Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща

Публикувано от ugeen 
Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 14:45:38
Здравейте.Искам да си построя къща.по образец,който видях от следния сайт за сглобяеми къщи [www.ivmbuilding.com]
(ЕДНОЕТАЖНА ДЪРВЕНА СГЛОБЯЕМА КЪЩА - 69,5 КВ.М.).Разположението на стаите го има на линка Разположение.
Това решение го взех след като попитах за цената и ми казаха фантастичната сума от 44800лв.Искам да попитам тези от вас които вече имат опит в строителството,дали ако си построя тази къща от тухли четворки и изолация с гипскартон,ще ми излезе по-евтино.Много хора ме разубеждават, че трябва да дам 2000лв за проект,800лв за да ме свържат към енергото (да не говорим за материалите)и тем подобни глупости.Съгласен съм и да направя вариант без бетонна плоча за да ми излезе по евтино.Освен това нямам пари и възнамерявам да тегля кредит за мястото и за строеж.Как да постъпя,към коя банка да се обърна.Дали ше излезе по евтино.Очаквам да получа компетентни съвети от вас.
Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 15:24:36
Не се обиждай, обаче на този етап по-добре се откажи, защото при тези условия още нямаш готовност и нищо няма да направиш, нещата са даже доста по-страшни и много по-сложни от това, коети си мислиш че знаеш.
ПОжелавам ти успех когато си изясниш какво искаш да правиш. smiling smiley winking smiley
teo
Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 17:14:43
Какво влиза в тази фантастична цена !

Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 17:17:21
Това е цената без основите и без транспорта.Даже цената беше 48400лв .а не това което съм написал
Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 17:18:51
Имаш много да учиш. Първо се опитай да намериш парцел. Ако си в София, като се ориентираш какво е положението с парцелите в регулация, тази фантастична цена ще ти се стори дребен проблем. Не че е ниска, но като за фирмена цена, толкоз.
Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 17:22:25
В провинцията съм .Намерил съм парцел 800 квадрата за 15000лв
Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 17:25:47
Щом си в провинцията, не знам защо изобщо се занимаваш с тия сглобяеми конструкции. Те са по-скъпи, а качеството им не е по-добро. Би трябвало да можеш с местни бригади да излезеш на по-добра цена, ако нямаш мазе или дълбоки основи и построиш 1 етаж без плоча отгоре, само пояс и дървена конструкция. Но за проект, разрешения, ток и т.н. това което са ти казали е реалистично, дори е само началото.
Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 17:29:23
Точно това искам да разбера,ако си спретна една приятелска и роднинска бригада ,дали ще ми излезе по-евтино и дали ще се вместя в 25000лв за материали
Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 17:31:17
Не искам сглобяема конструкция.Няма да има мази .Даже и за таван не мисля да изливам плоча
Re: Конвенционално строителство по идея от сглобяемя къща
07-11-2006 - 17:34:55
Ами може би няма да можеш, умножи го по 2 и евентуално ще си по-близо до истината. Сглобяема къща в България засега има само 2 предимства - времето за изпълнение и заложените стандартно топлоизолации, които в повечето случаи превъзхождат монолитното, но почти няма свестен техен строител в БЪлгария, най-вече на ниски цени. И не забравяй цената на почерпката за роднините и приятелите, че при тези цени на алкохола и вдигащи се акцизи не се знае .... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход