . Падне ли под 55 помпата спира и така бойлера няма дасе охлажда . Помисли и за резервно ел захранване - юпс с акумулатор , нее хубаво да видиш печката на 120 градуса а от там и куп др проблеми . Това което казвам ако го спазиш няма да имаш никакъв проблем.
Re: проблем с камина
06-12-2006 - 16:07:43
Това за UPS с акумулатор дето го казва филматопло е важно. Един познат образ няколко пъти по тревога е вадил въглени и горящи дървета от печката понеже му бил спрял тока за по дълго.
Re: проблем с камина
07-01-2007 - 15:44:58
StefanB можеш ли да ми дадеш малко повече информация за камините с въздуховоди? Принципи, цени, лични наблюдения, може и някой сайт. Благодаря.
Re: проблем с камина
07-01-2007 - 17:21:57
Прескочи до фирма Дявач след сточна гара пътя за Бургас на 500 метра вляво , или камини център .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход