Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за обяснение

Публикувано от sozopoli 
Моля за обяснение
12-11-2006 - 19:18:01
Моля за компетентно обяснение,каква е разликата между завършено
строителство на тапа,на замазка и на шпакловка.И въобще има ли съществена
разлика?Приблизително каква е паричната разлика,която трябва да покрия,
за да стане до ключ?Въпросът е много важен за мен,защото търся фирма за
строеж с/у обезщетение,а ми предлагат различни варианти за строеж.
Благодаря предварително.
Re: Моля за обяснение
12-11-2006 - 19:31:19
Kupi si v-k Sofiiski imoti, tam ima mnogo agencii i stroitelni firmi, obadi se na niakolko i ste razberesh smiling smiley
Re: Моля за обяснение
12-11-2006 - 19:52:55
Мисля че става дума за едно и също. Обикновено продават апартаментите на замазка и шпакловка, за да можеш да довършиш с настилки и латекс или тапети по вкус, а ВиК инсталациите - на тапа - да можеш да си сложиш батерии според вкуса си.
Re: Моля за обяснение
12-11-2006 - 20:00:56
Благодаря Ви за отговора.За съжаление/или за щастие?/аз съм от Варна
и ще ми е трудно да прочете въпросния вестник.Накратко въпросът ми се свежда до следното.Трябва ли да искам различен вид обезщетение при различни видове
издаване на строежа?Едва ли строителна фирма,ще ми отговори
честно на този въпрос.
Re: Моля за обяснение
13-11-2006 - 11:41:10
avatar
sozopoli Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря Ви за отговора.За съжаление/или за
> щастие?/аз съм от Варна
> и ще ми е трудно да прочете въпросния
> вестник.Накратко въпросът ми се свежда до
> следното.Трябва ли да искам различен вид
> обезщетение при различни видове
> издаване на строежа?Едва ли строителна фирма,ще ми
> отговори
> честно на този въпрос.


Ако нямате пари за довършване,поискайте си апартамента до ключ.Обикновено разликата в цената между "на шпакловка" и "до ключ",която обявяват фирмите е към 40Е/кв.м. smiling smiley
Re: Моля за обяснение
13-11-2006 - 12:42:10
Nakratko: да си довършвате сами е оправдано, само ако имате предвид конкретни хора - бригада, майстори, на които вярвате или смятате сами да си мажете, лепите тапетите и т.н.
Иначе, ако фирмата ви го дава до ключ. естествено че ще ви излезе по-евтино, стига да може да изберете настилки, латекс, вид батерии и т.н. - цените на които те взимат вътрешни врати, например, са над 20 процента по-ниски от тези на дребно, така че си струва.
Въпрос на сметка е, искайте да ви кажат колко ще ви струва ако ви го предадат до ключ и какво може да изберете сами, разбира се в посочен от тях ценови диапазон и сравнете с това, което би ви излязло ако сами се разправяте с майстори.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход