Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво да си купя?

Публикувано от kiko 
Какво да си купя?
01-12-2006 - 10:28:56
През пролетта се надявам да започна ремонта на жилище, ново строителство. Тъй като май е ясно, че нищо няма да поевтинее, моля за съвет за какво да похарча няколко хиляди лева до Нова година - напр. плочки, паркет и т. н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-12-01 10:34 от kiko.
Re: Какво да си купя?
03-12-2006 - 12:47:01
Сложи си хубава дограма - 5-камерен профил, к-стъкло - парите ти ще се върнат от намалени разходи за ток, освен това комфорта си е комфорт smiling smiley
Re: Какво да си купя?
04-12-2006 - 09:13:44
Благодаря ти, Владо! Но дограмата си е сложена - хубава си е, стъклото е к. Не знам има ли смисъл от уреди на тоя етап... confused smiley
Re: Какво да си купя?
04-12-2006 - 19:28:27
Купи си екскурзия в чужбинаsmiling smiley На някой остров с палми или в някоя красива планина.
Майната им на плочки, дограми, електроуредиsmiling smiley Ако поскъпнат ще си сложиш балатум.
Re: Какво да си купя?
05-12-2006 - 08:33:25
Ама не ща екскурзия! cool smiley
Колкото и да поскъпнат, пак няма да сложа балатум. Просто ми се харчеха пари и се надявах на съвет.
Re: Какво да си купя?
05-12-2006 - 08:59:03
Ами пропий ги тогаваsmiling smiley Направи се на Вальо Топлото за някой денsmiling smiley
Re: Какво да си купя?
05-12-2006 - 09:29:24
Аз мисля, че натуралният паркет ще поскъпне, осбено вноса от Бразилия, а като се вдигне той, не може да не вдигнат и българския. А ако слагаш паркет това е дебело перо- дори сега квадрата излиза 50-60- лв с работата и материалите.
Иначе плочките едва ли ще мръднат много, но ако ти хареса нещо - на изложенията има добри промоции.
Е, тераколът сигурно също ще го качат пак, ако те сърбят ръцете можеш да метнеш в мазето 10-15 торби... Но да спестиш 100-200 лева, за спорта, да не си капо.
Истината е, според мен, че най-много ще се опитат и особено в началото на годината вероятно ще успеят да наложат по-високи ставки за труд, фирмите, не майсторите. Но зависи от многоо фактори дали ще се задържат, конкуренция и работа, която традиционно през зимата е по-малко, за довършителните работи, специално...
Но ако оставиш за напролет, ще лепиш плочки на 20 лв, сигурен съм....
teo
Re: Какво да си купя?
05-12-2006 - 09:35:15
Майтапа на страна, но ако наистина сте решили да правите ремонт на жилището, а се опасявате от покачване на цените след 1/1/2007 Ви предлагам следното:

Направете си измервания на жилището, т.е тези части които искате да ремонтирате, уточнете си квадратурите на настилки, стени и пр. добавете си още два-три квадрата или примерно 5 % и купувайте: ламинат/паркет; теракот/гранитогрес/; тапети; санитария (ако ще сменяте); осветителни тела и прочие неща, които може да складирате някъде до започване на ремонта. Колкото до бои, лакове и др. такива материали мисля, че е излишно...За съжаление не можете да си купите авансово цена на труд smiling smiley ...е вероятно някои неща може да си ги направите и сами.

Поздрави и успех !
Re: Какво да си купя?
05-12-2006 - 10:01:15
Благодаря на Стефан и Тео!
То всичко ще е ново - жилището е пред А15. Плочкаджията ще е баща ми, така че повече от бира на квадрат се надявам да не ми излезе winking smiley
Re: Какво да си купя?
05-12-2006 - 11:21:24
Е, щом е такава работата пусни една обява за съвестен и сръчен плочкаджия на умерени 18-20 лв цени с работно време от 17 до 23 вечер (да можеш ти да помагаш) и до пролетта другото поскъпване няма да го усетиш....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход