Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нов покрив?

Публикувано от catpat 
Re: Нов покрив?
23-11-2006 - 10:14:24
Е, така е, ама може ли всеки да се качи горе и да лепи, при това ти си имал познат, който е в час и ти е помагал, намерил си време, а и ти харесва ондулина... То и аз снощи за 2 часа монтирах в новия апартамент на тъст ми един моноблок, една мивка със сифона и две батерии, ведно с кранчетата на изводите на разводката по стените - на мивката и за душа, просто плочкаджията беше решил, че 100-те лева за да монтира всичко това, които ми поиска са ми излишни.. Не мога да лепя плочки и нямам една излишна седмица, но да му дам 100 лева за 2 часа работа, която не ми е проблем да направя и сам - всеки си преценя.
Впрочем, знаеш ли колко струва смяна на свещи във фирмения сервиз на Тойота - по 20 лева на свещ.
Със сигурност ако е на зор, жена ми ще ги плати, ако ме няма. Но аз ще си извадя ключа от мазето, дето го имам от Шел за 5 лева и ще си сменя свещите за 15 минути..

Така и ти с Ондулина - можеш-правиш и не плащаш, не можеш-прави друг а ти плащаш.
Re: Нов покрив?
23-11-2006 - 14:37:52
Ми за ондулина фирмата през която го купихме заради ДДС ни предложи срещу 200 кинта да ни го монтира, но решихме да ги спестим естествено. при положение че може да го направи човек който никога не го е правил...

и това се кове, а не се лепи..
Re: Нов покрив?
23-11-2006 - 22:06:15
StefanB, кога мислиш да правиш покрива? Може ли да видя как се справят майсторите и да ги ангажирам след това?
Re: Нов покрив?
23-11-2006 - 22:58:25
В един от форумите на другите сайтове прочетох, че някой питаше цена 45 лв за квадратен метър (с материалите) нормална ли е, тъй като толкова му искали разни майстори.
Моят покрив аз си го правих сам, до момента само материалите (за 190м2) са ми между 1600 и 2000 (но без цената на керемидите):
Дървен материал (греди 12/12, 10/10 и бичмета 8/6 и 8/5) - 250 лв/м3 (купил съм го миналата година);
Летви за керемидите 4м (купени тази година) - по 15 лева за връзка (9 летви);
OSB3, 9,5мм - като покривна обшивка върху която се полага хидроизолацията 17лв за лист (~5,66 лв/м2)
Хидроизолация - 2,76 лв/м2 (цената е от миналата година, тази година е 3,70);
Керемидите съм използвал старите (поне са здрави), новите на Брамак са от 8,40 до 15,40 на кв.метър.
Не препоръчвам на никого гръцки лакирани, защото не издържат на резките температурни промени в нашата страна (виждал съм как такива керемиди се пръската зимно време).
Все още не съм купил цялата топлоизолация, но на Изовер за скатни покриви е около 8-10 лева за квадрат (10см дебелина).
Иначе когато ползвате майстори много внимавайте, аз изгоних вече четирима още на етап зидария и сега всичко си правя сам, като ползвам само общ работник.
:crazy:
Re: Нов покрив?
24-11-2006 - 09:05:43
vini Написал:
-------------------------------------------------------

> Иначе когато ползвате майстори много внимавайте,
> аз изгоних вече четирима още на етап зидария и
> сега всичко си правя сам, като ползвам само общ
> работник.
>

50x


clap: clap: clap:
Re: Нов покрив?
24-11-2006 - 09:14:21
Мой съсед във Волуяк в момента завършва покрива ако не го е завършил вече. С бригада, различна от тази която строи до този етап, изглежда са специализирани в покриви. Ако искаш мога да го разпитам по подробно.
Re: Нов покрив?
24-11-2006 - 09:49:39
Catpat,
покрива в момента го правят, почнаха да карат от вчера материала - 10/10-ките и 10/12 греди вече са от 320 лв/куб. нагоре по складовете, на Булес дори бяха около 350-360 първото качество. Сух материал няма, изгорих един резервоар бензин да търся. Могат да ти докарат от Велинград или Самоков, но цените са безумни, а и гаранция за качеството е "Честна циганска, дай парата и чекай..."
Спрях се на материал от склада на Симеоновско и околвръстното - спазарихме се на 310 лв/куб, ще ми трябват между 6 и 8 кубика. Транспотра е отделно, но гредите са прави, първото качество, ако нещо не ти хареса ти го сменят.
Ходих до Изовер, цените на квадрат на изолацията (вата на рулони) при едни от най-големите им дистрибутори Марсил, на Военна Рампа е склада в момента са

Rio 5 см фолирано (мисля да почна с това като долен слой от североизточния скат, отразява топлината заради алуминия) - 4.02 с ДДС
Rio 4 см (само това има налично в мом, чакат другата седмица и 5 и 10), та 4етворката е 1.74 с ДДС

Acusto (също го чакат със същия вагон, няма на склад) 5-цата е 1.92 с ДДС, 10-ката е 3.84 с ДДС
Подпокривното дифузно фолио "Универсал " на Брамак е 2.98 с ДДС на квадрат.
Марсил също предлагат не помня чие, около 2.50 е.
ОСБ-то не съм питал колко е.
Керемидата спектра Класик черна е 1.10 без ДДС
Изобщо, на Брамак цените ги има на Сайта им, аз договорих и 7 процента отстъпка. Изовер също обещаха 7 процента, да видим дали няма да забравят докато купя...

За майсторите ми - имат освен моя още няколко обекта, Някъв МОЛ, блок и не знам кво още, така че няма да можеш да ги ангажираш със сигурност, при това те не са специализирани само покрив, работят груб строеж, бригадирът е много печен кофражист. Впрочем страшно важно е проекта ти да е добър и да са правилно сметнати котите (аз имах проблеми с грешки), за да се изпълни покрива като свят, иначе не излизат наклоните.
Да видиш - няма проблем, че ти пратя лично съобщение да ти обясня къде да минеш, ако ти е интересно.
Успех!
Re: Нов покрив?
24-11-2006 - 10:14:59
Стефане, не се притеснявай - НИКОГА не излизат наклоните по проект.
Все пак нали се работи по технически , а не по работни проекти. Пък и като се плаща по 50лв. на кв.м. за труд за груб строеж, а по 20 за проектиране е естествено този който взима повече да върши повече работаsmiling smiley
Re: Нов покрив?
24-11-2006 - 10:25:30
4owek, ама как се разпищяха като настъпани кокошки проектантската гилдия по въпроса за отпадането на минималните цени....
Направо се изкефих, така съм ги псувал, не стига че те дерат жив с оправданието, че това било минимума по наредбата, а и две верни коти на места няма... Пълно безхаберие.
А сега вият, че щяла да настъпи анархия и дъмпинг... А кое не е дъмпинг - явно монопола, който те наричат пазар...
Нещастници...
Re: Нов покрив?
24-11-2006 - 14:08:23
Прости са. НЕ слушат какво им казвам - не им трябват минимални цени, трябва да почнат да се държат като останалите хора в държавата и цените ще са в пъти по-високи. Аз и затова се отказах от проектирането - с реване не става трябва рекет да има за да получиш повече. Дори минималните цени не можеха да покрият себестойноста на проектирането.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход