Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Връзка на керемида със стена

Публикувано от Ivo 
Ivo
Връзка на керемида със стена
09-11-2005 - 15:59:00
Здравейте,
Явно във форума има друг Ivo, който е доста по-безцеремонен в изказа си от мен.
Въпросът ми е следният: Казаха ми, че ако връзката между керемида и стена не е уплътнена се получава влага по вътрешната част на стената, която трудно се овладява. Това което предлага пазара, и по-специално най-голямата фирма за керемиди у нас (не споменавам име умишлено) е самозалепващ материал, който е невероятно скъп. Другият начин е обшиване с ламарина, който пък не е много естетичен.

Знае ли някой трети начин за решаването на този проблем?
p_nachev
Re: Връзка на керемида със стена
10-11-2005 - 11:04:03
Ivo, здравей,

Не съм сигурен, че ще ти помогна. На къщата си реших проблем с една мокреща се стена като сложих някаква водоотблъскваща мазилка. Случаят не е същият. При мене е открито и може да съхне.

Ако керемида опира до вертикална стена и влаге влезе по стената под нивото на керемидата - да, това е проблем.
Може да помислиш примерно за полагане на един слой модерна мазилка в долната част на стената, така че да "захапе" и керемидата.
Може да попиташ и във форума на isover.bg
Re: Връзка на керемида със стена
11-11-2005 - 09:05:02
Класическия детайл с ламарина е най-добър според мен.
Ivo
Re: Връзка на керемида със стена
14-11-2005 - 10:16:05
А каква точно да бъде тази ламарина – поцинкована или не, и дали няма да ръждяса след време? Не трябва ли да се обработи преди да се постави евентуално?
Re: Връзка на керемида със стена
14-11-2005 - 10:44:37
Поцинкована. Няма нищо вечно.
Re: Връзка на керемида със стена
04-09-2008 - 10:07:53
Quote

Здравейте,
Явно във форума има друг Ivo, който е доста по-безцеремонен в изказа си от мен.
Въпросът ми е следният: Казаха ми, че ако връзката между керемида и стена не е уплътнена се получава влага по вътрешната част на стената, която трудно се овладява. Това което предлага пазара, и по-специално най-голямата фирма за керемиди у нас (не споменавам име умишлено) е самозалепващ материал, който е невероятно скъп. Другият начин е обшиване с ламарина, който пък не е много естетичен.

Знае ли някой трети начин за решаването на този проблем?

Преди време си покрих къщата с керемиди на "Балканкерамик" и останах много доволенл Там ми предложиха много добро решение на този проблем. Посети сайта им, там има телефон за връзка. Ще те посъветват.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход